|   |   |  Kent Semalarında Uçan Taksilere Az Kaldı

Kent Semalarında Uçan Taksilere Az Kaldı

Ulaşım şirketi Uber, gelecekte hizmete girecek elektrikli hava taksiler için NASA ile işbirliği anlaşması imzaladı.

Kent Semalarında Uçan Taksilere Az Kaldı

İlk olarak bir kaç yıl içinde Los Angeles'ta faaliyete geçmesi planlanan hava taksilerinin altyapısının oluşturulması için Uber ile ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA'nın işbirliği anlaşması imzaladığı açıklandı.

Uber'den yapılan açıklamada, NASA ile imzalanan anlaşma kapsamında uçan taksiler için bir aplikasyonun altyapısının oluşturulacağı kaydedildi.

Anlaşma ile oluşturulacak teknolojik altyapı ile UberAIR adı altında bir uçan taksi servisinin hizmete girmesi planlanıyor.

Uçan taksi hizmetinin 2020 yılında Los Angeles'ta, saatte 322 kilometre hızla uçan taksiler ile deneme uçuşlarına başlayacağı belirtildi.

Bu anlaşmanın, NASA'nın yaptığı düşük irtifalı hava sahasını kapsayan ilk resmi hizmetler sözleşmesi olduğu kaydedildi.

 

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • Konkordato yanlış bilinen bir doğru!
  Konkordato yanlış bilinen bir doğru!

  Türk Lirası bu yıl Amerikan Doları karşısında yüzde 30'a yakın değer kaybetti. Özellikle Ağustos ayında Dolar/TL kurunun 7,24 ile tarihi zirvesini görmesi ve yaşanan kur krizi şirketlerin borç yükünü arttırdı. Bu süreçte ise kurumlar tarafından başvurulan hukuki yöntem konkordato yani borçların yeniden yapılandırılması oldu.

 • Dünyada "Türk Mobilyası" markasını oluşturmalıyız!
  Dünyada "Türk Mobilyası" markasını oluşturmalıyız!

  Art Design Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Terzi ile Mobilya Sektörü ve firma olarak yaptıkları işlere dair bir söyleşi gerçekleştirdik. Terzi; “Dünyada Türk Mobilyası markasını oluşturmalıyız”ın altını çizdi.

 • Konut ve Araç alımında katılım dönemi başladı
  Konut ve Araç alımında katılım dönemi başladı

  Konut ve otomobil alımlarında yeni bir finansman çözümü tüketicilerin hizmetine sunuldu. Alternatif ödeme planlarıyla tüketicilerin konut ve otomobil alımlarında faizsiz finansman desteği sağlayan Katılımevim, Türkiye’nin tüm illerini kapsayacak şekilde müşterilerine hizmet veriyor.

 • Türkiye iklim hareketinde yer alma fırsatını kaçırmasın
  Türkiye iklim hareketinde yer alma fırsatını kaçırmasın

  İklim değişikliği konusunda dünyanın geleceğine yön verecek kararların alınacağı Birleşmiş Milletler (BM) İklim Zirvesi (COP24), 2-14 Aralık tarihleri arasında Polonya’da gerçekleşiyor. TEMA Vakfı yaptığı açıklama ile Türkiye’nin iklim değişikliği konusunda yapması gerekenlere dikkat çekti.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.