|   |   | 

Konut Alacaklara Önemli İpucları

Söz konusu gayrimenkul olduğunda çok düşünüp, doğru adım atmak gerekir. Plan Proje Danışmanlık kurucularından olan Arzu Alkız, bu süreçte işinizi kolaylaştıracak önemli tüyoları sizinle paylaşıyor.

Konut Alacaklara Önemli İpucları

Sahip olduğu bilgi, tecrübe ve alanında profesyonel eğitim alan ekibiyle gayrimenkul sektörüne kazançlı çözümler sunan Plan Proje Danışmanlık; karar ve alım aşamasında işinizi kolaylaştırıyor. Ev alma ve taşınma gibi işlemlerin yoğun olarak yapıldığı bahar aylarının yaklaştığı bugünlerde karar vermeden önce mutlaka Plan Proje’ye danışın.

Doğru Ev İçin Doğru Karar Verin!

Gayrimenkul sektöründeki kafanızı karıştıracak soru – sorunlar Arzu Alkız ve Yılmaz Aydoğan’ın yönetimdeki uzman ekip sayesinde kökünden çözüm buluyor. Doğru ev ve doğru yaşam için doğru adresin adı olan Plan Proje Danışmanlık, ev alma sürecinde işinize yarayacak ipuçları sunuyor.

Uzman kadrosuyla kusursuz hizmet veren Arzu Alkız karar verme sürecinde doğru sorular sorarak ilerlemek gerektiğinin altını çiziyor. ‘‘Bulduğunuz evin doğru ev olduğuna emin misiniz?’’ Doğru ev ise sunulan fiyat ev için uygun fiyat mı?’’ ‘‘Doğru evi, doğru fiyata almak için neler yapabilirsiniz?’’ sorulara yanıt bulmanız gerekiyor. Tüm bu sorular ve daha fazlası Plan Proje Danışmanlık sayesinde cevap buluyor.

Doğru karar sürecinin yolu da ayrıntıları büyük bir özenle göz önünde bulundurmaktan geçiyor.  Ev alma sürecinin önemli etkenlerinden biri olan ödeme planının iyi yapılması gerektiğini vurgulayan Alkız, ev alacakların ödeme sınırlarını zorlayacak bir yükümlülüğün altına girmemeleri konusunda uyarıyor.

Doğru Ev, Doğru Fiyat İkilemi

Aradığınız özelliklerinin tamamını bir evde buldunuz sonunda. İstediğiniz tüm özelliklerin o evde olması, o evin doğru ev olduğu anlamına gelmez. Seçtiğiniz evin doğru ev olabilmesi için doğru fiyata alınması gerekiyor. Arzu Alkız konuyla ilgili olarak şunları söyledi: ‘‘Şerefiye denilen, dairenin kat yüksekliği, yönü, güneş alması, gürültü, yola - merkeze uzaklığı, manzara gibi noktaları gibi ayrıntıları dikkatle gözden geçirin.’’

Detayları Göz Ardı Etmeyin!

Göz ardı edilen detayların ilerleyen zamanlarda büyük sorunlar yaratmasıyla ilgili olarak Alkış dikkat edilmesi gerekenleri sıraladı:

‘‘Sözleşmenizde de detaycı olun. Mutlaka bir avukata gösterin. Firma seçimi konusunda da aynı hassasiyetle yaklaşarak derinlemesine araştırma yapın. Projenin ruhsatı konusunda da belediyeye başvurabilirsiniz.                             

Mutlaka ve mutlaka bölgedeki benzer projelerle karşılaştırma yapın. Konut projelerinizi araştırdınız ve beğendiklerinizi listenediniz diyelim. Kendinize şu soruları sormakla başlayın:

1.Şu anda gelirim bu evi almaya yeterli mi?

2. Gelirime destek gerekir mi?(Aile, mortage vb.)

3. Ne kadar peşinat verebilirm?(Evin fiyatının 3’te birinden az olmamalı)

4.Tüm maliyetleri hesapladınız mı?(Vergileri, ekstra maliyetleri mutlaka sorun)

Evinizi projeden satın alın. Zira lansman döneminde ev alanlar en çok kazananlardır, bu dönemden sonra fiyatlar sürekli artar. İyi araştırmak, doğru projeyi seçmek işin püf noktası.’’

hurriyetemlak

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Ödül İstanbul'da yeni kampanya!
  Ödül İstanbul'da yeni kampanya!

  Özyurtlar Holding, 'Ödül İstanbul' projesinde yeni bir kampanyaya start veriyor. Kampanyaya göre;'Ödül İstanbul'dan yüzde 5 peşin veayda 1.900 TL taksitle ev almak mümkün olacak.

 • Çok Kazandıran Yatırım: Sinpaş Gökorman
  Çok Kazandıran Yatırım: Sinpaş Gökorman

  Gökorman, orman manzaralı konumuyla ‘Lokasyona’, doğadan ilham alan özgün mimarisi ile ‘Tasarıma’, 44 yıllık Sinpaş güvencesi ve kalitesi ile ‘Markaya’ yatırımın en ideal adresi olacak.

 • IFC, Greenox Projesine Edge Sertifikası Verdi
  IFC, Greenox Projesine Edge Sertifikası Verdi

  Greenox, Dünya Bankası Grubu üyesi IFC (Uluslararası Finans Kurumu) tara-fından ülkemizde ilk defa uygulanacak EDGE (Yüksek Verimlilik için Tasarımda Mükemmellik) Sertifika Programı kapsa-mında, aday gösterilen özel sektör projeleri arasından seçilen tek proje ol-du.

 • Mod İstanbul Fiyat
  Mod İstanbul Fiyat

  Ortadoğu Grup tarafından İstanbul Kağıthane'de yükselen Mod İstanbul projesinde daire fiyatları!

 • Sıfır Ev Temizliğinin Püf Noktaları
  Sıfır Ev Temizliğinin Püf Noktaları

  Eğer yeni bir ev satın aldıysanız ya da kiraladıysanız, ilk yapmanız gereken taşınmadan önce temizlemektir. Ancak bu evde sizden daha önce yaşayan olmadıysa, temizlik işi biraz daha zorlaşabilir. Sıfır ev temizliğinin püf noktalarını sizin için derledik.

 • Çatı Piyesi Nedir?
  Çatı Piyesi Nedir?

  Çatı piyesi, çatı eğimi içinde kalmak şartıyla altındaki bağımsız bölüme ait bu bölümle içeriden irtibatlı yapılan, terasların da dahil olabildiği mekanları anlatır.

 • Yapı Kullanma İzin Belgeleri Yüzde 1,9 Arttı
  Yapı Kullanma İzin Belgeleri Yüzde 1,9 Arttı

  2017’nin ilk yarısında belediyeler tarafından verilen yapı kullanma izin belgeleri bina sayısında yüzde 1,9, yüzölçümünde yüzde 8,7, daire sayısında ise yüzde 9 artış gösterdi.

 • Tarım Arazilerinin Yanlış Kullanımında Uygulanacak Cezalar
  Tarım Arazilerinin Yanlış Kullanımında Uygulanacak Cezalar

  Tarım arazisi, toprak, topografya ve iklimsel özellikleri tarımsal üretim için uygun olup, hâlihazırda tarımsal üretim yapılan veya yapılmaya uygun olan veya imar, ihya, ıslah edilerek tarımsal üretim yapılmaya uygun hale dönüştürülebilen arazilerdir.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer