|   |   | 

Kira Getirisi ile Kredi Ödenebilecek

Dap Holding Başkanı Ziya Yılmaz, küçük dairelerin kira getirisiyle kredilerini ödeyebileceğini söyledi.

Kira Getirisi ile Kredi Ödenebilecek

Dap Yapı tarafından İstanbul Kartal’da hayata geçirilen İstmarina projesindeki teslime hazır son 139 konut ve ofis, Emlak Konut GYO’nun düzenlediği kampanyaya dahil oldu. 31 Ekimde sona erecek kampanyaya göre, yüzde 20 peşinatın yüzde 5’i peşin, kalan yüzde 15’i ise 2019’da ödenebilecek. Kalan yüzde 80’lik bölüm ise banka kredisine dahil olacak. 

Emlak Konut payı

Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, peşin ödemelerin ardından 15’inci aydan sonra başlayacak kredi taksit ödemelerinin ise kira getirisiyle ödenebileceğini söyledi. Yılmaz, “Teslim ekiplerini kurduk, ekim sonuna doğru konutları teslim etmeye başlıyoruz. Kampanya sayesinde küçük daireler krediyi ödeyebilecek getiri sağlıyor. Büyük daireler ise kredinin yarısından fazlasını ödeyebiliyor. Bu dairelerin amorti süresi ise 8 yıl” dedi. 

İstmarina projesinin arazisini 1 milyar 335 milyon lira hâsılat taahhüdü ile Emlak Konut’tan alan Dap Yapı, Emlak Konut payı olarak ise 535 milyon lira ödeyecek. Yılmaz, “AVM hariç yaptığımız ciro 1.4 milyar lira oldu. Emlak Konut payı da ikiye katlanır hatta geçer. Toplamda 3 milyarın üzerinde ciro bekliyoruz” dedi. Konutlarda fiyatların da arttığını belirten Yılmaz, “Metrekaresi 5 bin 400 liradan satışa çıkmıştık şu anda 17 bin liraya geldi. 2.5 yılda büyük prim sağladı. Projenin değerini korumak için kiralama işlemlerini kendi kurduğumuz ‘Caasa Gayrimenkul’ yapıyor” diye konuştu.

2014-2015 yılında International Property Awards tarafından ‘Dünyanın En İyi Yapı Geliştirme’ projesi seçilen İstMarina’da, ihtiyaca yönelik birbirinden farklı tiplerde, 1+0’dan 5+1’e kadar alternatifler sunuluyor. Önünde marina alanı bulunacak projeden İstanbul-Ankara Hızlı Tren projesi de geçecek. Yılmaz, hızlı tren hattının bir durağının da projenin içinde yapıldığını kaydetti. 

Ayrıca projede yarısı açık yarısı kapalı deniz manzaralı alışveriş merkezi ile birlikte otel, özel okul, özel hastane de bulunuyor. AVM’nin yüzde 75’inde kiralamaların tamamlandığını belirten Yılmaz, iç mekanlarda ise ‘tablo duvarlar’ konseptiyle 24 galeriden oluşan toplamda 6 bin metrekarelik tablolara imza attıklarını ifade etti. 

30 bin talep aldı

Ziya Yılmaz, ilk defa İstanbul dışına çıkacağı İzmir projesinde maket yapımını da tamamladıklarını, yakında lansman yapacaklarını ifade etti. Daha önce projede 700’ün üzerinde konut yapacaklarını açıklayan Yılmaz, şimdiden ön talepte 30 bin kişinin başvurduğunu söyledi.

Milliyet

Emlak Haberleri

Etiketler
İst Marina Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

  • Evinizde yıllık olarak kontrol etmeniz gereken yerler
    Evinizde yıllık olarak kontrol etmeniz gereken yerler

    Evinizde yılda en az bir kez kontrol etmeniz gereken kısımlar vardır. Bu bölgelerin kontrol edilip, herhangi bir arıza olup olmadığını veya arızaya meyilli olup olmadığını anlamanız gerekir. Aksi takdirde riskli alanlar büyük ve masraflı arızalar verebilirler.

  • Saruhanlı'da korsan emlakçılara karşı mücadele
    Saruhanlı'da korsan emlakçılara karşı mücadele

    Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde faaliyet gösteren emlakçılar, ilçede korsan olarak iş yapan emlakçılara karşı mücadele edilmesi amacıyla gerçekleştirilen toplantıda dernek çatısı altında toplanmanın önemine dikkat çektiler.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer