|   |   | 

Kanada’da Türk imzası "The Kennedy Condominiums"

600 milyon dolarlık The Kennedy Condominiums’un Türkiye satışları başladı

Kanada’da Türk imzası "The Kennedy Condominiums"

Türkiye kökenli SAMM Developments’ın Toronto’da hayata geçirdiği ‘’The Kennedy Condominiums’’ projesinin Türkiye satışları resmen başladı. 600 milyon dolarlık yatırımla Toronto’nun en büyük konut projesi olma özelliğini taşıyan projededaire fiyatları 250 bin ile 400 bin Kanada doları arasında değişiyor. 4 blokta 1.320 daire, otel ve iş merkezinden oluşan proje yatırımcılar için önemli fırsatlar sunuyor

Akman Holding ve SAMM Developments Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akman, projenin Kanada’daki satışlarında olağanüstü bir taleple karşılaştıklarını belirtti. Kanada’da oluşan fazla talebe rağmen ikinci etaptaki 100 dairenin Türkiye’ye ayrıldığına işaret eden Akman, Türkiye’deki müşteriler için lansmana özel avantajlı fiyatlar sunduklarını vurguladı. 

Türkiye’nin en büyük gruplarından Akman Holding’in Kanada’da kurduğu SAMM Developments’ın Toronto’da hayata geçirdiği ‘’The Kennedy Condominiums’’ projesinin Türkiye satışları resmen başladı. 600 milyon dolar gibi dev bir yatırım tutarıyla Toronto’nun en büyük konut projesi olma özelliğini taşıyan The Kennedy Condominiums, Türkiye’den müşteriler için avantajlı fiyat ve finansman koşullarıyla satışa sunuldu. Projede daire fiyatları 250 bin ile 400 bin Kanada doları arasında değişiyor.

Çok merkezi bir konumda

4 blokta 1.320 daire, otel ve iş merkezinden oluşan proje, konum olarak Toronto’da çok merkezi bir bölgede bulunuyor. 370 daireden oluşan ilk bloğun ilk etabı Kanada’da geçen temmuz ayında satışa çıkmış ve iki gün gibi rekor bir sürede satılmıştı. Satışı devam eden 330 dairelik ikinci etabın yüzde 65’i de Kanada’da şimdiden satılırken, bu yeni etapta bulunan 100 daire Türkiye’den müşteriler için ayrıldı. Projenin tanıtım amacıyla gerçekleştirilen basın toplantısındakonuşan Akman Holding ve SAMM Developments Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akman, projenin Kanada’daki satışlarında olağanüstü bir taleple karşılaştıklarını belirtti. Kanada’da oluşan fazla talebe rağmen ikinci etaptaki 100 dairenin Türkiye’den müşterilere ayrıldığına işaret eden Akman, Türkiye’deki müşteriler için lansmana özel avantajlı fiyatlar sunduklarını vurguladı. 

İlk etapta rekor sürede rekor satış

Akman, şu bilgileri verdi: “Projeye talep yüksek. Toronto’da bulunan ve kısa sürede ülkenin yıldız yatırımlarından biri haline gelen The Kennedy Condominiumprojemize ülkenin değişik bölgelerinden çok fazla sayıda talep aldık. 370 dairenin bulunduğu birinci binanın satışını rekor sürede tamamladık. Talebi karşılamak için pek çok yatırımcıyı ikinci etap satışlarına yönlendirmek durumunda kaldık. Geçen ay satışa sunduğumuz ikinci binada 330 dairemiz var ve buraya 800 başvuru aldık. Özellikle Kanada’da inşaatta İtalyanlar’ın ön planda olduklarını düşündüğümüzde bir Türk yatırımcının bölgede oluşan talebe cevap vermekte büyük bir başarı göstermesi önemli ve gurur verici bir gelişme.Bu durum, Türk inşaat ve müteahhitlik sektörü için de büyük bir anlam ifade ediyor.Bu ikinci etabın da yüzde 65 satışını tamamladık. Bakiye 100 daireyi de Türkiye’den müşterilere ayırdık.Projeye yoğun ilgi oluşması nedeniyle Türkiye’de ön sipariş alma yoluna gittik.” 

