|   |  Kocasinan Konut Projeleri
Kocasinan İlçesini Favorilerime Ekle

Kocasinan Güncel Konut Projeleri

Kocasinan Konut Projeleri
  • 1

Kocasinan Konut Projeleri

Kocasinan, Kayseri İlinin hem nüfus hem yüzölçümü bakımından en büyük ilçesidir. İlçe 07.12.1988 tarihinde 3508 Sayılı Kanun ile il merkezinden ayrılıp, ilçe olarak teşekkül etmiştir. İlçe Kaymakamının ilk defa 11.09.1989 tarihinde göreve başlaması ile ilçe fiilen faaliyete geçmiştir.

Kocasinan konum olarak İç Anadolu Bölgesinin Orta Kızılırmak bölümünde yer alır. 33 derece 30 dakika boylamı ve 38 derece 45 dakika kuzey enleminde yer almaktadır. Kocasinan belediye sınırları alanı 9.025 hektardır. Kocasinan hudutları içerisinde bulunan dağların yüksekliğinde birçok düzlükler bulunmaktadır. İlçe merkezi 1055 rakımlı bir ova üzerinde kurulmuştur.  

Modern binaların, iş merkezlerinin ve hastanelerin bulunduğu sürekli gelişmekte olan bir ilçedir.

Kayseri Kocasinan Gayrimenkul Yatırım Analizi

Kocasinan Konut (Ev) Satış Fiyatları

Kayseri Kocasinan’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 4 yılda % 42 oranında bir artış göstermiştir.

2012 yılında 73.000 TL seviyesinde olan Kocasinan satılık konut fiyatları, sürekli artarak 2016 yılının son çeyreğinde 104.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Kocasinan Konut (Ev) Kira Fiyatları

Kayseri Kocasinan’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 4 yılda % 44 oranında bir artış göstermiştir.

2012 yılında 315 TL seviyesinde olan Kocasinan kiralık konut fiyatları, sürekli artarak 2016 yılının son çeyreğinde 453 TL seviyesine ulaşmıştır.

Kocasinan Yatırım Geri Dönüş Süresi

Kayseri Kocasinan’da yaklaşık olarak 388.400 kişi yaşamaktadır. Kocasinan’daki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 0 yaş ile 40 yaş aralığındadır. Kocasinan’da yaşayanların yüzde 67’lik kısmı evli kalan yüzde 33’lük kısmı ise bekârdır. Kocasinan bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (B-) olarak nitelendirilen orta gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

Kayseri Kocasinan’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 19 yıl olduğu belirlenmiştir.  

Kocasinan’ın Yönetimi

Kocasinan’ın halen görevde olan belediye başkanı Bekir YILDIZ’dır. Kocasinan kaymakamı ise Ali CANDAN’dır

Kocasinan’da Ulaşım

İlçe içinde ve diğer ilçeler ile ulaşımda toplu taşıma araçları kullanılabilir.

Kocasinan’daki Konut Projeleri

Kocasinan’da birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Kocasinan’da bulunan 10’ye yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.