|   |   |  Kira Getirisi ile Kredi Ödenebilecek

Kira Getirisi ile Kredi Ödenebilecek

Dap Holding Başkanı Ziya Yılmaz, küçük dairelerin kira getirisiyle kredilerini ödeyebileceğini söyledi.

Kira Getirisi ile Kredi Ödenebilecek

Dap Yapı tarafından İstanbul Kartal’da hayata geçirilen İstmarina projesindeki teslime hazır son 139 konut ve ofis, Emlak Konut GYO’nun düzenlediği kampanyaya dahil oldu. 31 Ekimde sona erecek kampanyaya göre, yüzde 20 peşinatın yüzde 5’i peşin, kalan yüzde 15’i ise 2019’da ödenebilecek. Kalan yüzde 80’lik bölüm ise banka kredisine dahil olacak. 

Emlak Konut payı

Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, peşin ödemelerin ardından 15’inci aydan sonra başlayacak kredi taksit ödemelerinin ise kira getirisiyle ödenebileceğini söyledi. Yılmaz, “Teslim ekiplerini kurduk, ekim sonuna doğru konutları teslim etmeye başlıyoruz. Kampanya sayesinde küçük daireler krediyi ödeyebilecek getiri sağlıyor. Büyük daireler ise kredinin yarısından fazlasını ödeyebiliyor. Bu dairelerin amorti süresi ise 8 yıl” dedi. 

İstmarina projesinin arazisini 1 milyar 335 milyon lira hâsılat taahhüdü ile Emlak Konut’tan alan Dap Yapı, Emlak Konut payı olarak ise 535 milyon lira ödeyecek. Yılmaz, “AVM hariç yaptığımız ciro 1.4 milyar lira oldu. Emlak Konut payı da ikiye katlanır hatta geçer. Toplamda 3 milyarın üzerinde ciro bekliyoruz” dedi. Konutlarda fiyatların da arttığını belirten Yılmaz, “Metrekaresi 5 bin 400 liradan satışa çıkmıştık şu anda 17 bin liraya geldi. 2.5 yılda büyük prim sağladı. Projenin değerini korumak için kiralama işlemlerini kendi kurduğumuz ‘Caasa Gayrimenkul’ yapıyor” diye konuştu.

2014-2015 yılında International Property Awards tarafından ‘Dünyanın En İyi Yapı Geliştirme’ projesi seçilen İstMarina’da, ihtiyaca yönelik birbirinden farklı tiplerde, 1+0’dan 5+1’e kadar alternatifler sunuluyor. Önünde marina alanı bulunacak projeden İstanbul-Ankara Hızlı Tren projesi de geçecek. Yılmaz, hızlı tren hattının bir durağının da projenin içinde yapıldığını kaydetti. 

Ayrıca projede yarısı açık yarısı kapalı deniz manzaralı alışveriş merkezi ile birlikte otel, özel okul, özel hastane de bulunuyor. AVM’nin yüzde 75’inde kiralamaların tamamlandığını belirten Yılmaz, iç mekanlarda ise ‘tablo duvarlar’ konseptiyle 24 galeriden oluşan toplamda 6 bin metrekarelik tablolara imza attıklarını ifade etti. 

30 bin talep aldı

Ziya Yılmaz, ilk defa İstanbul dışına çıkacağı İzmir projesinde maket yapımını da tamamladıklarını, yakında lansman yapacaklarını ifade etti. Daha önce projede 700’ün üzerinde konut yapacaklarını açıklayan Yılmaz, şimdiden ön talepte 30 bin kişinin başvurduğunu söyledi.

Milliyet

Emlak Haberleri

Etiketler
İst Marina Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • İnşaat sektöründe ilk kez 11 farklı kampanya!
  İnşaat sektöründe ilk kez 11 farklı kampanya!

  Güvenilir ve kaliteli konut projeleriyle sektöre ilkleri kazandıran Babacan Holding, gayrimenkul sektöründe bir ilke daha imza atarak sektörün en çok beğenilen 11 kampanyasını Babacan kampanya’da buluşturuyor.

 • Skyland İstanbul’dan 0 Faizle Bahar Kampanyası
  Skyland İstanbul’dan 0 Faizle Bahar Kampanyası

  Eroğlu Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen Skyland İstanbul’da rezidanslar, 0 faizli 84 ay 4.400 TL taksitle, ofisler ise 0 faizli 60 ay 8.800 TL taksit seçeneği ile İstanbul’un merkezinde akılcı bir yatırım fırsatı sunuyor.

 • Son kiranızı ödeyin! Çünkü bu kampanya ev taşıtır
  Son kiranızı ödeyin! Çünkü bu kampanya ev taşıtır

  Ortadoğu Grup tarafından İstanbul Sancaktepe’de inşa edilen Resim İstanbul projesindeki kampanya size son kiranızı ödetecek türden... Çünkü kapmaya ile sizi yeni evinize taşıtacak on ayrı ödeme kolaylığı sunuyor.

 • Piyalepaşa İstanbul’da yaşam başlıyor
  Piyalepaşa İstanbul’da yaşam başlıyor

  Polat’ın 60 yılı aşkın köklü geçmişi ve gücünü yansıttığı Beyoğlu’nun yaşayan yatırımı Piyalepaşa İstanbul’da geri sayım başladı. 1+0’dan 4+1’e kadar değişen farklı büyüklük ve tipte 760 konut ve 190 rezidansın yanı sıra ofis, otel ve Alışveriş Sokağı’nın (AVS) yer aldığı Piyalepaşa İstanbul’da yaşam 2018 haziran ayında başlıyor.

 • Gerçek Ataşehir’de gerçek bir yaşam!
  Gerçek Ataşehir’de gerçek bir yaşam!

  Anadolu yakasının en değerli lokasyonu Ataşehir’de modern bir yaşamın tüm olanaklarını sunan yepyeni bir proje start aldı: Ataşehir Modern. Ataşehir’in merkezi noktasındaki değerli bir arazi üzerinde yükselen Ataşehir Modern, yatırım gücü en yüksek “yeni” proje olarak öne çıkıyor. Lens Yapı tarafından hayata geçirilen Ataşehir Modern, mayıs ayında başlanacak ön talep öncesi cazip avantajlar sunuyor.

 • Mülteciler nedeniyle kiralık ev sorunu yaşanmaya başlandı
  Mülteciler nedeniyle kiralık ev sorunu yaşanmaya başlandı

  Samsun Emlakçılar Odası Başkanı Mevlüt Oral, Samsun’da en fazla mültecinin İlkadım ilçesinde ikamet ettiğini belirterek, “Mülteci vatandaşların şehrimize yerleşmesiyle birlikte ciddi derecede kiralık ev sorunu yaşanmaya başlandı” dedi.

 • Samsat’ta yapıların ön hasar tespiti yapıldı
  Samsat’ta yapıların ön hasar tespiti yapıldı

  Adıyaman’ın Samsat ilçesinde meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremin ardından ön hasar tespitleri iki gün içerisinde tamamlanırken, kesin hasar tespitinin 2 gün içerisinde tamamlanacağı açıklandı.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.