|   |   | 

Konut Alacaklara Önemli İpucları

Söz konusu gayrimenkul olduğunda çok düşünüp, doğru adım atmak gerekir. Plan Proje Danışmanlık kurucularından olan Arzu Alkız, bu süreçte işinizi kolaylaştıracak önemli tüyoları sizinle paylaşıyor.

Konut Alacaklara Önemli İpucları

Sahip olduğu bilgi, tecrübe ve alanında profesyonel eğitim alan ekibiyle gayrimenkul sektörüne kazançlı çözümler sunan Plan Proje Danışmanlık; karar ve alım aşamasında işinizi kolaylaştırıyor. Ev alma ve taşınma gibi işlemlerin yoğun olarak yapıldığı bahar aylarının yaklaştığı bugünlerde karar vermeden önce mutlaka Plan Proje’ye danışın.

Doğru Ev İçin Doğru Karar Verin!

Gayrimenkul sektöründeki kafanızı karıştıracak soru – sorunlar Arzu Alkız ve Yılmaz Aydoğan’ın yönetimdeki uzman ekip sayesinde kökünden çözüm buluyor. Doğru ev ve doğru yaşam için doğru adresin adı olan Plan Proje Danışmanlık, ev alma sürecinde işinize yarayacak ipuçları sunuyor.

Uzman kadrosuyla kusursuz hizmet veren Arzu Alkız karar verme sürecinde doğru sorular sorarak ilerlemek gerektiğinin altını çiziyor. ‘‘Bulduğunuz evin doğru ev olduğuna emin misiniz?’’ Doğru ev ise sunulan fiyat ev için uygun fiyat mı?’’ ‘‘Doğru evi, doğru fiyata almak için neler yapabilirsiniz?’’ sorulara yanıt bulmanız gerekiyor. Tüm bu sorular ve daha fazlası Plan Proje Danışmanlık sayesinde cevap buluyor.

Doğru karar sürecinin yolu da ayrıntıları büyük bir özenle göz önünde bulundurmaktan geçiyor.  Ev alma sürecinin önemli etkenlerinden biri olan ödeme planının iyi yapılması gerektiğini vurgulayan Alkız, ev alacakların ödeme sınırlarını zorlayacak bir yükümlülüğün altına girmemeleri konusunda uyarıyor.

Doğru Ev, Doğru Fiyat İkilemi

Aradığınız özelliklerinin tamamını bir evde buldunuz sonunda. İstediğiniz tüm özelliklerin o evde olması, o evin doğru ev olduğu anlamına gelmez. Seçtiğiniz evin doğru ev olabilmesi için doğru fiyata alınması gerekiyor. Arzu Alkız konuyla ilgili olarak şunları söyledi: ‘‘Şerefiye denilen, dairenin kat yüksekliği, yönü, güneş alması, gürültü, yola - merkeze uzaklığı, manzara gibi noktaları gibi ayrıntıları dikkatle gözden geçirin.’’

Detayları Göz Ardı Etmeyin!

Göz ardı edilen detayların ilerleyen zamanlarda büyük sorunlar yaratmasıyla ilgili olarak Alkış dikkat edilmesi gerekenleri sıraladı:

‘‘Sözleşmenizde de detaycı olun. Mutlaka bir avukata gösterin. Firma seçimi konusunda da aynı hassasiyetle yaklaşarak derinlemesine araştırma yapın. Projenin ruhsatı konusunda da belediyeye başvurabilirsiniz.                             

Mutlaka ve mutlaka bölgedeki benzer projelerle karşılaştırma yapın. Konut projelerinizi araştırdınız ve beğendiklerinizi listenediniz diyelim. Kendinize şu soruları sormakla başlayın:

1.Şu anda gelirim bu evi almaya yeterli mi?

2. Gelirime destek gerekir mi?(Aile, mortage vb.)

3. Ne kadar peşinat verebilirm?(Evin fiyatının 3’te birinden az olmamalı)

4.Tüm maliyetleri hesapladınız mı?(Vergileri, ekstra maliyetleri mutlaka sorun)

Evinizi projeden satın alın. Zira lansman döneminde ev alanlar en çok kazananlardır, bu dönemden sonra fiyatlar sürekli artar. İyi araştırmak, doğru projeyi seçmek işin püf noktası.’’

hurriyetemlak

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • İpotekli Konut Satışlarına Dikkat
  İpotekli Konut Satışlarına Dikkat

  Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, uygun faiz oranları ile erken yaşta konut sahibi olabilmenin kolaylaştığını belirterek, bu durumun ipotekli satışların payını gün geçtikçe artırdığını söyledi.

 • Yazlık Ev Alacakların Gözde Bölgeleri Hangileri?
  Yazlık Ev Alacakların Gözde Bölgeleri Hangileri?

  Yaz mevsiminin geç gelmesine rağmen yazlık bölgelerde hareketliliğin başladığına dikkat çeken ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, bu yıl en çok talep gören yazlık bölgeler arasında Antalya, Didim ve İzmir’in yer aldığını söyledi.

 • Artık Kiralar da Sigortalanıyor
  Artık Kiralar da Sigortalanıyor

  Herhangi bir sebeple kiranın ödenememesi durumunda mülk sahiplerinin haklarını koruyan kira sigortası, Türkiye’de aktif olarak kullanılmaya başlandı.

 • Sani Şener Körfez Bölgesi’nin En Güçlü 10 Lideri Arasında
  Sani Şener Körfez Bölgesi’nin En Güçlü 10 Lideri Arasında

  TAV Grubu CEO’su Sani Şener, endüstrinin prestijli yayınlarından Construction Week tarafından hazırlanan ve Körfez Bölgesi’nin en etkili 100 iş insanının açıklandığı listede yedinci sırada yer aldı. Şener, son üç yıldır listede ilk 10 arasına giren tek Türk iş insanı oldu.

 • İnşaat Temizliği Nasıl Yapılır?
  İnşaat Temizliği Nasıl Yapılır?

  Daha önce kimsenin yaşamadığı yeni bir eve taşınmadan önce, normalden daha derinlemesine bir temizlik yapmanız gerekir. Peki inşaat temizliği olarak da adlandırılan bu temizliğin püf noktalarını biliyor musunuz?

 • Günü Birlik Kiralamalara Vergi Kaydı Uyarısı
  Günü Birlik Kiralamalara Vergi Kaydı Uyarısı

  Didim Emlak Müşavirler Derneği Başkanı Osman Coşkun gayrimenkullerini kısa süreli kiralama (günübirlik) şeklinde vereceklerin Vergi Dairesine bildirim yapmaları gerektiğini bildirdi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer