|   |  Keten İnşaat Firması
Keten İnşaat

Keten İnşaat

  • Kuruluş Tarihi : 1977

  • Proje Sayısı : 6

Keten İnşaat, konut, ofis ve residence projeleri, Keten İnşaat hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve Keten İnşaat ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

Keten İnşaat Hakkında

Tarihçe
 
İstanbul'un farklı bölgelerinde bir çok konut projesine imza atan Keten İnşaat 1977 yılında Veli Keten tarafından kurulmuş, 2001 yılında Selahattin Keten Başkanlığı'nda Keten inşaat Ltd. Şti olarak inşaat sektöründe hızlı ve istikrarlı bir biçimde genişleyerek büyümüştür. Kurulduğunda İstanbul'un farklı bölgelerinde çalışmalarına başlayarak ve sonraki yıllarda ağırlıklı olarak Kadiköy'de inşaat faaliyetlerine devam eden Keten İnşaat, aynı zamanda tarihi ve kültürel zenginliği İstanbul'un önemli semtlerinden biri olan Nişantaşı'nda da uzun yıllardır semt dokusuna uygun yapılar inşa etmektedir.
 
37 yıldır İnşaat sektöründe kaliteli hizmet vererek, deneyiminin de getirdiği uzmanlıkla örnek gösterilen projelere imza atan Keten İnşaat, müşterilerinin duyduğu güvenden aldığı güç ile her geçen gün büyümüş ve güvenilir bir marka haline gelmiştir.
 
Keten İnşaat, ''butik inşaat'' anlayışı ile müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun prestijli projeler inşa ederek, üstün kalitede lüks konutlar ile fark yaratıp, binalara ve bulunduğu semte değer katmıştır.
 
Kurumsal Yönetim Yaklaşımı
 
Keten İnşaat, iş anlayışı ve yaklaşımında güven yaratan bir yönetim anlayışıyla, ilişkide olduğu tüm paydaşlara karşı şeffaf ve sorumluluk bilinciyle yaklaşmaktadır. Müşterileri, çözüm ortakları ve çalışanları arasında, güven sağlayan, hesap verebilen, şeffaf, sorumlu, adaletli ilkelerine bağlı bir yaklaşımı benimsemiştir. Kurumsal değerlerinin çalışanlar arasında en etkin şekilde kullanılmasını sağlamıştır. Marka, kurumsal iletişim, teknoloji, reklam, medya, tasarım ve sosyal sorumluluk alanlarında kalıcı üstünlükler sağlamıştır. Müşteri ve yönetim arasında iletişimi sağlayarak sinerji imkanları yaratmıştır. Aidiyet duygusunu kurum bilincine aşılayarak proaktif yönetim yaklaşımını benimsemiştir.
 
İş Sağlığı ve Güvenliği
 
Keten inşaat üretim faaliyetlerini yürütürken çalışanların iş sağlığı ve güvenliğini korumayı amaç bilmiş ve bu kapsamda İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda "önce güvenlik" ilkesiyle yaklaşmaktadır.
İş sağlığı ve güvenlik önlemlerini değişen şartlara uygun hale getirmekte ve mevcut durumu sürekli iyileştirmektedir.
İnşaat sahası içerisinde sürekli olarak baş koruyucu donanımlar olan baretler, başlıklar ve kasklar kullanmaktadır.
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği mevzuatlarına, uluslararası anlaşmalara, imzaladığı sözleşme ve şartnamelere uymaktadır.
Toplu korunma önlemlerine, kişisel korunma önlemlerine göre öncelik vermektedir.
 
Değerler ve Hedefler
 
Müşteri odaklı çalışma stratejisi ile "en iyi" olmayı hedefler,
Sürekli gelişime kaynak yaratır,
İş ahlakını ve dürüstlüğünü ilke edinmiştir,
Müşterileri için değer yaratmıştır,
Türkiye ve Dünya için, çevre ve mimariyi koruma bilinciyle davranır,
Müşterileri ve profesyonel ekibi ile empati kurarak sinerji yaratır,
Uluslararası standartlara uygun yönetim anlayışı ile konut projelerini yürüterek, geliştirilmesini sağlar,
Etkin liderlik anlayışı ile insana değer veren sürekli sürdürülebilir mükemmellik seviyesine ulaşmaktadır,
Hem sektörel hem kurumsal tüm yeni gelişmeleri yakından izlemektedir,
Maksimum özveri ile güvenirliliğini en üst düzeye çıkarmştır,
Mükemmeliyetçilik duygusuyla en kısa sürede en iyisini başarmak ve bu başarıyı paylaşarak büyütmektedir,
Yaşadığımız semtin tarihiyle biçimlenmiş mimari dokuyu çağdaş çizgi ve yorumlarla buluşturmaktadır,
Kazandığımız gücü Türk İnşaat sektörüne, güç katmayı hedef bilmektedir.
 
Keten İnşaat'ın Vizyonu; Türk İnşaat sektöründe ülke ekonomisinin gelişiminde stratejik önemi olan projeleri ile sunduğu hizmet çatısını, her geçen gün yükselterek müşterilerinin beklentilerini en üst düzeyde karşılayarak ve her yeni projesinde etkin, gerçekçi, uygulanabilir çözümlerle mimari yapıyı koruyarak yaşamı imar etmek, ülke mimarisine geleneksel akılcı ve kalıcı değerler katmaktır.
 
Keten İnşaat'ın Misyonu; Kentin dokusuna ivme kazandıran bir güç olmaktır.
 
Çağı takip eden mimari anlayışla sektörde özü koruyup yeni bir vizyon oluşturmaktır.
Mimari mükemmellik, modernlik, ve teknolojinin akıllı kullanımıyla dünya mimarisini geleceğe taşımaktır.
Projeleri ile şehrin çevresel, tarihsel ve kültürel dokusuna uyum sağlamaktır.
Sürekli üretken politikasıyla yeni istihdam alanları yaratarak, ekonomiye katkıda bulunmaktır.
 
Kalite ve Çevre Politikası
 
Keten İnşaat; toplumsal sorumlulukların bilincinde, ülke mimarisine katkıda bulunarak, güvenli yaşam alanları inşa eden bir şirket olarak aşağıdaki kalite politikasını benimsemiştir.
 
Türkiye'deki yaşam kalitesini yükseltmek,
Uluslararası düzeyde hizmet vermek ve koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamak,
Her projesinde malzeme, tasarım, işçilik ve hizmet kalitesini en yüksek seviyede tutmak,
Deprem yönetmeliğine uygun, ülke mimarisine, ilgili standartlara ve teknik şartnamelere uygun güvenli yaşam alanları yaratmak,
Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde sağlarken, satış sonrası konut sahiplerinin ihtiyaç ve isteklerini sağlamak,
Konutları istenilen sürede mülk sahiplerine teslim etmek,
Tüm projeleri kurumsal kalite yönetimi anlayışıyla sürdürmek,
Projelerine enerji katmak ve kalite politikasını sonsuz kılmak için kurum içi eğitim programları uygulamak.
Keten İnşaat en üst düzeyde kalite politikası sağlarken doğal çevrenin korunmasını da amaç edinmiştir.
Proje ve üretim safhasındaki çevre etkilerini en aza indirmek,
Çevre üzerinde olumsuz etkilere neden olabilecek faaliyetlerde bulunmamak,
Üretim faaliyetlerinde, doğal kaynakların en etkin bir şekilde kullanımını ve tasarrufunu sağlamak,
Tüm proje faaliyetlerini çevre kirliliğini önleyecek şekilde uygulamak,
Yürürlükte bulunan çevre yasalarına riayet etmek,
Gelecek kuşaklara doğal ve yaşanılası alanlar yaratmak.
 
Veli Keten’in Aziz Hatırasına
Bugün sahibi olduğumuz, yönettiğimiz Keten İnşaat Veli Keten tarafından kuruldu. Veli Keten, Erzurum, Türkiye, Almanya arasında çalıştığı ve kazandığı inşaat sektöründeki deneyimlerini 1977 yılında kurduğu Keten İnşaat çatısı altında birleştirdi.
 
Nişantaşı'nda Keten İnşaat ismini gördüğünüz ilk yapılar, rahmetle andığımız Veli Keten'in engin bilgi birikimi, deneyimi ve tecrübesiyle tasarlanmış ve uygulanmış binalardır.
 
Tüm değer ve ilkelerimizi, sektörde yarattığımız başarı ve güveni, Veli Keten sayesinde kurduğumuz, tasarladığımız, yaptığımız, başardığımız her projede, ''Veli Keten'' ismini yaşatmayı ve yaşamayı bir sorumluluk biliriz.
 
İşine olduğu kadar, ailesine, ülkesine gönülden bağlı olan, içtenliği ve samimiyeti ile ailesinin, çevresinin, çalışanlarının yüreğinde taht edinen Sayın Veli Keten'i, Keten İnşaat ailesi olarak varlığını hep yanımızda hissediyoruz, aziz hatırasını yaşatmak için çabalıyoruz.
 
Rahmetli Veli Keten, sadece bir işadamı olarak yaptıklarıyla gönülleri kazanmadı. İş dünyasında kazandıklarını ve sayısız diğer alanlarda sosyal sorumluluklarını bizlere sundu. Bir halk adamı olarak, tüm çalışanlarının ve müşterilerinin kalbinde taht kurdu. Veli Keten'in bize bıraktığı en büyük miras, kazandığı itibar, sevgi ve saygıdır. Biz Keten İnşaat olarak, Veli Keten'in hatırasını her zaman yaşatmak için, her gün ülkemiz ekonomisini ve toplumsal yaşantısını geliştirmek olduğunun bilinciyle, Keten isminin verdiği sorumlulukla çalışmaya devam edeceğiz.
 
Tüm değer yargılarımızın reisi olan, hepimizin hayatında doldurulmaz bir yere sahip Sayın Veli Keten'i saygıyla ve rahmetle anıyoruz.
 
Selahattin Keten ve Yönetimden Mesajlar

Selahattin Keten
Yönetim Kurulu Başkanı
 
İnşaat sektöründeki 37 yıllık deneyimi ile 2001 yılından bu yana tüm çalışmalarını Keten inşaat Ltd. Şti. çatısı altında birleştiren ekibimiz, kaliteli hizmet sunmak için titizlikle çalışıyor. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendiğim Keten İnşaat'ı, müteahhit Murat Keten ve mimar Rıza Keten ile birlikte yönetiyoruz.
 
Keten İnşaat olarak, Nişantaşı başta olmak üzere İstanbul ve hatta Türkiye'nin farklı bölgelerinde semt dokusuna uygun, prestijli konutlar ile fark yaratıp, binalara ve bulunduğu semte değer katıyoruz. Sadece bina değil, güven inşa ediyoruz. Eski binaları Keten İnşaat güvencesi ile yeniden projelendirdiğimiz konut sahipleriyle uzun yıllara dayanan dostluk ilişkileri kuruyoruz. İlkelerimizden ve değerlerimizden asla ödün vermeden, inşaat sektöründeki deneyim ve bilginin getirdiği uzmanlıkla, örnek gösterilen projelerle marka olmanın gururunu yaşıyoruz. İş disiplini, kısa sürede iş bitirebilme, konut projelerimizde alternatif sunma, kişiselleştirilebilir iç tasarımlar, müşteri odaklı hizmet anlayışımızla sektördeki farklılığımızı ortaya koyuyoruz.
 
Taklit eden değil, taklit edilen olmanın gururu ile sahip olduğumuz mimarlık anlayışıyla yaşamınızı tasarlayan Keten İnşaat olarak,  globalleşme trendini her zaman izledik. Yıllardır birlikte görev yaptığım çalışma arkadaşlarımla birlikte çıktığımız bu yolda, yaşam kalitenizi yükseltmek adına her türlü özveriyi göstermeyi, teknolojisi yüksek, konforlu, depreme dayanıklı, ''A plus'' yapılar inşa etmeyi kendimize ilke edindik. Bu anlayışla sizlere üstün nitelikli hizmetler sunabilmek adına Keten, "Yaşamınızı inşa eder" diyoruz.
 
Köklü geçmişinden aldığı güç ile farklı, yenilikçi ve sürdürülebilir temelleri üzerine kurduğu çalışma anlayışı ile müşterisinin isteklerine cevap veren, empatiyle hareket eden, sinerji yaratan, müşteri odaklı çalışan profesyonel bir ekip ve iş birliği ile kente değer katan yaşam alanları kazandırmaya devam edeceğiz.
 
Murat Keten
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
 
Şehir hayatınızı biçimlendiren, Türkiye'de örnek yaşam alanları inşa eden bir firma olarak, inşaat sektöründe kalite, konfor, güven konularında standartlarınızı belirliyoruz.
 
Sektörde büyüyerek, deneyimlerimizi paylaşarak, bölgesinde güçlü bir inşaat firması olarak, yaptığımız tüm yeniliklerle inşaat sektörüne yön veriyoruz. Sizlerden aldığımız güven ve destek ile her geçen gün markamızla konutlarınızda fark yaratıyoruz.
 
Yetkin kadromuz ve köklü geçmişimizin getirdiği potansiyel ve birikimle, dünya standartlarında kaliteli inşaat teknolojilerine uygun yapılar yaratmaya devam edeceğiz.
 
Rıza Keten
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Mimar&Proje Yöneticisi
 
Günümüzde multidisipliner çalışmaların önem kazandığı bir dönemde Keten İnşaat'ın tüm projelerini yöneten proje yöneticisi mimar olarak, projelerimizi çevresel faktörler, elit konsept ve tarihsel modellemeler üzerine uzman kişilerle çalışarak yürütüyor ve geliştiriyoruz.
 
Yaratıcılıkta gerekli olan geniş bilgi birikimimizi bir araya getirerek sizler için hayatınızı yaşanılır kılan konutlar tasarlıyoruz. Özel konut projeleriyle işe başladık ve hala bu tarz projeler yapıyoruz. Her zaman projelerimizi nasıl daha da büyütebileceğimizi ve geliştirebileceğimizi düşünüyoruz.
 
Bugün yaşamınıza değer katan bir kimlik ve bireysellik kavramının doğal ve sosyal çevreyle teknolojinin buluştuğu mekanlar yaratacağımız konusunda mimari hedefler belirledik. Bu hedeflerle Türk inşaat sektöründe yürüyerek değil, koşarak, Keten İnşaat mimarisiyle "en mükemmel" olmaya kararlıyız.
 
7 Altın Kural

Sözümüz İmzamız
 
"37 yıldır sözümüz söz, imzamız Keten'' çünkü; Keten İnşaat'ın ilk kurulduğu günden bu yana en önemli özelliği olan "sözünü tutma" bizim için en değerli miraslardan biri. Bugüne kadar hiçbir gerekçe ile sözümüzden dönmedik ve tüm projelerimizi, imzalanan sözleşmede taahhüt ettiğimiz zamanlarda tamamlayıp sahiplerine teslim ettik. Kat karşılığı satın aldığımız binaların toprak sahiplerini de, yeni binadan konut alanları da, hiç bir zaman hayal kırıklığına uğratmadık. Müşterilerimize ve iş ortaklarımıza verdiğimiz her sözü, tam zamanında ve eksiksiz yerine getiriyor, yasal süreçlere birebir uyuyoruz. Binalarını bize teslim eden toprak sahiplerinin yeni binaları bitene kadar en iyi şekilde isteklerini yerine getiriyor, binayı boşaltmalarından, yeni binaya geçene kadarki kiraları ile arsanın inşaat süresi içindeki vergilerini ödüyoruz. İsmimiz güven ile özdeşleştiği için en büyük sermayemizin de güven olduğu bilinciyle hareket ediyoruz. Bizi tercih edenler verilen sözün yerine getirileceğini ve müşteri memnuniyetinin daima öncelikli olduğunu biliyorlar. Müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve çalışanlarımızla güven temeli üzerine kurup geliştirdiğimiz ilişkiler, başarımızdaki en önemli etkendir.
 
Deneyimin Uzmanlığı
 
Deneyimin uzmanlığı başarıyı getiriyor. İnşaat sektöründeki 37 yılı aşkın deneyimin getirdiği uzmanlıkla, daima daha iyisini vermek için çalışıyoruz. Ben, Selahattin Keten olarak her projenin tüm aşamalarında bizzat başında bulunuyor, konusunda uzman kişilerden oluşan ekibimle birlikte projeleri yürütüyorum.
 
Projelerimizi üretirken, binanın bulunduğu bölgenin yapısına, semtin dokusuna, arsa ve daire sahiplerinin isteklerine, zevklerine uygun çözümler sunuyoruz. Kalitesi, güvenirliği ve şıklığı ile örnek olarak gösterilen Melek Apt., Daraman Apt., Tikveşli Apt., Çınar Apt. gibi projelerin konuttaki uzmanlığımızı gösterdiğini düşünüyoruz.
 
Kaliteden Ödün Vermiyoruz
 
Kaliteden kesinlikle ödün vermiyoruz. Yaptığımız binanın, temelinden çatısına, iç tasarımından dış cephesine kadar standartların üzerinde özel malzemeler kullanmaya özen gösteriyoruz. Vitra, Franke, Lineadecor, Siemens, Grohe, Çanakkale Seramik ve Seranit gibi kalitesini kanıtlamış markalarla işbirliği yapıyoruz. Tamamladığımız projelerin tüm iç tasarımlarını yaparak, beyaz eşyalarına kadar yerleştirerek sahiplerine teslim ediyoruz. Sunduğumuz 3 yıllık garanti süresinde müşterilerimizin her türlü sorununa ücret talep etmeden çözüm üretiyoruz.
 
Güvenli Yaşam Mimarlığı
 
Güvenli yaşam alanları yaratıyoruz. Bir konut satın almak ya da kiralanmak istendiğinde, İstanbul'daki deprem gerçeğini dikkate almak artık bir zorunluluk. Belediyenin önerdiği yapı denetim şirketleriyle çalışarak mevcut deprem yönetmeliğine uygun binalar inşa ediyoruz. Binanın zemin etüt raporu ve statik projesini de müşterilerimizle paylaşarak herhangi bir soru işareti kalmamasını sağlıyoruz. Dayanıklılık konusunda tereddütleri olan müşterilerimiz olursa, bir üniversiteden getirdikleri uzmanlarla tüm projemizi, raporlarımızı paylaşarak, incelemelerinde işbirliği yapıyoruz. Hatta beton numunesi aldırarak inceleme için gerekli kurumlara da iletebilmelerini de sağlıyoruz. Kaliteden ödün vermeden, güvenli yaşam alanları yarattığımız için de, daha bina yapımına başlamadan daireleri satabiliyoruz. Müşterilerimize ilk ve en önemli tavsiyemiz; binanın deprem yönetmeliğine uygun yapılıp yapılmadığını mutlaka araştırmanız ve kararınızı ona göre vermenizdir.
 
Yaşadığımız 1999 depreminde binaların nasıl zarar gördüğünü incelediğimizde, Nişantaşı bölgesinde de bu eski binaların aynı şekilde olduğunu gördük. Biz özellikle Nişantaşı bölgesinde en az 35-40 yıllık geçmişi olan ve çoğu deprem dikkate alınmadan yapılan binaları yıkarak yeniliyoruz. Bu yıkımlar sırasında da gözlemlediğimiz ve incelediğimiz bütün binaların ne yazik ki güçlendirilerek sağlamlaştırılması söz konusu değil. En güvenlisi binaların yıkılıp yerlerine depreme dayanaklı sıfır binaların yapılmasıdır.
 
