|   |   |  Kiler GYO'dan 2.7 milyar TL'lik yatırım

Kiler GYO'dan 2.7 milyar TL'lik yatırım

Kiler GYO Başkanı Nahit Kiler, Referans markasıyla ürettikleri projelere Beylikdüzü ve Kartal’daki iki yeni projeyi de ekleyerek 2.7 milyar TL’lik yatırıma imza atacaklarını söyledi.

Kiler GYO'dan 2.7 milyar TL'lik yatırım

Kiler Holding iştiraki Kiler GYO, Referans markasıyla yatırımlarına hız kesmeden devam edeceğini açıkladı. Kanal İstanbul, 3. Havalimanı ve Kuzey Marmara Otoyolu gibi büyük ölçekli devlet yatırımlarının yakın çevresinde nitelikli gayrimenkul projeleri geliştirmeyi planladıklarını belirten Kiler GYO Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler, ayrıca İstanbul dışı yatırım fırsatları ile de ilgilendiklerini vurguladı.

Kiler, 2018 yılında arz ve talep yönlü esneklikler görülse bile inşaat ve konut sektörünün Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden birisi olmaya devam edeceğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Ülkemizin demografik yapısına baktığımız zaman genç, dinamik bir nüfusa sahip olmamız ve ekonomik gelişmeler göz önünde bulundurulduğunda inşaat sektörü uzun yıllar potansiyelini koruyacaktır. 2018’de arz ve talep yönlü esneklikler yine görülebilir. Fakat sektör devletimiz tarafından desteklenerek, banka faiz oranlarının düşürülmesi ile birlikte inşaat sektörü büyümeye devam edecektir.”

Sektörün ‘Referans’ı

Kiler GYO’nun 31 Aralık 2017 itibariyle 313 milyon TL kâr elde ettiğini belirten Kiler, “Bu sonuç sektördeki güçlü ve güvenilir konumunu göstermektedir” dedi.

2018’de de aynı hızla büyümeye ve yatırımlara devam edeceklerini ifade eden Kiler, şunları söyledi:

“Bugüne kadar Referans markasıyla geliştirdiğimiz Güneşli, Kartal Towers, Kartal Kordonboyu, Bahçeşehir ve Başakşehir Vadi projeleri yanında 2018’de başlayacak olan 2 projemizle birlikte toplam 2.7 milyar liralık yatırım değerine ulaşacağız.”

Büyük projelere odaklandı

Kiler, Kanal İstanbul, 3. Havalimanı ve Kuzey Marmara Otoyolu gibi büyük ölçekli devlet yatırımları ile de yakından ilgilendiklerini vurgulayarak, “Özellikle Kanal İstanbul sektörde canlılığı daha da artıracak. Kanal güzergâhında bulunan arsalarda çok ciddi artış gözlemleniyor. Yeni bir boğazın oluşması bölgeye inşaat firmalarının ve alıcıların çok ciddi talep göstermesini sağlayacaktır. Kanalın geçeceği ilçeler yeniden yapılanacak ve kanal bu bölgelere çok ciddi değer katacaktır. Çıkabilecek fırsatları yakından takip ediyoruz. Merkezi lokasyonlarda yer alan Emlak Konut GYO, TOKİ ve Kiptaş gibi kurumlar tarafından ihale yoluyla arz edilebilecek arsaları da takip ediyoruz” diye konuştu.

Yatırım fırsatları

Kiler, İstanbul’un yanısıra Anadolu’nun çeşitli illerindeki merkezi lokasyonlarında bölgenin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte projeleri hayata geçirmeyi planladıklarını da ifade etti.

'Ödeme koşulları çok cazip'

Konut sahibi olmak isteyenlere kolaylık sağladıklarını da belirten Nahit Kiler, “Referans Kartal Towers, Kartal Kordonboyu ve Bahçeşehir projelerimizde seçili dairelerde peşin ödemelerde yüzde 25 indirim veya 84 ay vade farksız daire satın alma imkanı sunuyoruz. Referans Güneşli projemizde peşin alımlarda yüzde 20 indirim veya 84 ay vade farksız ödeme avantajı sağlıyoruz. Referans Başakşehir Vadi projemiz de sadece yüzde 5 peşinatla 40 aya kadar vade farksız ödeme ile konut sahibi olmak mümkün” dedi.

Milliyet

 

GYO Haberleri

Etiketler

GYO Kategorisindeki diğer haberler

 • Halk GYO’nun ilk çeyrek kârı 18,5 milyon TL oldu
  Halk GYO’nun ilk çeyrek kârı 18,5 milyon TL oldu

  Halk GYO, yılın ilk çeyreğinde özkaynaklarını 2,6 milyar TL’ye, toplam aktiflerini ise 3,1 milyar TL’ye taşıdı. Şirketin gayrimenkul satış, kira ve finansal gelirden oluşan toplam hasılatı 50,1 milyon TL’ye ulaşırken, yılın ilk çeyreğinde net dönem kârı 18,5 milyon TL olarak gerçekleşti.

 • Akiş GYO kira gelirlerini cadde mağazalarıyla artıracak
  Akiş GYO kira gelirlerini cadde mağazalarıyla artıracak

  Akiş GYO, 2019 yılı gelişmelerini ve 2020 yılı öngörülerini Yatırımcı&Analist toplantısında paylaştı. 2019 yılında Akasya’da yüzde 95, Akbatı’da ise yüzde 98’lik doluluk oranıyla kira gelirini artıran şirketin, 2020’de önceliği devam eden projelerin tamamlanması olacak.

 • Akfen GYO’nun hasılatı ilk 9 ayda yüzde 509 artışla 451 milyon TL oldu
  Akfen GYO’nun hasılatı ilk 9 ayda yüzde 509 artışla 451 milyon TL oldu

  Türkiye, Rusya ve KKTC’de 21 gayrimenkullük portföyü bulunan Akfen GYO’nun 2019’un Ocak-Eylül ayı dönemindeki konsolide hasılatı geçen yıla göre yüzde 509’luk artışla 451 milyon TL’ye ulaştı. Şirketin faiz amortisman vergi öncesi karı ise %133 artışla 126,8 milyon TL olarak gerçekleşti.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.