|   |   |  Kapı tasarlıyorum’da ödüller sahiplerini buldu!

Kapı tasarlıyorum’da ödüller sahiplerini buldu!

Aslandağ Grubu’nun sosyal sorumluluk projesi “3. Kapı Tasarlıyorum” yarışması sonuçlandı. İTÜ Mimarlık Fakültesi Taşkışla Kampüsü’nde 2 Mayıs Perşembe günü düzenlenen ödül töreninde, 10 bin TL değerindeki birincilik ödülünü Okan Üniversitesi Sanat Tasarımı Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencisi Fırat Altundağ kazandı.

Kapı tasarlıyorum’da ödüller sahiplerini buldu!

Kapı sektörünün ihracat yıldızı ve tasarım markası Artella Ahşap Kapı Sistemleri, üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık, endüstri ürünleri tasarımı ve tasarım alanına ilişkin bölümlerinde okuyan öğrenciler için düzenlediği “Kapı Tasarlıyorum” yarışmasıyla sosyal sorumluluk projesine devam ediyor. Artella’nın bu sene 3. kere düzenlediği ve 23 Ocak-11 Nisan tarihleri arasında başvuruların kabul edildiği “Kapı Tasarlıyorum” yarışmasına, geçtiğimiz yıla göre yüzde 25 artış yaşanarak 2 bin 500 başvuru geldi. Konusunun “Sürdürülebilirlik” olduğu yarışmanın ödül töreni ise 2 Mayıs Perşembe günü İTÜ Mimarlık Fakültesi Taşkışla Kampüsü’nde düzenlendi. Gelecek nesiller için büyük bir önem taşıyan sürdürülebilirlik için öğrenciler, sürdürülebilirliği bir konsept olarak ele alan, zaman içinde farklılaşan trendler doğrultusunda ve kişinin zevkine yönelik olarak yenilenebilen bir iç mekan kapısı tasarlamaya çalıştılar. Türkiye’nin ilgili üniversitelerinden gelen binlerce başvurunun detaylı incelendiği yarışmanın birinciliğini Okan Üniversitesi Sanat Tasarımı Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencisi Fırat Altundağ kazandı. Birinciye 10 bin TL para ödülünün Aslandağ Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Aslandağ tarafından verildiği törende Aslandağ, “Markamızın sürdürülebilirliği için gençlerimizin fikirleri, tasarımları bizler için kıymetli. Kapı Tasarlıyorum yarışması, öğrencilerimizi sektörümüzle tanıştırmak, katma değerli ürünler üretmek, markalarımızın geleceğe taşınması için çok önemli. İlk sene 1000 başvuru gelmiş, bu sene ise 2500 başvuru geldi. Umuyoruz ki gelecek yıllarda bu sayı daha da katlanarak artacaktır. Buradan bir kez daha hem yarışmaya katılan öğrencilerimize hem de değerli jüri üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi. Cemal Aslandağ’ın konuşmasından sonra jüri üyeleri adına konuşma yapan Alpar Mimarlık Kurucusu Mimar Tahsin Alpar, “Kapı deyip geçmeyin. Kapılar, yapılardaki en önemli ögelerdir. Kimi ihtişamlıdır, insanı ezer. Kimi sufi dergah kapısıdır, baş eğdirir. Gideceğiniz mekana hürmet ister. Bu yılki konumuz sürdürülebilirlikti. Binlerce proje geldi. Buradan öğrencilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Buradan öğrencilerimize küçük bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Yarın iş hayatına atıldıklarında yapı malzeme ürünlerini iyi inceleyip ülkemizin değerli markalarını tercih etsinler” açıklamalarında bulundu. Alpar Mimarlık Kurucusu Mimar Tahsin Alpar, Gönye Mimarlık Kurucu Ortağı İç Mimar Gönül Ardal, AE Mimarlık Kurucusu Mimar Ahmet Erkurtoğlu, Artella Genel Müdürü İç Mimar Ahmet Yalçın ve Üsküdar Üniversitesi Yrd. Doç. Dr. Mimar Esin Tümer’in jüri üyesi olduğu yarışmada diğer ödüllerin listesi şu şekildedir:

İkincilik ödülü

Epoka Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencisi Ahmed Koşan

Üçüncülük ödülü

Pamukkale Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencisi Kurtça Ömür 

Mansiyon ödülü

Beykent Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencileri Hasan Enes Yılmazer-Bilhan Gazezoğlu

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • Sektörlerin dijital karnesi
  Sektörlerin dijital karnesi

  Dünya dijital dönüşümü tamamlamak üzereyken kripto paralar, blockchain kavramları daha fazla hayatımızın içerisine dahil olurken Türkiye’deki her 10 işletmeden 9’u, gelecek 5 yıl içerisinde değişen müşteri taleplerini karşılamakta zorlanacak.

 • Kadıköy depreme afet parkında hazırlanıyor
  Kadıköy depreme afet parkında hazırlanıyor

  Türkiye’nin afet ve depremler konusunda eğitim veren ilk ve tek afet temalı parkı olan Kadıköy Belediyesi Afet Eğitim ve Bilinçlendirme Parkı, İstanbul’da yaşanan 5,8 büyüklüğündeki depremin ardından en yoğun günlerini yaşıyor.

 • Romanya-Polonya pazarı, Züccaciyecilerin elini güçlendirecek
  Romanya-Polonya pazarı, Züccaciyecilerin elini güçlendirecek

  4,7 milyar dolarlık ihracatının neredeyse yarısını Avrupa ülkelerine gerçekleştiren züccaciye sektörü, son çeyrekte pazarlarını derinleştiriyor. 7-11 Ekim tarihleri arasında ZÜCDER (Züccaciyeciler Derneği) üyesi 16 firma Romanya ve Polonya’daki en büyük perakendecilerle bir araya gelecek.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.