|   |   | 

Kent Ariva'da yaşam başladı!

Fuzul Yapı’nın Başakşehir’deki butik konut projesi Ariva’da kapılar huzurlu yaşam için açıldı…

Kent Ariva'da yaşam başladı!

Başakşehir'de Olimpa Rezidans, Olimpa AVM, Kent Neriva, Kent Evila gibi bölgenin çehresini değiştiren önemli projelere imza atan Fuzul Yapı'nın butik konut projesi Kent Ariva'da hayat başladı.
Yapımına Eylül 2011'de başlanan Kent Ariva projesinde, iki yıl süren inşaat, peyzaj ve donatı çalışmaları geçtiğimiz Ekim ayında tamamlandı ve 3 Kasım itibariyle anahtarlar konut sahiplerine teslim edilmeye başlandı.
Projeye başlarken söz verdikleri gibi; Kent Ariva'yı iki yılda tamamladıklarını belirten Fuzul Yapı Sözcüsü Eyüp Akbal, 3 blokta; 140 daire ve16 ticari alandan oluşan Kent Ariva'daki konutların bir yıl içinde satıldığını söyledi.
Kent Ariva'nın çok çeşitli ihtiyaçlara cevap verecek zenginlikte daire tiplerinden oluştuğunu anlatan Eyüp Akbal, "Üçüncü köprü yollarına ve yeni kurulacak Sağlık Kenti'ne yakın konumda bulunan Kent Ariva'ya özellikle Körfezli yatırımcılar büyük ilgi gösterdi" dedi.
Kent Ariva ile İstanbul'un en değerli bölgelerinden biri olan Başakşehir'deki huzurlu hayata, yeni bir halka eklediklerini ifade eden Eyüp Akbal, Kent Ariva'nın hem Fuzul İnşaat hem de Başakşehir için çok özel bir butik konut projesi olduğunu söyledi.
Kapanmayacak manzaraKent Ariva'nın, Başakşehir Belediyesi tarafından rekreasyon alanı olarak planlanan Yeşil Vadi'ye panoramik cephesi bulunuyor. Vadinin karşı yamacı betonlaşmış şehir görüntüsünün aksine standardın çok üzerinde yeşil alana sahip villa imarlı arsalardan oluşuyor.
Estetik ve konforun bir arada sunulduğu Kent Ariva'da, zengin peyzaj uygulamasıyla oluşturulan yeşil alanların yanı sıra, kapalı yüzme havuzu, açık ve kapalı spor alanları, aerobik salonu ve sauna, çocuk oyun grupları, fitness center ve kapalı otopark yer alıyor. Her tür güvenlik önlemi ve sunulan hizmetler,profesyonel site yönetimi tarafından kontrol ediliyor.
Olimpiyat stadına 5, Sağlık Şehri'ne 3 dakika mesafedeki Kent Ariva, sinema spor, eğlence, alışveriş ve kültür imkânlarını bir arada barındıran Olimpa AVM'ye ise 2 dakikalık yürüme mesafesinde.
Fuzul Yapı’nın Başakşehir’deki diğer projeleri Olimpa RezidansOlimpa Alışveriş Merkezi'nin üzerinde 11 katlı bir yapı olarak yükselen ve 150 metrekarelik 3+1 standart 40 daireden oluşan Olimpa Rezidans'ta oturum Ekim 2013'te başladı. Dairelerin yüzde %50 si satılan ve "Her şey elinizin altında" sloganıyla satışı süren Olimpa Rezidans, mimari özelliği sayesinde Olimpa AVM'ye direkt geçişler sağlıyor. Böylece rezidansta oturanlar istedikleri zaman, dışarı çıkmadan evlerinden alışveriş merkezine ulaşarak her türlü ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar.
Başakşehir Metro istasyonuna yürüme mesafesinde yer alan ve 7200 m2 kapalı alandan oluşan akıllı bina konseptindeki Olimpa Rezidans'ta, hayatın yoğun koşturmacası arasında normal bir konutta, yapmanız gereken onlarca sıradan iş sizi beklerken, ihtiyaç duyulan her şey rezidans sakinlerinin ayağına geliyor. Olimpa Rezidans'ta, fitness, spor salonu, kapalı otopark, vale, temizlik, 24 saat güvenlik, resepsiyon ve birçok ayrıcalıklı hizmet maksimum konforla sağlanarak, sakinlere güvenli, özel ve prestijli bir hayat sunuluyor.
Olimpa AVMŞubat 2011'de hizmete açılan 40 bin m2 kapalı alan üzerine kurulu Olimpa AVM, 12 bin m2'lik kiralanabilir alanıyla Başakşehir'e hareketlilik ve zenginlik kattı. Türkiye'nin ilk Bölgesel AVM'si özelliğiyle Başakşehir'in cazibe merkezi olan Olimpa AVM, bölgenin alışveriş ve eğlence ihtiyacını karşılamak amacıyla tasarlandı. Metro durağına yürüme mesafesinde bulunan ve Başakşehir'in tek AVM'si olma özelliğinin yanı sıra günlük 10 bin kişiyi aşan giriş sayısıyla rekor kıran Olimpa AVM'deki mağazalar, diğer AVM'lerin aksine kiralamak yerine bir ilk gerçekleştirilerek yatırımcılara satıldı. 
Olimpa'dan yatırım amacıyla mağaza alanlara, AVM yönetimi tarafından 5 yıllık kira garantisi veriliyor. Bu özelliğiyle yatırımcılardan büyük ilgi gören Olimpa AVM'de yönetimin tasarrufunda bulunan az sayıdaki mağaza da gelen yoğun talep üzerine yine kira garantili olarak satışa sunuldu.Büyüklükleri 14 ile 2500 metrekare arasında değişen 107 mağaza bulunan Olimpa AVM'de, 2500 metrekare büyüklüğünde bir hipermarket, fast food restoran ve kafeteryalar, sinema salonları, eczane, kuru temizleme, güzellik merkezi, pet-shop, go-kart pisti, çocuk oyun alanları, mescit ve sosyal aktivite alanları yer alıyor. 
Kent EvilaFuzul Yapı'nın Başakşehir'de ev ve villa seçeneklerini bir arada sunan projesi Evila'da, ev ve villa konseptinde 2 blokta 80 daire, 12 sıra villa, 26 müstakil villa ve mağazalar yer alıyor. Evila, Olimpa AVM'ye, yeni yapılacak Sağlık Kenti'ne, Olimpiyat Stadı'na, Başakşehir Devlet Hastanesi'ne birkaç dakikalık mesafede bulunuyor. Metro istasyonuna ise 2 dakikalık yürüme mesafesinde.
Farklı konsepti ile ayrıcalıklı bir proje olma özelliği taşıyan Evila'da rezidans konforunda kat bahçeli daireler ve begonvillerle bezenmiş özel bahçeli villalar bulunuyor. Hobi bahçelerinde doğayla iç içe bir yaşam sunan Evila, huzurlu ve mutlu bir yaşam vaat ediyor. Kadın-erkek ayrı kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, sauna, sosyal tesis, cafe, spor ve dinlenme alanları, yürüyüş parkurları, her villaya özel tahsisli hobi bahçesi, yine her daireye özel bir kapalı iki açık otopark ve rezidans dairelere özel kat bahçeleri, sunulan özelliklerden bazıları.
Evila'da 405 m2'den oluşan 26 adet bahçeli villa, sahiplerine doğayla iç içe bir yaşam sunuyor. Evila Sıraevler'de 240 m2 12 adet bahçeli ev bulunuyor. Evila Rezidans, iki blokta; 160 - 184 m2 arası 72 adet 3+1 ve 8 adet 340 m2 4+1 daireden oluşuyor. 22 m2 ile 669 m2 arasında 27 adet cadde mağazası ise Evila sakinlerinin her tür ihtiyacını karşılıyor. Toplamda 80 daire, 12 sıra ev, 26 villa ve 27 mağazadan oluşan ve yarısından fazlası satılan Kent Evila'da oturum Eylül 2014'te başlayacak.
Kent NerivaHem lüks konut hem de ticari birimlerden oluşan Kent Neriva, Başakşehir metro durağının hemen yanında yer alıyor. Lüks konut projesi olarak hayata geçen Kent Neriva aynı zamanda rezidans olarak da nitelendiriliyor. Konut bloğunun altında yer alan cadde mağazalarında restoran, kafeterya, spor salonları, süs havuzları ve muhtelif mağazalar sıralanıyor. 
Kendi içinde oluşturduğu sosyal hayatla da dikkat çeken Kent Neriva, farklı konut ihtiyacına çeşitli daire tipleriyle cevap veriyor. Ulaşım sorunu olmayan, sosyal hayatı kısıtlamayan, insanlara cadde mağazaları ile özel bir yaşam standardı sunan Kent Neriva mimarisiyle de ilgi topluyor. 7.500 m2'lik alan üzerine kurulan A ve C bloklarında 83 rezidans-konut, B blokta ise 29 adet mağaza ve 339 araç kapasiteli otoparkı bulunan Kent Neriva oturum 2012 yılı sonunda başladı. 