Orijinal Semt Dokusuna Uygunluk
 
Geçmişe bağlı bir kuruluş olarak elbette orijinal semt dokusuna zarar vermeden onu koruyor, değerlerimizin geleceğe taşınmasına yardımcı oluyoruz. Semtin özelliklerini koruyarak Nişantaşı'nı veya bulunduğumuz bölgeyi çevre dokusuna uyumlu, dayanıklı, şık, prestijli yapılarla güzelleştiriyoruz. Özel tasarımlı binalarla çevrenin korunup güzelleştirilmesine katkıda bulunduğumuza inanıyorum. Geçmişin izlerini taşıyan ama günümüz şehir hayatına da uygun, konforlu yapıları inşa ediyoruz. Yaptığımız binalar şık olmanın yanı sıra, sağlamlığı ve dayanıklılığı ile takdir topluyor. "Butik inşaat" anlayışı ile her yapıya uygun hazırladığımız özel projelerimizi bina sahipleri ile birlikte geliştirip, konut alıcılarının da fikirlerini alarak tamamlıyoruz.
 
Kişiselleştirilebilir İç Tasarımlar
 
Bina sahiplerinin ve konut alıcılarının farklı istek ve beklentilerini karşılayan bir hizmet anlayışına sahibiz. İçinde hayat barındırmayan beton bloklar satmak yerine, kişiye özel yaşam seçenekleri sunuyor, insanların içinde yaşamaktan keyif alacakları mekanlar yaratıyoruz. Bu yüzden de istek ve hayallere hitap eden yapılar oluşturmayı tercih ediyoruz. Profesyonelce tasarlanan lüks dairelerin iç dekorasyonunu müşterilerimizin beklenti ve talepleri ile şekillendiriyoruz. Malzeme seçimlerini, ücretsiz iç mimari danışmanlık hizmeti sunduğumuz müşterilerimize bırakıyoruz. Bizden konut satın almayı veya kiralamayı düşünen müşterilerimiz, gönül rahatlığı ile tüm isteklerini bizimle paylaşabiliyor, evlerini istedikleri gibi dekore edebiliyorlar.
 
Müşteri Daima Kazanır

Projelerimiz, bina sahipleri için önemli bir yatırım aracı özelliği taşıyor ve müşterilerimiz daima kazanıyor. Çünkü biz, yıkıp yeniden yaptığımız her binaya artı değer katıyoruz. Müşterilerimizin bizim uzmanlığımıza teslim ettikleri eski binaları yenilerek sıfırlıyor, değerinin artmasını sağlıyoruz. Bir binayı inşa ederken kayıp alanları da projemizde en iyi şekilde değerlendiriyoruz. Müşterilerimizin daha büyük metrekarelerde yaşama imkanı elde etmesini sağlıyoruz. Doğru karar veren ve ödedikleri fiyatın karşılığını her şekilde alan müşterilerimiz, yatırımlarının değerinin kısa sürede katlanarak arttığını görüyorlar.
 
Uzun yıllardır İstanbul'un belli başlı semtlerinde verdiğimiz hizmet, insanlarda güven duygusu yarattı. Sadece yıkım ve inşa sırasında değil, satış sonrasında da daima müşterilerimizin yanında oluyoruz. Müşterilerimiz yıllar önce yaptığımız inşaatlarda bile herhangi bir sorun yaşarsa çözümünü gerçekleştiriyoruz. Geçen zamanın bir önemi yok; müşterilerimizin memnuniyetini sağlıyoruz.
 
Titiz çalışma prensiplerimizden taviz vermeden, müşterilerimizin bize duyduğu güvenden güç alarak hizmet vermeyi sürdürüyoruz, sürdüreceğiz.

Tel: 0212 233 4910
Fax: 0212 233 4910
Email: keteninsaat@keteninsaat.com.tr
Adres: Şakayık Sk. Selahattin Bey Apt. No:14/3  Teşvikiye İstanbul / Şişli

Keten İnşaat Projeler Haritası

Keten İnşaat Projeleri

Keten İnşaat Haberleri

daha fazla yükle

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.