|   |   |  Kapı tasarlıyorum’da ödüller sahiplerini buldu!

Kapı tasarlıyorum’da ödüller sahiplerini buldu!

Aslandağ Grubu’nun sosyal sorumluluk projesi “3. Kapı Tasarlıyorum” yarışması sonuçlandı. İTÜ Mimarlık Fakültesi Taşkışla Kampüsü’nde 2 Mayıs Perşembe günü düzenlenen ödül töreninde, 10 bin TL değerindeki birincilik ödülünü Okan Üniversitesi Sanat Tasarımı Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencisi Fırat Altundağ kazandı.

Kapı tasarlıyorum’da ödüller sahiplerini buldu!

Kapı sektörünün ihracat yıldızı ve tasarım markası Artella Ahşap Kapı Sistemleri, üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık, endüstri ürünleri tasarımı ve tasarım alanına ilişkin bölümlerinde okuyan öğrenciler için düzenlediği “Kapı Tasarlıyorum” yarışmasıyla sosyal sorumluluk projesine devam ediyor. Artella’nın bu sene 3. kere düzenlediği ve 23 Ocak-11 Nisan tarihleri arasında başvuruların kabul edildiği “Kapı Tasarlıyorum” yarışmasına, geçtiğimiz yıla göre yüzde 25 artış yaşanarak 2 bin 500 başvuru geldi. Konusunun “Sürdürülebilirlik” olduğu yarışmanın ödül töreni ise 2 Mayıs Perşembe günü İTÜ Mimarlık Fakültesi Taşkışla Kampüsü’nde düzenlendi. Gelecek nesiller için büyük bir önem taşıyan sürdürülebilirlik için öğrenciler, sürdürülebilirliği bir konsept olarak ele alan, zaman içinde farklılaşan trendler doğrultusunda ve kişinin zevkine yönelik olarak yenilenebilen bir iç mekan kapısı tasarlamaya çalıştılar. Türkiye’nin ilgili üniversitelerinden gelen binlerce başvurunun detaylı incelendiği yarışmanın birinciliğini Okan Üniversitesi Sanat Tasarımı Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencisi Fırat Altundağ kazandı. Birinciye 10 bin TL para ödülünün Aslandağ Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Aslandağ tarafından verildiği törende Aslandağ, “Markamızın sürdürülebilirliği için gençlerimizin fikirleri, tasarımları bizler için kıymetli. Kapı Tasarlıyorum yarışması, öğrencilerimizi sektörümüzle tanıştırmak, katma değerli ürünler üretmek, markalarımızın geleceğe taşınması için çok önemli. İlk sene 1000 başvuru gelmiş, bu sene ise 2500 başvuru geldi. Umuyoruz ki gelecek yıllarda bu sayı daha da katlanarak artacaktır. Buradan bir kez daha hem yarışmaya katılan öğrencilerimize hem de değerli jüri üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi. Cemal Aslandağ’ın konuşmasından sonra jüri üyeleri adına konuşma yapan Alpar Mimarlık Kurucusu Mimar Tahsin Alpar, “Kapı deyip geçmeyin. Kapılar, yapılardaki en önemli ögelerdir. Kimi ihtişamlıdır, insanı ezer. Kimi sufi dergah kapısıdır, baş eğdirir. Gideceğiniz mekana hürmet ister. Bu yılki konumuz sürdürülebilirlikti. Binlerce proje geldi. Buradan öğrencilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Buradan öğrencilerimize küçük bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Yarın iş hayatına atıldıklarında yapı malzeme ürünlerini iyi inceleyip ülkemizin değerli markalarını tercih etsinler” açıklamalarında bulundu. Alpar Mimarlık Kurucusu Mimar Tahsin Alpar, Gönye Mimarlık Kurucu Ortağı İç Mimar Gönül Ardal, AE Mimarlık Kurucusu Mimar Ahmet Erkurtoğlu, Artella Genel Müdürü İç Mimar Ahmet Yalçın ve Üsküdar Üniversitesi Yrd. Doç. Dr. Mimar Esin Tümer’in jüri üyesi olduğu yarışmada diğer ödüllerin listesi şu şekildedir:

İkincilik ödülü

Epoka Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencisi Ahmed Koşan

Üçüncülük ödülü

Pamukkale Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencisi Kurtça Ömür 

Mansiyon ödülü

Beykent Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencileri Hasan Enes Yılmazer-Bilhan Gazezoğlu

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • Türkiye’de Oteller Değerleniyor
  Türkiye’de Oteller Değerleniyor

  Türkiye’nin turizm sektöründe geldiği son aşamaya değerlendiren EVA Gayrimenkul Değerleme Lisanslı Değerleme Uzmanı Onur Çelik, ülkeye gelen ziyaretçi sayısının 2014 yılında 41.627.246 ziyaretçi ile maksimum seviyeye ulaştığını, yaşanan çeşitli olumsuz etkenler nedeniyle birkaç yıl geriye doğru bir gidiş olmasının ardından 2017 yılında turizmin yeniden yükselişe geçtiğini belirtti.

 • İstanbul yaşam maliyetinde dünyada 154’üncü sırada
  İstanbul yaşam maliyetinde dünyada 154’üncü sırada

  Mercer tarafından her yıl gerçekleştirilen yaşam maliyeti araştırması’nın 2019 sonuçları açıklandı. Bu sene 25’incisi gerçekleştirilen araştırmaya göre 154’üncü sırada yer alan istanbul, mobil (expat) çalışanlar için cazip bir merkez olmayı sürdürüyor.

 • Dijital ayak iziniz, kimliğinizi ele veriyor
  Dijital ayak iziniz, kimliğinizi ele veriyor

  Türkiye’de 82,4 milyon nüfusun yüzde 63’ünü oluşturan 52 milyon aktif sosyal medya kullanıcısı bulunuyor ve günde internette ortalama 7 saat geçirirken, 2 saat 46 dakikamızı da sosyal medyada harcıyoruz.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.