Şirket Haberleri

Kent Ariva Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • Hasanoğlu, İnşaat Ekonomisi Zirvesi’ne katılacak
  Hasanoğlu, İnşaat Ekonomisi Zirvesi’ne katılacak

  2. İnşaat Ekonomisi Zirvesi, 19 Ekim 2017'de Boğaziçi Üniversitesi’nde “Kazançlı Yapılar İnşa Etme Sanatı” temasıyla gerçekleşecek. İnşaat sektöründe 25 yıla yakın bir süredir yenilikçi birçok projeye imza atan Hasanoğlu İnşaat zirvede, silver sponsor olarak yer alacak.

 • Coldwell Banker, Türkiye’de 130 ofise ulaştı!
  Coldwell Banker, Türkiye’de 130 ofise ulaştı!

  49 ülkede 3.500 ofis ve 86 bin gayrimenkul danışmanıyla yılda 250 milyar dolarlık gayrimenkul satışına aracılık eden Coldwell Banker, Türkiye’de de zirveye emin adımlarla yürüyor. Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş “Türkiye’de 4 yılda 130 ofis ve 1.500 gayrimenkul profesörüne ulaştık. 1906’dan bu yana edindiğimiz 111 yıllık tecrübeyi ofislerimizi aktarıyoruz” dedi.

 • International Property Awards’da Royal Group'a iki birincilik!
  International Property Awards’da Royal Group'a iki birincilik!

  Hızlı büyümesiyle inşaat sektöründe yıldız markalar arasında yerini alan Royal Group, kırılması zor bir rekora imza attı. Royal Group,Kartal’da kentsel dönüşüm çerçevesinde başladığı ilk projesinden de ikinci projesinden de dünyanın en prestijli emlak ödülleri olan International Property Awards’da 2 Avrupa birinciliği aldı.

 • Atmaca Gayrimenkul’den 30 Milyon TL’lik Satış
  Atmaca Gayrimenkul’den 30 Milyon TL’lik Satış

  Gayrimenkul sektöründe yüzlerce aile ev sahibi yapan, Bahçeşehir’in değişiminde ve gelişiminde büyük pay sahibi olan Atmaca Gayrimenkul, imza attığı yeni projeleriyle gayrimenkul sektöründe fark yaratırken sunduğu başarılı satış performansıyla da dikkat çekiyor.

 • ERA Gayrimenkul'den girişimci adaylarına kazancın sırrı
  ERA Gayrimenkul'den girişimci adaylarına kazancın sırrı

  Her yıl yüzlerce girişimcinin katıldığı ve sektörün önemli organizasyonlarından biri olan ‘Bayim Olur Musun Fuarı’ bu yıl da iş kurmak isteyenler için fırsat yaratacak. Girişimci adaylarının buluşma noktası olan fuara katılan ERA Gayrimenkul de kendi işini kurmak isteyenlere franchise sektörünün avantajlarını anlatacak.

 • Hasanoğlu İnşaat Müsiad Vizyoner’17’de!
  Hasanoğlu İnşaat Müsiad Vizyoner’17’de!

  Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) iki yılda bir düzenlediği MÜSİAD Vizyoner’17 Sektörler Zirvesi’ne, inşaat sektöründe 25 yıla yakın bir süredir yenilikçi birçok projeye imza atan Hasanoğlu İnşaat da katılacak. 11-12 Ekim'de WOW Convetion Center’de gerçekleşecek zirvenin ana teması ‘dönüşüm’ kavramı olacak.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer