|   |   | 

Kleemann Engelli Asansörleri Üretti

Türkiye’de yaklaşık 8,5 milyon engelli bulunuyor. Bu insanlar nüfusun %12’sini oluşturuyor. Ancak ne yazık ki gerçekleştirilen birçok inşaat projesi ve yapılan planlamalar onlar düşünülmeden hayata geçiyor...

Kleemann Engelli Asansörleri Üretti

Türkiye’de yaklaşık 8,5 milyon engelli bulunuyor. Bu insanlar nüfusun %12’sini oluşturuyor. Ancak ne yazık ki gerçekleştirilen birçok inşaat projesi ve yapılan planlamalar onlar düşünülmeden hayata geçiyor. Ulaşabildikleri alanlarda da önlerine merdivenler çıkan engelli vatandaşlarımız, sosyal hayata katılmada olduğu gibi iş yaşamlarında da büyük sorunlar yaşıyor. Ülkemizde asansör sektörünün lider ve öncü kuruluşlarından Kleemann, ürettiği engelli asansörleri ile engellilerin binalarda yaşadıkları sorunlara çözüm oluyor.

Engelliler ve yaşlılar için Kleemann’dan özel çözümler…

Kleemann’ın mimari projelere sunduğu birçok çözümün arasında engelli asansörleri de önemli bir yere sahip. Özellikle tekerlekli sandalye kullananlar, koltuk değneği gibi destekler ile adım atabilenler ve merdiven çıkmakta zorlanan yaşlı insanlar içinKleemann, engelli asansörleri ile adeta kurtarıcı oluyor. Kleemann VertiPlat Hidrolik Platform Asansörleri, özellikle tekerlekli sandalye kullanan engelli insanlara büyük kolaylık sağlıyor. Uygulanacak binaya kuyu ve benzeri herhangi bir inşaat çalışması gerektirmeden montajı yapılabilen ürün, 7 metreye kadar dikey taşıma gerçekleştirirken Avrupa Birliği standartlarında yüksek güvenlik de sağlıyor.Kleemann FreeStair Merdiven Platfromu Asansörler ise yine tekerlekli sandalye kullanan engelli kişilerin, binaların her katına emniyetli ve konforlu şekilde ulaşabilmeleri için tasarlanmış. Özellikle kamusal binalar ve asansör uygulaması yapılamayacak yapılarda hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabiliyor. Duvara montajı yapılabildiği gibi özel direklerle doğrudan yere de bağlantı yapılabiliyor.Kleemann FreeStair Koltuk Tipi Merdiven Asansörleri de merdiven çıkmakta zorlanan her yaştan insanın ihtiyacını karşılayabiliyor. Binaların mimari özelliklerine ve tasarımlarına uygun şekilde üretilebilirken düz ya da dönemeçli alanlara da çözüm getiriyor.

Engelliler, herkes gibi hayata katılabilmeli…”

Kleemann Genel Müdürü Apostolos Kalyvas, engelli insanların toplumun bir parçası olduğunu vurguluyor ve onların da toplumdaki tüm olanaklardan yararlanmaları gerektiğinin altını çiziyor. Kalyvas “Biz engellilerin herkes gibi hayata katılabilmeleri; okula, alışveriş merkezlerine, sinemaya, tiyatroya rahatça gidebilmeleri; hastanelerde, okullarda ve devlet dairelerinde sorun yaşamamaları için çözüm üretmeye çalışıyoruz. Engelli asansörlerimizin yanı sıra diğer asansör tasarımlarımızı da engelli insanlarımızı düşünerek tasarlıyoruz.” diyor.

Hayatın ve gelişen hayat şartlarının bizlere sunduğu birçok güzellik var. Canımız istediğinde bir alışveriş merkezinde dilediğimizce dolaşabiliyor, kafede ya da restoranda yemek yiyebiliyor, sinemaya gidebiliyoruz. Sokaklarda özgürce gezebiliyor, yaşadığımız kentin eğlence olanaklarından sınırsızca yararlanabiliyoruz. Ancak ülkemizde öyle bir kesim var ki bırakın şehrin güzelliklerini yaşamayı, evlerinden dışarı çıkmak bile onlar için işkenceye dönüşüyor. Engelli insanlarımızdan bahsediyoruz. Üstelik sayıları hiç de az değil.

Ülkemizde 8.5 milyon engelli insan var…

Engelli insanlar, yaklaşık 8,5 milyon kişi ile nüfusumuzun %12’sini oluşturuyor. Bu rakamın %1.25′i ise bedensel engelli. Engellilerin 3 milyon 800 bini erkek, 4 milyon 700 bini ise kadın. Yüksek katlı binalarda oturan birçok bedensel engelli insanımız, merdivenleri inip çıkamadıkları için sosyal hayata karışmakta büyük güçlükler yaşıyor. Aynı şekilde alışveriş merkezlerine ya da kamu binalarına da rahatça gidemiyor.

Engellilerin sadece %36’sı okuma yazma biliyor…

Engelli insanlarımız, yalnızca gündelik hayatta değil, iş dünyasında da büyük sorun yaşıyor. Bunun en önemli nedeni ise bedensel engelli birçok çocuğun okula gidememesi. Yapılan araştırmalar, engellilerde okur-yazarlık oranının sadece %36 olduğunu gösteriyor. Bu da doğal olarak engellilerin iş yaşamına katılımını olumsuz şekilde etkiliyor. İş bulup çalışma şansıda sahip olan engelliler de işe gidip gelmede ve iş yerine ulaşmada sayısız güçlüklerle mücadele etmek zorunda kalıyor. Bu güçlüklerin en bariz olanı ise mimari engeller… Birçok engelli insan, iş yerinin önüne geldiğinde merdivenlerin önünde kalıyor.

Bu konuya çözüm olarak da engelli asansörleri gösteriliyor. Ülkemizde asansör sektörünün lider ve öncü kuruluşlarından Kleemann, ürettiği engelli asansörleri ile engelli insanların yaşadıkları sorunlara pratik yaklaşımlar sunarken, pazara da farklı bir bakış açısı kazandırıyor.

Binalarda engelli asansörü yok…

Ülkemizde birçok bina eski ve proje aşamasında engelli insanlar göz ardı edilerek planlanmış durumda. İnşa edilmekte olan birçok yeni inşaat projesinde de durum farklı değil. İster yaşam alanı ister iş merkezi ya da kamu binası olsun, birçok projede engellilerin rahatça girip çıkmalarını engelleyecek düzeyde basamak ve merdiven kullanılıyor. Bu durumdan yalnızca engelliler değil, yaşlı insanlar da olumsuz etkileniyor. Özellikle insan ömrünün gittikçe uzadığı ve yaşlı nüfusun giderek arttığı günümüzde, herkese ve her yere erişim anlayışına paralel projeler üretmek, zorunluluk olarak öne çıkıyor. Bu nedenle, mühendislerin mevcut binalara yönelik, yeterli dikey taşıma araçları tasarlamaları ve yerleştirmeleri çok önemli.

Kleemann Asansör, mimari engellere çözüm üretiyor…

Kleemann, engelli insanların önüne çıkan mimari engellere çözüm bulmak için çalışan asansör firmalarının başında geliyor. Firma, tekerlekli sandalye kullananlar, koltuk değneği gibi destekler ile adım atabilenler ve merdiven çıkmakta zorlanan yaşlı insanlar için pratik çözümler sunuyor.

Kleemann VertiPlat Hidrolik Platform Asansörleri, özellikle tekerlekli sandalye kullanan engelli insanlara büyük kolaylık sağlıyor. Uygulanacak binaya kuyu ve benzeri herhangi bir inşaat çalışması gerektirmeden montajı yapılabilen ürün, 7 metreye kadar dikey taşıma gerçekleştirirken Avrupa Birliği standartlarında yüksek güvenlik de sağlıyor.

Kleemann FreeStair Merdiven Platfromu Asansörler ise yine tekerlekli sandalye kullanan engelli kişilerin, binaların her katına emniyetli ve konforlu şekilde ulaşabilmeleri için tasarlanmış. Özellikle kamusal binalar ve asansör uygulaması yapılamayacak yapılarda hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabiliyor. Duvara montajı yapılabildiği gibi özel direklerle doğrudan yere de bağlantı yapılabiliyor.

Kleemann FreeStair Koltuk Tipi Merdiven Asansörleri, merdiven çıkmakta zorlanan her yaştan insanın ihtiyacını karşılayabiliyor. Binaların mimari özelliklerine ve tasarımlarına uygun şekilde üretilebilirken düz ya da dönemeçli alanlara da çözüm getiriyor.

Her binada engelli asansörü olmalı.”

Kleemann Asansör Satış ve Pazarlama Müdürü Stefanos Parizyanos, engelli asansörlerininmedeni bir toplumun en büyük ihtiyaçları arasında yer aldığını söylerken, özellikle kamu binalarında ve yaşam alanlarında olmazsa olmaz olduğunu vurguluyor. Parizyanos; “Aslında her binada engelli asansörü olması gerekir. Sinemalarda, alışveriş merkezlerinde, okullarda ya da hastanelerde engelli insanlar büyük sıkıntı yaşıyor. Biz Kleemann markası olarak uzun zamandır bu konuda çalışmalar yapıyoruz. Çünkü her ürünümüzü engelli insanlarımız için uyumlu dizayn edebilen bir yapımız var.” diyor.

Engelli insanlar için sosyal sorumluluk anlamında yapılacak çalışmaların da önemine değinen Kleemann Asansör Satış ve Pazarlama Müdürü Stefanos Parizyanos; yakın zamanda engelli çocuklara eğitim veren bir okulun 1600 kg’lık asansörüne hidrolik aksam bağışladıklarını, bunun yanı sıra engelli asansörlerinin kullanımını artırmak için performans ve fiyat avantajı yarattıklarını da ifade ediyor.

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer