|   |  Kocaeli Konut Projeleri
Kocaeli Şehrini Favorilerime Ekle

Kocaeli Güncel Konut Projeleri

Kocaeli Konut Projeleri

Kocaeli Konut Projeleri

Kocaeli’de yapılan en yeni konut projeleri her ihtiyaca cevap verecek şekilde konut, ofis ve rezidans seçeneklerini içerisinde barındırıyor.

Kocaeli’nin İstanbul ile Anadolu arasındaki kara yolları üzerinde bir köprü gibi olması yatırımlık projelerin değerini etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Şehirde yapımı bitmiş hemen teslim edilen konut projeleri bulunmaktadır. Ayrıca yakın zamanda lansmanı yapılarak özel indirimler ile tanıtılacak nitelikli projelerde bulunmaktadır.

Kocaeli - İzmit Bilgileri

Kocaeli, Marmara Bölgesi'nin Anadolu yakasında yer alır. Adını, 1320 senesinde İzmit ve havalisini fetheden Akça Koca'dan almaktadır.

Kocaeli,  nüfusu, İlçeleri ve belediyeleri ile ülkemizin önemli şehirlerinden biridir.

Avrupa’yı - Anadolu üzerinden Ortadoğu’ya bağlayan geçiş koridorunu oluşturan Kocaeli, Türk imalat sanayi üretimine yapmış olduğu yaklaşık %13’ lük üretim katkısı ile İstanbul’dan sonra gelen en büyük ili konumundadır.

Kocaeli’nin Yatırım Yapılacak Bölgeleri

Kocaeli'nin gayrimenkul değerleri açısından çıkışta olan bölgelerinin başında; Plaj Yolu ve Bağçeşme geliyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde yıldızı parlayacak muhtemel bölgelerin ise Döngel, Bahçecik ve Karşıyaka olacağı ön görülüyor. Yuvam Akarca, Yahyakaptan ve şehir merkezi, fiyat açısından yerinde sayan bölgeler olarak dikkat çekmekte. 

Kocaeli’nin Ekonomisi

Kocaeli, ülke imalat sanayinde en gelişmiş 1.inci şehirdir. Birçok büyük firmanın fabrikaları, bu şehirde bulunmaktadır. İzmit ekonomisinin tamamına yakını sanayiye dayalıdır. İstanbul gibi büyük bir ticaret merkezine yakın bir konumda olup, transit karayolu taşımacılığına imkân vermektedir. 5 devlet limanı, 43 özel iskele ile deniz yolu taşımacılığında önemli bir yere sahiptir.

Kocaeli´de ayrı bir ekonomik potansiyel kazandıran Seka Kağıt Fabrikası da oldukça eskidir (1934). Bu fabrika ile önce dokuma ve orman ürünleri etrafında oluşan endüstri kompleksi daha sonra Petrol Ofisi (1941), Tüpraş (1960) ve Petkim (1965)´in kurulmasıyla petrol ürünleri etrafında gelişmiş; son yıllarda da organik kimya, metal, gıda, ilaç, gübre, boya ve tersane endüstrilerine yönelerek çok çeşitlilik kazanmıştır. 

Kocaeli'deki Önemli Hastahaneler

Kocaeli Derince Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Özel Konak Hastanesi, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi, İzmit Özel Cihan Hastanesi, Izmit Seka Devlet Hastanesi, Kocaeli Devlet Hastanesi, Özel Kocaeli Akademi Hastanesi, Kocaeli Tıp Merkezi, Acıbadem Kocaeli Hastanesi, Özel Aile Konak Hastanesi, Özel Körfez Marmara Hastanesi, Romatem Fizik Tedavi Hastanesi, Dünya Göz Hastanesi, Körfez Devlet Hastanesi, Özel Aile Konak Hastanesi, Çağın Göz Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Özel Dr.Tahsin Özbek Hastanesi, Gölcük Devlet Hastanesi

Kocaeli’de Ulaşım 

Kocaeli, Avrupa’yı Anadolu’ya ve Ortadoğu’ya bağlayan önemli kara, demir ve denizyolu ulaşım ağlarının merkezinde bulunmaktadır. İleri düzeyde sanayi ve endüstri kenti olan Kocaeli, çevresiyle, en gelişmiş karayolu ağına sahiptir. Bunun yanı sıra Limanlarıyla da dünyanın dört bir yanına denizyolu bağlantısı kurulmuştur. Ulaştırma ile ilgili ayrıntılı bilgiler aşağıdaki gibidir. 

·         DEVLET YOLU UZUNLUĞU                 : 231 km (129 km’si bölünmüş)(Otoyollar Hariç)

·         İL YOLU UZUNLUĞU                           : 140 km (8 km’si bölünmüş)

·         DEVLET VE İL YOLU UZUNLUĞU       : 371 km (137 km’si bölünmüş)

·         OTOBAN YOL UZUNLUĞU                  : 114,4 km (Bağlantı Yolu ve Kavşak kolları dahil)

·         TOPLAM KÖY YOLU UZUNLUĞU        : 2.851 km

·         DEMİRYOLU UZUNLUĞU                    : 80 km (Çift hatlı) 

·         TOPLAM İSKELE VE RIHTIM SAYISI                 : 34      (Özel   : 32 ,  Kamu  :  2)

·         LİMANLARA GELEN - GİDEN GEMİ SAYISI      : 10.573

 

Tüm yeni markalı lüks projeleri görmek için konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.