|   |   |  Kış aylarınında tatilcilerin vazgeçilmezi “Termal Oteller”

Kış aylarınında tatilcilerin vazgeçilmezi “Termal Oteller”

Havaların soğumasıyla birlikte yerli ve yabancı turistler, termal otelleri doldurmaya başladı. Yüzde 90 oranında doluluk yaşamaya başlayan termal oteller soğuk kış günlerinde hem tatil yapmak hem de sağlık aramak isteyenlerin ilk durağı olmuş durumda.

Kış aylarınında tatilcilerin vazgeçilmezi “Termal Oteller”

Elçi Tur Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Başarır, 2020 yılında termal otellerin yaz dönemine kadar yoğun bir sezon yaşayacağını vurguladı. Başarır, “tatilcilerin sağlık turizmine olan ilgisi oldukça güzel. Termal otellerin mineralli suları, kişiye özel kürleri ve fizik tedavi merkezleriyle ortak çalışıyor olmaları çok büyük avantaj.” Açıklamalarında bulundu.

Yaz aylarının bitimiyle birlikte tatilciler hem içlerini ısıtacak hem de sağlık bulacakları termal otelleri tercih etmeye başladı. Özellikler muhafazakar ailelerin rahatlıkla konaklayabileceği otel konseptlerinde de neredeyse yüzde 90 oranında bir doluluk görülüyor. Özellikle okulların ara tatillerinde muhafazakar termal otel tatilleri oldukça yoğun oluyor. Elçi Tur Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Başarır, tatilcilerin, özellikle muhafazakar termal otel tur paketlerinde yüzde 20’ye kadar indirimlerden yararlana bileceğini söyledi.

Mineralli sularda hem tatil hem de sağlık

Termal su; Bikarbonatlı, tuzlu, kükürtlü, sülfatlı, demirli, iyotlu, karbondioksitli gibi radyoaktif maden sularından oluşmaktadır. Termal Sular astımdan egzamaya, iç hastalıklardan, felçe kadar her deva olduğu tıbben  ispatlanmış durumda. Özellikle derdine derman arayan ve ailesiyle dini kurallara göre bir tatil geçirmek isteyen muhafazakar ailelere uygun konseptli turlar her geçen gün artıyor. Muhafazakar ailelerin yüzünü güldüren bu artış tatilcilerin talepleri doğrultusunda özel paketler olarak da şekillenebiliyor.

Muhafazakar termal oteller

Türkiye’nin bir çok noktasında muhafazakar ailelere uygun otel konseptleri artmış durumda Termal oteller de bunlardan biri. Uzun yıllardır Muhafazakar ailelere hizmet veren Elçi Tur, 2019-2020 yılında da özel paketler ve indirimlerle uygun alternatifler sunuyor. Tatilciler Balıkesir’den, Ankara’ya, Afyon’dan Yalova’ya kadar Türkiye’nin neredeyse dört bir yanında termal otellere rezervasyon yaptırabiliyorlar.

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • GYODER’İN YENİ BAŞKANI MEHMET KALYONCU OLDU
  GYODER’İN YENİ BAŞKANI MEHMET KALYONCU OLDU

  Türkiye gayrimenkul sektörünün çatı kuruluşu GYODER’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Kalyon Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu seçildi. GYODER Başkanı Mehmet Kalyoncu, “Gayrimenkulde bireysel alışkanlıkların daha iyi incelendiği, teknoloji ve tasarımın uyumunun çok daha önemli hale geldiği bir dönemdeyiz. GYODER olarak yepyeni bir heyecan ve yaklaşımla gayrimenkule bakışı değiştirecek, sektörde değişim ve gelişimin öncüsü olacağız” dedi.

 • Düşen faizler ikinci elde fiyatları ortalama %6 yükseltti
  Düşen faizler ikinci elde fiyatları ortalama %6 yükseltti

  Yeni nesil gayrimenkul değerleme ve lokasyon analizi platformu Endeksa.com, ilanda olan ikinci el gayrimenkullerde 1 Haziran’da duyurulan konut kredisi faiz oranları düşüşü sonrası İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşanan fiyat artışını analiz etti. Verilere göre artışın İstanbul’da %5,95; İzmir’de %5,86; Ankara’da %6,17 seviyesinde olduğu açıklandı.

 • FAİZ ORANLARINDA 1 PUANLIK İNDİRİM FİYATLARDA 0,77 ARTIŞA NEDEN OLUYOR
  FAİZ ORANLARINDA 1 PUANLIK İNDİRİM FİYATLARDA 0,77 ARTIŞA NEDEN OLUYOR

  Gayrimenkul sektörünün dijitalleşmesi konusunda öncü olan GABORAS’ın CEO’su Kurtuluş Altun, düşürülen faiz oranları sonrasında piyasada yaşanan gelişmelere dikkat çekti. Altun, Türkiye’de her faiz indiriminde, 1 puanlık indirim karşısında fiyatlarda 0,77 oranında artış görüldüğünü söyledi

 • Otomatik kapı sistemlerine talep 2 kat arttı
  Otomatik kapı sistemlerine talep 2 kat arttı

  Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını ile birlikte şirketler “temassız teknoloji” yatırımlarına hız verdi. Otomatik kapı sistemlerine talep yüzde 100 artış gösterdi.

 • İftardan sahura kesintisiz çözüm
  İftardan sahura kesintisiz çözüm

  Yeni nesil finans kavramını Türkiye’ye kazandıran Çözüm Tasarruf, ramazana özel kurguladığı “İftardan Sahura Kesintisiz Çözüm” hizmetini başlattı.

 • Süs bitkileri ve Peyzaj sektörü Kasım’da ivme kazanacak!
  Süs bitkileri ve Peyzaj sektörü Kasım’da ivme kazanacak!

  Doğrudan 100 bin, dolaylı yoldan 500 bin kişilik istihdamıyla yılda ortalama 6 milyar liralık üretim gerçekleştiren yerli süs bitkileri sektörü, yeni ürün ve hizmetlerini Kasım ayındaki The Flower and Plant Show 2020’de dünya ile buluşturacak.

 • Covit19 İç Göçü Etkileyecek
  Covit19 İç Göçü Etkileyecek

  TÜİK iç göç istatistiklerine göre 2019 yılında ülke içinde 2 milyon 806 bin 123 göç gerçekleşti. 2019 yılında göç edenlerin yaş grubu incelendiğinde, en fazla göç edenlerin yüzde 21,58 ile 20-24 yaş grubu olduğu görüldü.

 • Mobsad Başkanı Nuri Gürcan: “Stok Desteği, Mobilya Sektörüne 3-5 Ay Can Suyu Olur”
  Mobsad Başkanı Nuri Gürcan: “Stok Desteği, Mobilya Sektörüne 3-5 Ay Can Suyu Olur”

  Yıla hızlı bir başlangıç yapan mobilya sektöründe de koronavirüs nedeniyle üretim ve ihracat rakamlarında düşüş yaşanıyor. MOBSAD (Mobilya Sanayi İş Adamları Derneği) Başkanı Nuri Gürcan, çarkların durmaması için stok çalışıldığını, finansmana erişimin kolaylaştırılmasını ve kira bedellerinin ötelenmesi gerektiğini belirtiyor.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.