Büyük avantajlar sunuyor

Projenin yatırımcılar için büyük fırsatlar sunduğuna dikkat çeken Akman, projenin avantajlarını şöyle sıraladı: “Kanada’da yabancılar mortgage kredisini yüzde 65 alabiliyor. Ödemenin yüzde 35’ini ise peşin yapıyorlar. Ayrıca kira garantisi de verilebiliyor. Aylık 1.400 dolar kira getirisi bulunuyor. Kanada’da Türkler’e yatırım yapma imkanı ve şartları çok uygun. Uzun vadeli mortgage olanakları, kira garantisi gibi avantajlarının yanı sıra burada yatırım yapmak Kanada da oturma ve vatandaşlık yolunu da açabilir.Kanada vatandaşlığı isteyenler burada daire alarak bir taşla iki kuş vurabilecek.” 

İstanbul ilgi alanımızda

The Kennedy Condominiums’daülkenin en büyük ve tanınmış proje ekibini kurduklarını belirten Akman, “Mimaride PageandSteel, hukukta BenettandJones, iç dekorasyon da Thomas Pierce, mekanik elektrikte MCW gibi isim yapmış, imza projeleri olan danışmanlardan ekip oluşturduk” dedi. Şu anda yatırımlar açısından Kanada’ya yoğunlaştıklarını ifade eden Akman, “Türkiye içerisinde de araştırma içerisindeyiz. Özellikle İstanbul’da inşaat projelerine bakıyoruz” diye konuştu. 

‘’THE KENNEDY CONDOMINIUMS’’ PROJESİNDEN NOTLAR

* 4 blokta 1.320 daire, otel ve iş merkezinden oluşan proje, konum olarak Toronto’da çok merkezi bir bölgede bulunuyor. 1. etapta2 blok ve toplam 700 daire bulunuyor.

2. etapta 45 katlı bina, ilk 11 katı otel, üst katlarda rezidans olacak.3. etapta ise22 katlı ofis binası bulunuyor. Projedeki dairelerin büyüklüğü 50 metrekare ile 100 metrekare arasında değişiyor.

* Farklı renklerdeki iki kulenin dış cepheleri kıvrımlı hatları ve bitişik balkonları ve su temalı, Avrupa stili bir açık hava avlusunu ortaya koyacak. Rezidans her iki kuleye yayılan otel stilinde bir lobi içerecek. Kapalı havuz ve jakuzi, spor salonu, oyun odası, bilardo salonu ve satış bölümleri de yer alıyor. Peyzajlı bir dış terasta barbekü ve dinlenme alanları yer alacak.

* Bu gözde mahalle geniş bir yaşam tarzı seçenekleri yelpazesi sunuyor. Sakinler Kennedy Commons, Pacific Mall alışveriş merkezlerinde ve ScarboroughTownCentre’da alışveriş yapabilirler. Ayrıca yine yakında ibadet yerleri, lokantalar, okullar ve eğlence yerleri yer alıyor.

* Kennedy Road ve 401 numaralı karayolu kavşağında yer aşan konumuyla karayolu ulaşımı yönünden çok rahat. İşlerine gidenler yakındaki Midland LRT platformu ve Agincourt GO tren istasyonu sayesinde 45 dakikada kent merkezinde olabilecek.

 -Page+Steele/ IBI Grup Mimarları tarafından tasarlanan The Kennedy Condominiums, yeniden doğuş sürecinde olan bölgenin siluetine çağdaş bir dokunuş yapacak. İki farklı renkteki gökdelenin dış cepheleri kıvrımlı hatlara ve kesintisiz çevreleyen balkonlara sahip. Bu da ‘ikonik’ bir simge yaratıyor. Avrupai stil, açık hava, ortada kısımda oturma yerleri ve su havuzları bulunan bir peyzaj bahçesi bu önemli Toronto kavşağına yeni ve özgün unsurlar ekleyecek.

-The Kennedys caddenin köşesinden, kahverengi kumtaşı bir binadan çağdaş bir kavrayışla rastgele kare konsollara sahip şekilde tasarlanmış olan dört katlı bir podyum üzerinde yükselecek. Podyumun çatısındaki dinlenme alanı panoramik şehir manzarasıyla güneye bakan manzaralı bir terasa açılacak.

-Apartmanın tasarım ekibinde TomasPearce İç Tasarım Danışmanlık şirketi bulunuyor. Şık dört yıldızlı otel tarzı kısımların yanı sıra lobi de bu şirket tarafından tasarlandı. Lobi hem gökdelenlere hizmet verecek hem de resepsiyonu ve dinlenme koltuklarını barındıracak.

- Çatılarının altında ev sahipleri ayrıca tam erişim hakkına sahip olacakları bir kapalı yüzme havuzuna, jakuziye, içerisinde spor ve aerobik malzemelerinin bulunduğu bir güzellik merkezine sahip olacak. Kalabalık misafirler için şef masası bulunan bir mutfak ve yemek odası bulunacak. Hava durumu izin verdiğinde daire sahipleri dışarıdaki oturma alanlarında açık havada yiyebilecek veya mangal yakabilecek. Oyun odası ve bilardo ve sohbet alanı hatta bir karaoke odası bile mevcut. Ek olarak girişimciler WiFi alanları bulunan bir iş merkezini kullanabilecekler.Podyumun zemin katında The Kennedys’inperakende satış mağazaları bulunacak. 

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Aykonut’un 20 yıllık çilesi sona eriyor!
  Aykonut’un 20 yıllık çilesi sona eriyor!

  Aydın ilinin Güzelhisar mahallesinde 19 yıl önce kurulan ancak ev sahibi olmak isteyen üyelerini mağdur eden Aykonut’un çilesi için büyük adım atıldı. Aykonut Yapı Kooperatifi, Sökeli İnşaat Firması Yavuzlar ile sözleşme imzalarken, 20 yıllık çilenin sona erdirilmesi için harekete geçildi.

 • Pruva 34’de metrekare fiyatı 4 bin dolardan başlıyor!
  Pruva 34’de metrekare fiyatı 4 bin dolardan başlıyor!

  İstanbul’un en değerli lokasyonlarından biri olan Bakırköy’de ‘Pruva 34’ projesi Doğa Madencilik imzasıyla yükseliyor. Teslimlerin 2018 Haziran’da gerçekleştirilmesi planlanan ‘Pruva 34’de dairelerin metrekare fiyatları 4 bin dolardan başlıyor. Projeden konut sahibi olmak isteyenlere 60 ay sıfır faizle ödeme avantajı sunuluyor.

 • 3 yıl içerisinde lüks konut talebi, arzından daha fazla olacak
  3 yıl içerisinde lüks konut talebi, arzından daha fazla olacak

  Tayland’ın başkenti Bangkok’ta düzenlenen “Ev Üreticileri Fuarı 2017”de, önümüzdeki 3 yıl içerisinde lüks konut sektöründeki talebin konut arzından daha fazla bir artış göstereceği, yüksek gelir sahibi bireylerin %25’inin lüks konut satın alacağı ve %17’lik bir kesimin de lüks konutlarını satacağı öngörülüyor.

 • Dışı Gökdelen İçi Yağmur Ormanı Rosemont Hotel
  Dışı Gökdelen İçi Yağmur Ormanı Rosemont Hotel

  Dubai’de inşa edilen yeni bir gökdelen, bölgedeki diğer gökdelen otellerle kıyasıya rekabete hazırlanıyor. Rosemont Hotel ve rezidans kuleleri, çarpıcı tasarımıyla bölgenin cazibe merkezlerinden biri olacak.

 • Hazine Arazisi Üzerindeki Gecekondulara Af Geliyor
  Hazine Arazisi Üzerindeki Gecekondulara Af Geliyor

  Meclis Genel Kurulu’nda görüşmelerine devam edilen Torba Kanun’da kabul edilen maddeyle, hazine arazisi üzerine yapılan taşınmazlar için af getirilmesi kararlaştırıldı. Bu yapılar, kentsel dönüşüme de dahil edilebilecek.

 • Cebri Satış Ne Demek?
  Cebri Satış Ne Demek?

  Cebri satış için gerekli belgeler nelerdir? Cebri satış için istenilen harç ve döner sermaye ücreti ne kadardır?

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer