|   |   |  Kaynarca-Tuzla-Pendik metro hattında konutların geri dönüş süresi ne kadar?

Kaynarca-Tuzla-Pendik metro hattında konutların geri dönüş süresi ne kadar?

Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa.com, yapımına yakın dönemde başlanacağı açıklanan Kaynarca – Tuzla – Pendik Metro Hattı’nda yer alan konutların fiyatları ile geri dönüş sürelerini inceledi.

Kaynarca-Tuzla-Pendik metro hattında konutların geri dönüş süresi ne kadar?

Endeksa‘nın verilerine göre, Pendik’te ortalama değerlerle satılık konutların brüt alanı 105 m2, birim metrekare fiyatı 2.859 TL, ortalama konut fiyatı 300 bin TL, konut yatırımının ortalama geri dönüş süresi ise 25 yıl. Kira bedeli ise ortalama 1020 TL.

Metro hattının geçeceği ilçeleri mercek altına alan Endeksa‘nın güncel verilerine göre, Kaynarca’da ortalama değerlerle satılık konutların brüt alanı 110 m2, birim metrekare fiyatı 3.004 TL, konut fiyatı 345 bin TL, konut yatırımının ortalama geri dönüş süresi ise 28 yıl. Kira bedeli ise ortalama 1.078 TL.

Tuzla’da ise ortalama değerlerle satılık konutların brüt alanı 110 m2, birim metrekare fiyatı 3.007 TL, ortalama konut fiyatı 330 bin TL, konut yatırımının ortalama geri dönüş süresi 25 yıl. Kira bedeli ise ortalama 1.141 TL. Tuzla sahil kesimlerinde ise ortalama konut satış fiyatı 340 bin TL, ortalama kira 1.410 TL.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Tahincioğlu konut kredi faiz oranını 0.59’a düşürdü
  Tahincioğlu konut kredi faiz oranını 0.59’a düşürdü

  Türkiye’de gayrimenkul sektörünün lider şirketlerinden Tahincioğlu, ev sahibi olmak isteyenler için tarihi bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında; Nidapark Küçükyalı ve Nidapark İstinye projelerinde vade farkını 0,59’a düşürdü.

 • Kadınlar 2019’da tapuda rekor kırdı
  Kadınlar 2019’da tapuda rekor kırdı

  2019 yılında Türkiye genelinde satılan 1 milyon 348 bin 729 konutun yaklaşık 420 bininin kadınlar tarafından satın alındığını söyleyen Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş, “TÜİK verilerine göre konut alımında kadınların payı yüzde 31’i aşarak, bugüne kadarki en yüksek seviyeye yükseldi” dedi.

 • Tapu işlemlerinde büyük kolaylık
  Tapu işlemlerinde büyük kolaylık

  Kendinize uygun bir gayrimenkul seçtiniz, karşı tarafla anlaştınız ve sıra tapu işlemlerini halletmeye geldi. Bunun için daha tapuya gitmeden birçok evrak hazırlığı sürecinden geçiyor ve tapuda sizi bekleyen süreçleri de düşünmeye başlıyorsunuz.

 • İstanbul Havalimanı Göktürk’ü ‘uçurdu’
  İstanbul Havalimanı Göktürk’ü ‘uçurdu’

  İstanbul Havalimanı’nın hizmete girmesiyle, Göktürk ve çevresindeki konutlara olan talebin arttığını ifade eden Blueground Kurucu Ortağı Kurtuluş Cumhur Korkmaz, “Pilot ve kabin görevlilerin yanı sıra İstanbul Havalimanı’nda görevli personel de Göktürk’teki eşyalı dairelerimize büyük ilgi gösteriyor. Biz de bu talebe yetişebilmek için 2019 yılında Göktürk’teki daire sayımızı 3 katına çıkardık. Bölgedeki büyümemizi sürdüreceğiz” dedi.

 • Konut satışlarında Aralık ayında tarihi rekor kırıldı
  Konut satışlarında Aralık ayında tarihi rekor kırıldı

  TÜİK 2019 Aralık verilerine göre; Aralık ayında konut satışlarında tarihi bir rekor kırıldığı kaydedildi. Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, "İlk defa 200 bin adeti geçen bir satış hacmi oluştu. Bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 47,7 oranında artan satışlarda, ilk el konut satışı 75 bin 480, ikinci el konut satışı ise 126 bin 594 olarak gerçekleşti." dedi.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.