|   |  Melikgazi Konut Projeleri
Melikgazi İlçesini Favorilerime Ekle

Melikgazi Güncel Konut Projeleri

Melikgazi Konut Projeleri

Melikgazi Konut Projeleri

Melikgazi ilçesi, İç Anadolu'nun ezili sembolu olan ulu Erciyes Dağı'nın eteklerinde kurulmuş, tarihin derinliklerinden gelen kültür birikimini saklayan zengin medeniyetlere beşik olmuş ve adeta Anadolu'da Türklüğün Tapusu sayılan bir çok tarihi eser ve yapıları bağrında taşıyan şirin ama şirin olduğu kadar doğal güzelliği ve modern yerleşimi olan bir ilçedir. 

Merkez ilçe olan Melikgazi, Kayseri ilinin ortasından geçen ve Ankara ile Sivas ili istikametindeki yolun güney cephesinde yer alan, Erciyes Dağı eteklerinde kurulu bir yerleşim yeridir. 

Kayseri Melikgazi Gayrimenkul Yatırım Analizi

Melikgazi Konut (Ev) Satış Fiyatları

Kayseri Melikgazi’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 4 yılda % 44 oranında bir artış göstermiştir.

2012 yılında 75.000 TL seviyesinde olan Melikgazi satılık konut fiyatları, sürekli artarak 2016 yılının ison çeyreğinde 108.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Melikgazi Konut (Ev) Kira Fiyatları

Kayseri Melikgazi’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 4 yılda % 37 oranında bir artış göstermiştir.

2012 yılında 315 TL seviyesinde olan Melikgazi kiralık konut fiyatları, sürekli artarak 2016 yılının son çeyreğinde 433 TL seviyesine ulaşmıştır.

Melikgazi Yatırım Geri Dönüş Süresi

Kayseri Melikgazi’de yaklaşık olarak 548.100 kişi yaşamaktadır. Melikgazi’deki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 0 yaş ile 40 yaş aralığındadır. Melikgazi’de yaşayanların yüzde 68’lik kısmı evli kalan yüzde 32’lik kısmı ise bekârdır. Melikgazi bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (B-) olarak nitelendirilen orta gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

Kayseri Melikgazi’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 20 yıl olduğu belirlenmiştir. 

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.