|   |  Kazımkarabekir Konut Projeleri
Belirlediğiniz kriterlerde proje bulunamadı, kriterlerinizi azaltarak tekrar deneyebilirsiniz.
Kazımkarabekir İlçesini Favorilerime Ekle

Kazımkarabekir Güncel Konut Projeleri

Kazımkarabekir Konut Projeleri

İlçenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa  dayanır. Sulanabilen  alanlarda sulu tarım, özellikle buğday, arpa, şeker pancarı, karpuz, fasulye, baklagiller  ve meyve tarımı   yapılırken,  sulanmayan  alanlarda ise tahıl, nohut  ve ayçiçeği  ekimi yapılır. Ayrıca 245 Ha.  Bağ alanı vardır. İlçemizde akarsu bulunmadığından sulama yeraltı su kuyuları ile yapılmaktadır.

    Üretilen ürünler Karaman İli’nde  işlenerek  iç  pazarlara  ve  hatta baklagil ürünleri Mersin limanı yoluyla yabancı ülkelere  ihraç  edilmekte  iken,  İlçemizde Kombassan  Holding’ce  kurulmakta  olan, Tarıma dayalı (Gıda Şehri)  bünyesinde tamamlanmak üzere olan 3 fabrikada işlenmek üzere 1999 yılından buyana bol miktarda  ürün  alımı  yapılmaktadır.  İlçemizde küçük  atölyelerde pulluk, mibzer,  gübre dağıtıcısı, römork gibi çeşitli ziraat  alet  ve makinaları yapılmaktadır.


    İlçemizde en büyük sanayi kuruluşu olan  Kombassan  Holding  ortaya koyduğu yeni Ekonomik   modeliyle,   yurt  içi  ve  yurt dışında büyük yatırımlar  gerçekleştirmektedir. Bu yatırımların   en   büyüğü   İlçemizde   kurmakta   olduğu  Gıda Şehridir. Kurulacak olan bu Gıda Şehri 24 fabrikadan müteşekkil olacak, bu dev gıda şehrinin, tüm fabrika ve sosyal etkinlikleriyle beraber 500.000.000 dolara mal olacağı hesaplanmıştır. Tamamen tarıma dayalı olarak gerek kendi bölgesi ve gerekse Dünyanın en büyük projesidir. En son teknolojiler ve imkanlar kullanılarak işlenmesi, paketlenmesi, depolanması ve sevk edilmesi safhalarını kapsamaktadır.                                                                           

    Şu anda Ülkemizde ve yurtdışında yetişen tüm tarım  ürünleri, bu gıda şehrinde belli oranlarda kullanılarak üretilecek, son teknoloji ürünü gıda maddeleri yine çok kaliteli ambalaj teknikleri ile gerek naturel gerekse de dondurulmuş  halde  tüketim  noktalarına  kara, demir, deniz ve hava yolları vasıtasıyla konvansiyenel  veya firigorifik şartlar altında derhal ulaştırılacaktır.
            
   Konusunda Dünya’nın en büyük projesi olması hesabiyle hammaddenin tesislere girmesinden ürünlerin tüketim noktasına ulaşıncaya kadar tüm prosesler en son teknoloji, bilgisayar ve modem hatları ile kontrol  edilecek, üretimin  her safhası dev bilgi işlem   merkezlerinden hem kontrol edilecek, hem de kaydedilecektir.

   Müstahsilden gelen ham maddeler giriş kapısındaki robotlar tarafından numuneleri alındıktan sonra otomatik ve çok seri olarak yapılan tahliller neticesi kotlanarak uygun silo ve depolara gönderilecek ve bu madde ile ilgili tüm prosesler nihai ürün olup, paketlenip tesisleri terk edinceye kadar PLC sistemleri ile takip edilecektir. 
           İlçe halkının ihtiyacını karşılamak üzere Belediye tarafından yaptırılan  günlük 25 ton kapasiteli un  fabrikası faaliyete geçmiştir. Bunun dışında vatandaşlarımıza ait iki  adet değirmen daha  mevcuttur.

İlçemizde son yıllarda ticaret ve sanayi gelişme göstermekte ise de, halkın büyük bir çoğunluğu çiftçilikle meşgul olmaktadır. İlçe merkezi ve bağlı köylerinde  1845  çiftçi  ailesi mevcuttur.

İlçemiz ve bağlı  köylerinde  önemli ölçüde  hayvancılık  yapılmaktadır. Özellikle küçükbaş hayvancılık önemlidir. Mera ve nadas alanlarının geniş ölçüde yer tutması  sebebiyle yayılım hayvancılığı ilerlemiştir. Bunun yanında büyükbaş hayvancılık özellikle besi ve  süt  hayvancılığı da son yıllarda önem kazanmıştır.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.