|   |   |  Kış aylarınında tatilcilerin vazgeçilmezi “Termal Oteller”

Kış aylarınında tatilcilerin vazgeçilmezi “Termal Oteller”

Havaların soğumasıyla birlikte yerli ve yabancı turistler, termal otelleri doldurmaya başladı. Yüzde 90 oranında doluluk yaşamaya başlayan termal oteller soğuk kış günlerinde hem tatil yapmak hem de sağlık aramak isteyenlerin ilk durağı olmuş durumda.

Kış aylarınında tatilcilerin vazgeçilmezi “Termal Oteller”

Elçi Tur Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Başarır, 2020 yılında termal otellerin yaz dönemine kadar yoğun bir sezon yaşayacağını vurguladı. Başarır, “tatilcilerin sağlık turizmine olan ilgisi oldukça güzel. Termal otellerin mineralli suları, kişiye özel kürleri ve fizik tedavi merkezleriyle ortak çalışıyor olmaları çok büyük avantaj.” Açıklamalarında bulundu.

Yaz aylarının bitimiyle birlikte tatilciler hem içlerini ısıtacak hem de sağlık bulacakları termal otelleri tercih etmeye başladı. Özellikler muhafazakar ailelerin rahatlıkla konaklayabileceği otel konseptlerinde de neredeyse yüzde 90 oranında bir doluluk görülüyor. Özellikle okulların ara tatillerinde muhafazakar termal otel tatilleri oldukça yoğun oluyor. Elçi Tur Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Başarır, tatilcilerin, özellikle muhafazakar termal otel tur paketlerinde yüzde 20’ye kadar indirimlerden yararlana bileceğini söyledi.

Mineralli sularda hem tatil hem de sağlık

Termal su; Bikarbonatlı, tuzlu, kükürtlü, sülfatlı, demirli, iyotlu, karbondioksitli gibi radyoaktif maden sularından oluşmaktadır. Termal Sular astımdan egzamaya, iç hastalıklardan, felçe kadar her deva olduğu tıbben  ispatlanmış durumda. Özellikle derdine derman arayan ve ailesiyle dini kurallara göre bir tatil geçirmek isteyen muhafazakar ailelere uygun konseptli turlar her geçen gün artıyor. Muhafazakar ailelerin yüzünü güldüren bu artış tatilcilerin talepleri doğrultusunda özel paketler olarak da şekillenebiliyor.

Muhafazakar termal oteller

Türkiye’nin bir çok noktasında muhafazakar ailelere uygun otel konseptleri artmış durumda Termal oteller de bunlardan biri. Uzun yıllardır Muhafazakar ailelere hizmet veren Elçi Tur, 2019-2020 yılında da özel paketler ve indirimlerle uygun alternatifler sunuyor. Tatilciler Balıkesir’den, Ankara’ya, Afyon’dan Yalova’ya kadar Türkiye’nin neredeyse dört bir yanında termal otellere rezervasyon yaptırabiliyorlar.

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • İGİAD’ın 2020 Yılı İnsani Geçim Ücreti (İgü) 3.192 TL
  İGİAD’ın 2020 Yılı İnsani Geçim Ücreti (İgü) 3.192 TL

  Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD) tarafından yapılan araştırma sonucunda İstanbul’da ortalama büyüklükte bir ailenin, insani şartlarda aylık geçimini sağlayabilmesi için asgari insani geçim ücreti (İGÜ), 2020 yılı için 3.192 TL olarak belirlendi.

 • Radisson Hotel Group Türkiye’deki 25. otelini açtı
  Radisson Hotel Group Türkiye’deki 25. otelini açtı

  Şık tasarımlı tesislerinde kişiselleştirilmiş hizmetler ve pozitif deneyimler sunan üst segment otel markası Radisson Blu, Türkiye’nin kuzey batısında Radisson Blu Hotel, Sakarya’nın açıldığını duyurdu.

 • SPX, yeni mağazasını gözde kayak merkezi Gudauri’de açtı
  SPX, yeni mağazasını gözde kayak merkezi Gudauri’de açtı

  Olgar Şirketler Grubu, Gürcistan’ın ünlü kayak merkezi Gudauri’de yeni SPX mağazasını açtı. Jack Wolfskin, Salomon, Billabong, Quiksilver gibi çok sayıdaki global marka ürününü bünyesinde bulunduran SPX böylece, toplamdaki mağaza sayısını 44’e yükseltti.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.