|   |   |  Kent Semalarında Uçan Taksilere Az Kaldı

Kent Semalarında Uçan Taksilere Az Kaldı

Ulaşım şirketi Uber, gelecekte hizmete girecek elektrikli hava taksiler için NASA ile işbirliği anlaşması imzaladı.

Kent Semalarında Uçan Taksilere Az Kaldı

İlk olarak bir kaç yıl içinde Los Angeles'ta faaliyete geçmesi planlanan hava taksilerinin altyapısının oluşturulması için Uber ile ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA'nın işbirliği anlaşması imzaladığı açıklandı.

Uber'den yapılan açıklamada, NASA ile imzalanan anlaşma kapsamında uçan taksiler için bir aplikasyonun altyapısının oluşturulacağı kaydedildi.

Anlaşma ile oluşturulacak teknolojik altyapı ile UberAIR adı altında bir uçan taksi servisinin hizmete girmesi planlanıyor.

Uçan taksi hizmetinin 2020 yılında Los Angeles'ta, saatte 322 kilometre hızla uçan taksiler ile deneme uçuşlarına başlayacağı belirtildi.

Bu anlaşmanın, NASA'nın yaptığı düşük irtifalı hava sahasını kapsayan ilk resmi hizmetler sözleşmesi olduğu kaydedildi.

 

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • Kipa'nın piyasa değeri sahibini geçti
  Kipa'nın piyasa değeri sahibini geçti

  Migros`un piyasa değeri, bünyesine kattığı Kipa`nın gerisinde kaldı. Son bir aylık süreçte Borsa İstanbul`da hisseleri yüzde 50`den fazla değerlenen Kipa`nın piyasa değeri 6 milyar lirayı geçti. Migros ise 4.3 milyar TL piyasa değerine sahip.

 • Alman ekonomisi büyüdü!
  Alman ekonomisi büyüdü!

  Almanya geçen yıl yüzde 2,9 ile beklentilere paralel büyüdü. Bu dönemde hanehalkı tüketimi değişim göstermezken, kamu harcamaları beklentilerin üzerinde arttı.

 • Çanak antenler ortadan kalkıyor!
  Çanak antenler ortadan kalkıyor!

  BTK’nın yeni şartnamesiyle fiber optik, ethernet, kablo TV daire içine kadar “kablo bacası” yla gelecek. Çatıdan tüm dairelere uydu yayını için kablo zorunlu olacak. Çanak anten kirliliği ortadan kalkacak.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.