|   |  Ayrancı Konut Projeleri
Belirlediğiniz kriterlerde proje bulunamadı, kriterlerinizi azaltarak tekrar deneyebilirsiniz.
Ayrancı İlçesini Favorilerime Ekle

Ayrancı Güncel Konut Projeleri

Ayrancı Konut Projeleri

İlçemizde sağlık hizmetleri Ayrancı Merkezdeki Toplum Sağlığı Merkezi (1 ve 2 no.lu Aile Sağlığı Merkezleri)  ile Kavaközü ve Üçharman köylerindeki Aile Sağlığı Merkezlerinde sunulmaktadır.

15.01.2008 tarihinde Karaman'da Aile Hekimliği uygulamasına geçilmesi ile Ayrancı Sağlık Ocağı, Toplum Sağlığı Merkezi olarak olarak isim değiştirmiş olup 1 ve 2 No.lu olmak üzere iki adet Aile Sağlığı Merkezi oluşturulmuştur. Ayrıca, Üçharman ve Kavaközü köylerindeki sağlık ocakları da Aile Sağlığı Merkezlerine dönüştürülmüştür.

İlçemiz genelinde yaklaşık 10,800 nüfusa hizmet veren 4 adet Aile Hekimi ve 1 adet Toplum Sağlığı Hekimi görev yapmaktadır. Ayrıca, Karaman'dan haftada 2 gün (Salı-Cuma) gelen Diş hekimleri tarafından Ağız ve diş sağlığı hizmetleri verilmektedir.

2002 yılında ek binanın yapılması ile genişletilen Sağlık merkezinde kurulan laboratuar ile teşhis ve tedavide olumlu katkılar sağlanmışken, 2008 yılında da Röntgen Cihazı faaliyete geçmiştir.

İlçe merkezindeki Toplum Sağlığı Merkezi bünyesinde 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu bulunmakla birlikte, istasyonda doktor bulunmaması nedeniyle hastalar Ambulansla Karaman'a nakledilmektedir.

İlçe merkezinde halkın ilaç ve tıbbi malzeme ihtiyaçlarını karşılayabileceği 2 adet eczane bulunmaktadır.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.