|   |   |  Kilis'te 9 Ayda Kaç Konut El Değiştirdi?

Kilis'te 9 Ayda Kaç Konut El Değiştirdi?

Kilis’te yılın ilk 9 ayında bin 798 konut el değiştirdi.

Kilis'te 9 Ayda Kaç Konut El Değiştirdi?

Kilis tüm iller içinde 69. sırada yer alırken, Türkiye genelinde satışı yapılan 140 bin 298 konutun yüzde 0,2’si kadar paya sahip oldu. Eylül ayında gerçekleşen 280 konut satışının 139’u ilk satış, 141’i ikinci el satış olarak gerçekleşti. Kilis’te Eylül’de satışı yapılan 280 konutun yüzde 16’sı (46 konut) ipotekli olarak gerçekleşti. Kilis’te Eylül ayında geçen yılın aynı ayına göre konut satışında artış oldu. Ocak ila Eylül aylarını kapsayan dokuz aylık dönemde toplam bin 798 adet konut satıldı. Dokuz ay içinde en çok konut Eylül ayında satıldı.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Akıllı şehirler elektrikte yüzde 50 tasarruf ettiriyor
  Akıllı şehirler elektrikte yüzde 50 tasarruf ettiriyor

  Gelişen teknoloji, kullandığımız aletlerden evlere hatta şehirlere kadar birçok alışkanlığı değiştiriyor. Akıllı şehirler de son yıllarda öne çıkan ve insanların hayatını kolaylaştırmanın yanında ciddi tasarruf imkanı sunan uygulamalardan biri.

 • Ege büyük balkon istiyor Doğu’ya tek mutfak yetmiyor
  Ege büyük balkon istiyor Doğu’ya tek mutfak yetmiyor

  Hafele Türkiye tarafından yayınlanan “Konutta Bölgelere Göre Kullanıcı Alışkanlıkları” araştırması, yedi farklı bölgede konut yatırımcılarının tercihlerini ve mevcut tüketici alışkanlarını ortaya koydu.

 • Plazalardaki boşluk oranı son 10 yılın en yüksek seviyesinde.
  Plazalardaki boşluk oranı son 10 yılın en yüksek seviyesinde.

  2019 yılı İstanbul’da son on yılın en düşük ofis kira ortalamalarının görüldüğü dönem oldu. Düşen fiyatlara rağmen Beşiktaş, Levent, Maslak hattını kapsayan Merkezi İş Alanındaki A sınıfı binalarda ofis boşluk oranı %32,7’ye ulaşarak son on yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.