|   |   | 

Kent Semalarında Uçan Taksilere Az Kaldı

Ulaşım şirketi Uber, gelecekte hizmete girecek elektrikli hava taksiler için NASA ile işbirliği anlaşması imzaladı.

Kent Semalarında Uçan Taksilere Az Kaldı

İlk olarak bir kaç yıl içinde Los Angeles'ta faaliyete geçmesi planlanan hava taksilerinin altyapısının oluşturulması için Uber ile ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA'nın işbirliği anlaşması imzaladığı açıklandı.

Uber'den yapılan açıklamada, NASA ile imzalanan anlaşma kapsamında uçan taksiler için bir aplikasyonun altyapısının oluşturulacağı kaydedildi.

Anlaşma ile oluşturulacak teknolojik altyapı ile UberAIR adı altında bir uçan taksi servisinin hizmete girmesi planlanıyor.

Uçan taksi hizmetinin 2020 yılında Los Angeles'ta, saatte 322 kilometre hızla uçan taksiler ile deneme uçuşlarına başlayacağı belirtildi.

Bu anlaşmanın, NASA'nın yaptığı düşük irtifalı hava sahasını kapsayan ilk resmi hizmetler sözleşmesi olduğu kaydedildi.

 

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • 21 Kasım 2017 Atama Kararları
  21 Kasım 2017 Atama Kararları

  Aile ve Sosyal Politikalar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Çevre ve Şehircilik, Ekonomi ile Kalkınma Bakanlıklarına ilişkin atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

 • Cumhuriyet Dönemi İktisat Tarihi Bu Müzede
  Cumhuriyet Dönemi İktisat Tarihi Bu Müzede

  Cumhuriyet dönemi iktisat tarihi konusunda uzmanlaşmış bir müze olma özelliği taşıyan Türkiye İş Bankası Müzesi, kuruluşunun onuncu yılında ziyaretçileri ağırlıyor.

 • Türk turizmciler'den 2018'de yüzde 50 büyüme hedefi
  Türk turizmciler'den 2018'de yüzde 50 büyüme hedefi

  Türk turizmciler 2018 yılından umutlu olduklarını söyledi. Turizmci Mete Vardar, " 2018 yılı için yüzde 50 büyüme oranı belirledik. 1 Ocak 2018 itibariyle hayata geçireceğimiz teknoloji yatırımıyla 31 yıllık planlar dahilinde global bir turizm şirket olma yolunda büyük adım attık. Sadece Jolly için değil, Türk turizmi için de yeni bir güzergâh oluşturan bu yatırımla dünya çapına taşıyacağız” dedi.

 • Türkiye’nin Peyzaj Politikaları Masaya Yatırılıyor
  Türkiye’nin Peyzaj Politikaları Masaya Yatırılıyor

  Türkiye Peyzajları Ulusal Konferansı’nın bu yılki başlığı “Peyzaj Politikaları” olacak. Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanları Konseyi (PEMKON) tarafından ikincisi düzenlenen konferans, İTÜ Taşkışla Kampüsü’nde yapılacak.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer