|   |  KC Group Firması
KC Group

KC Group

  • Kuruluş Tarihi : Ekim 2004

  • Proje Sayısı : 2

KC Group, konut, ofis ve residence projeleri, KC Group hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve KC Group ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

KC Group Hakkında

Tarihçe
KC Group, tüm tecrübelerini geleceğe yönelik doğru tespit ve öngörüye dönüştüren Kontaş ve Canberk firmalarının iş birliğiyle, 2004 yılının Ekim ayında kuruldu. İnşaat sektöründe adını duyurmuş bu iki şirket, güçlerini birleştirerek; altyapı, konut ve karayolları yapımındaki 16 yıllık birikimlerini KC Group olarak Türkiye’nin hizmetine sunmaya başladı. KC Group, bugüne kadar ürettiği 3500 konutta % 100 satış başarısına ulaşarak, gerçekleştirdiği tüm projelere büyük değer katmıştır.

Misyon - Vizyon

 

Sağlam ve sağlıklı zeminlerde birlikte yaşamanın “kurallarına” değil, “coşkusuna” vurgu yapan KC Group, varlığını ve her geçen gün büyümesini, insanın yaradılışı gereği özünde taşıdığı “sevgiye” dayandırmaktadır. Bu “coşku” ve “sevgi”den doğarak bayraklaşan “güven inşa eder” sloganını, sağlam bir zemin üzerinde dalgalandırmayı devam ettirmek en büyük idealidir.    

 

 
Proje üretirken “biraradalığın coşkusunun” ve “ortak yaşam alanlarını paylaşmada sevginin etkinliğinin”  yaygınlaştırılması, KC Group’un vizyonunu en kısa biçimde özetlemektedir. KC Group, bu yüzden, sadece konut değil, sosyal yaşam alanlarına ve yeşil alanlara oldukça fazla yer verdiği  projelere imza atmaktadır.
 
KC Group, bu toplumun layık olduğu yaşam alanlarını üretmeyi görev bilir; bu kutsal görevi, üzerinde yaşadığımız toprakların maddi ve manevi değerlerine bağlı kalarak, yürütmeye kararlıdır. Bu görev, sadece proje üretme anlayışıyla sınırlı kalmayacak, aynı zamanda toplumun bilinçlendirilmesi ile hak, sorumluluk ve görev sahiplerinin bilgilendirilmesi ve onlara vizyon kazandırma çerçevesinde her türlü sosyal sorumluluk projelerine öncülük ve destek çalışmalarını da kapsayacaktır.  
 
KC Group, bu toprakların ürettiği kültürlerin izlerini taşıyan ve çağdaş tüm donanımlara sahip -ismi dahil- karakteristik projeler yaratmakta ve Türk ulusunun dünya kamuoyuna katacağı bir değer olarak bu yapılaşma örneklerini -her geçen gün yeni halkalar ekleyerek- uluslararası alana da taşıyacaktır.

Faaliyet Alanları
KC Group bütün projelerinde, metropol yaşamından beklenen tüm öğeleri sunuyor. 1154 konuttan oluşan Göksupark Konutları, eşsiz bir manzaranın, doğanın ve sosyal yaşamın yanı sıra, Ankara’nın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan 129 mağazalı Göksupark Alışveriş Merkezi’ni de bünyesinde bulunduruyor. 534 konut ve 62 mağazadan oluşan bir alışveriş merkezinin yer aldığı MetroKent’te, şehir karmaşasından uzakta ama tüm metropol ihtiyaçlarını karşılayan bir yaşam, hemen kapının önünden geçen metro kolaylığıyla sunuluyor. 
 
348 konutluk Lalekent ise, Ankara’da bilinen konut standartlarının çok üstünde yaşam alanları, büyük bahçeler ve modern bir peyzajla birleştirilerek inşa edildi. 200 konut, 19 villadan oluşan Şehr-i Bahçe ve 176 mağazanın yer aldığı 3. Cadde bu nedenle, İstanbul Bahçeşehir’de sosyal ve ticari yaşamın yeni merkezi projesi olarak anılıyor. KC Group’un diğer bir projesi Sarıköy de, her yönüyle Sarıgazi’nin yaşam güneşi olmaya devam ediyor 
 
Kronolojik olarak ele alınırsa; KC Göksu Alışveriş Merkezi KC Group’un ilk projesi olarak biliniyor. Konumu ve öğeleri itibariyle Ankara Eryaman’ın sosyal yaşamını değiştiren merkezde; sinema, giyim ve tekstil, eğlence, gıda, bankacılık, mobilya, kozmetik, hediyelik eşya, sağlık ve diğer pek çok sektöre ait seçkin markalar hizmet veriyor. KC Göksu Alışveriş Merkezi, uluslararası standartlarda, kusursuz ve tavizsiz Yönetim Planı ile alışverişteki konfor ve rahatlığı en üst seviyeye taşıyor. Alışveriş merkezine adını veren Göksupark Konutları, Mayıs 2007’de, yine Eryaman’daki Lalekent ise Ağustos 2007’de sahiplerine teslim edilmiştir 
 
Ankara Eryaman 10. Etap’taki Göksu Metrokent, altı blok ve 534 konuta ek olarak, 9.155 m²’lik alanda 62 işyerinden oluşan MetroShop Alışveriş Merkezi’ne sahiptir. Proje, metro durağını kuzeyden ve güneyden kucaklayan ticaret alanları ve yoğun yaya trafiği ile desteklendiğinden, lansman kampanyasından itibaren büyük ilgi odağı oldu. Şu an itibariyle projenin konut bölümü sahiplerine teslim edilmeye başlandı ve 2008 yılı içinde sahiplerine teslim edilmek üzere alışveriş merkezindeki dükkanların tamamı satıldı. 
 
KC Group’un İstanbul’daki ilk projesi olan Şehr-i Bahçe ise, Bahçeşehir’de, insanları gündelik yaşamın içinde her an değişik keyiflerle tanıştırabilecek bir konsept oluşturuyor. Bahçeşehir’in hemen girişindeki konumuyla özel bir lokasyona sahip olan Şehr-i Bahçe Evleri; farklı ihtiyaçları karşılayacak şekilde projelendirilmiş olan iki farklı blok tipinden oluşuyor. Konutların genel nitelikleri ise güven, konfor ve ileri teknoloji olmak üzere üç ana başlıkta toplanıyor… Şehr-i Bahçe’nin yaşam merkezinin en özel öğesi olan Şehr-i Paşa Konakları, 400m² kullanım alanlı, geniş bahçe kullanımlı 19 adet 3 katlı villadan oluşuyor. İş yeri veya ev olarak kullanılabilen Şehr-i Paşa Konakları altı oda + iki salon + iki mutfak ve üç banyodan oluşuyor 
 
Bahçe projesi kapsamında önce Şehr-i Bazaar Alışveriş Merkezi olarak lansmanı yapılan, ilerleyen dönemde cadde kavramıyla özdeşleştirilerek 3. Cadde adını alan proje ise toplam 176 mağazadan oluşuyor. 
 
“Bahçeşehir’de ve çevresinde yaşayan milyonlarca insan için çekim merkezi olacak ve sosyalleşme ortamı sağlayacak bir cadde olmadığı gerekçesiyle doğan 3. Cadde fikriyle, yatırım dünyasında son yılların yükselen trendi olan cadde kavramı markalaştırıldı. “Yeni buluşma noktanız” sloganıyla da sıra dışı bir kampanyaya imza atıldı.

Yatırım ve Geliştirme
KC Group’un, çok kısa bir sürede sektörünün en önemli ve etkin markalarından biri konumuna gelmesinde, markasına yaptığı yatırımın ve marka değerlerinden taviz vermemesinin payı büyük... Monolitik marka mimarisine göre markalaşmasını tamamlayan KC Group, isim olarak da akronim ismi tercih etmesi de akılda kalıcılığını artıran önemli bir faktör.
İnsan sağlığını ve güvenliğini en üst seviyede tutmak, sorunsuz ve huzurlu yaşam alanları oluşturmak, teknolojiyi insanlara daha konforlu ve işlevsel bir yaşam sunmak için kullanmak, doğa ve çevre bilincini projelerinin ayrılmaz parçası olarak görmek, yaşam alanlarında bugünün ihtiyaçlarından yola çıkarak, yarının sorunlarını öngörmek ve çözmek, KC Group’un değişmez ilkeleri olarak sıralanıyor.
KC Group, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutan yaşam alanları üretmeye, insanlara en uygun koşullarda konutlar sunmaya devam ederek, önümüzdeki beş yıl içinde Türkiye’nin en büyük beş inşaat firmasından biri olmayı hedefliyor.

Başarılarımız
KC Group, daha yola çıkarken günü değil, yarınları düşünerek stratejisini belirledi. Tüm iletişim çalışmalarında, hedef kitle ve marka bilinirliği konularında, uluslar arası  bir vizyon sergileyen KC Group her zaman, satın alma kararını etkileyen en önemli kriterin, o işi yapan firmanın ismi ve güvenilirliği olduğuna inandı. Bu inançla iletişim çalışmalarını yürüten KC Group, çok kısa zamanda Türkiye’nin en önemli markalarından biri konumuna geldi.
 
2006 yılında Türk Patent Ödülleri’nde Marka Büyük Ödülüne layık görülen KC Group, 2007 yılında da Anneler Günü için yayınladığı basın ilanıyla Türkiye Aile Planlaması Derneği tarafından ödüllendirildi. KC GROUP’un anne bebek ölümlerinin altını çizdiği ‘Ölümsüz Sevgi’ isimli basın ilanı çalışması da yine TAPD tarafından Anne Bebek Dostluk Ödülü’nü almaya hak kazandı. TAPD tarafından ilk kez verilen bu ödül, KC Group yönetimince bugüne kadar alınan en anlamlı ödül olarak kabul edildi. KC Group, yine verdiği desteklerden ötürü Omurilik Felçlileri Derneği tarafından özel bir ödülle onurlandırıldı.
 
Merkezi İngiltere’de bulunan ve üst düzey fikir liderlerinden oluşturduğu seçici kurul tarafından her ülkenin en iyi markalarını seçen Superbrand’s  2007-2009 dönemi için Türkiye’nin inşaat sektöründeki en iyi markası olarak KC Group’u seçmiştir.

Tel: 0216 620 9224
Fax: 0216 620 9236
Email: info@kcyapi.com
Adres: Turan Güneş Bulvarı, Yıldızevler Mah. 71. Sok. Buket Apt. No:8/4 Ankara / Çankaya 

KC Group Projeler Haritası

KC Group Projeleri

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.