|   |   |  Konut alırken tuzağa düşmeyin!

Konut alırken tuzağa düşmeyin!

Konut alırken nelere dikkat etmeli, hangi hususları gözden kaçırmamalı?

Konut alırken tuzağa düşmeyin!

 

Konut fiyatları yükselmeye devam ediyor. Fiyat artışına rağmen ev hayalini gerçekleştirmek isteyenler farklı seçenekleri değerlendirerek ev sahibi olmaya çalışıyor. Ancak ev alım sürecinde bazı noktalar gözden kaçırıldığı zaman ev alma hayali kabusa dönüşebiliyor. Bunun için ev almayı planlayanların kendilerini bekleyen tehlikelere karşı uyanık olması ve bu tehlikelere karşı önlem alması gerekiyor.

Konut alırken bu hususlara dikkat edin!

Ev satın alma sürecinde alıcıları bazı tehlikeler bekliyor. Özellikle ilk kez ev alacaklar dolandırılıyor ya da kandırılıyor. 100 metrekare olarak satın alınan ev 80 metrekare çıkıyor. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için de ev almayı planlayanların dikkatli olması, karar aşamasında iyi araştırma yapması ve bazı noktalara dikkat etmesi gerekiyor.

Peki konut alırken nelere dikkat etmeli, hangi hususları gözden kaçırmamalı?

 • İlk kez ev alacakların dikkat edilmesi gerekenler konusunda duyarlı davranması gerekiyor. Öncelikle satın alınacak evin tapusunun ve iskânının olup olmadığı öğrenilmeli. Bunun için ilgili belediye ve tapu dairesinde araştırma yapılmalı.
 • Evin net ve brüt metrekaresi öğrenilmeli. Gerekirse bizzat ölçüm yapılmalı. Yoksa 100 metrekare olarak satın aldığınız ev 80 metrekare çıkabilir.
 • Doğru fiyatlanmış evi bulmak da önemlidir. Bunun için fiyat konusunda detaylı bir araştırma yapmalı, evin doğru fiyatını tespit etmeli.  
 • Ev alırken dolandırıcılardan korunmak için satıcının gerçekten o evin sahibi olup olmadığı kontrol edilmeli.  

 

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Markalı konutların stok erime hızında rekor yaşandı
  Markalı konutların stok erime hızında rekor yaşandı

  REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Haziran 2020 sonuçları açıklandı. Endekse göre, haziran ayında fiyatlar, bir önceki aya göre %1.12, geçen yılın aynı dönemine göre ise %6.34 oranında arttı. Konut alımında banka kredisi kullanımının 17.03’ten 47.03’e çıkarak bir önceki aya göre 30 puan arttığı haziran ayında, yükselen stok erime hızı 11.96 seviyesinde gerçekleşti.

 • AVRUPA KONUTLARI ATAKENT 4’TE 2. ETAP SATIŞA ÇIKTI
  AVRUPA KONUTLARI ATAKENT 4’TE 2. ETAP SATIŞA ÇIKTI

  ATAKENT 4 B Geleceğin Bağdat Caddesi olarak adlandırılan lokasyonda Avrupa Konutları Atakent 4’ü geliştiren Artaş İnşaat, şimdi de projenin 2. etabı Atakent 4 B’yi satışa sundu. Alıcılar, 1+1’den 4+1’e 362 konut ve 9 ticari ünitenin yer aldığı projedeki dairelere 0,64 oran, 180 ay vade ve 12 sonra ödeme avantajlarıyla sahip olabiliyor

 • Skyland İstanbul’dan rezidans sahibi olanlara 1 yıl kira garantisi
  Skyland İstanbul’dan rezidans sahibi olanlara 1 yıl kira garantisi

  Eroğlu Gayrimenkul, kamu bankaları tarafından başlatılan konut kampanyası seferberliğine, imza projesi Skyland İstanbul ile katılıyor. Sıfır peşinat ve 180 aya kadar 0,64 faiz oranı ile ev sahibi olmayı kolaylaştıran kampanyadan faydalanan yatırımcılar, ilk 12 ay hiçbir ödeme yapmayacak. Skyland İstanbul rezidansları, cazip fiyat avantajlarının yanı sıra 1 yıl kira garantisi de sunuyor

 • Antalya’ya yatırım yapan kazanıyor
  Antalya’ya yatırım yapan kazanıyor

  Sur Yapı’nın Antalya projesinde ‘‘Rahat Bi Nefes Al’’ kampanyası kapsamında, sağlık çalışanlarına özel 15 bin TL’ye varan ek indirim!

 • Sanayinin Modern Geleceği
  Sanayinin Modern Geleceği

  İstanbul'da Sanayinin, Endüstrinin ve Ticaretin YeniAdresi Modern Sanayi Merkezi Esenyurt’ta Yükseliyor.

 • KONUTTA SALGININ İZLERİ FAİZSİZ ELBİRLİĞİ SİSTEMİ İLE SİLİNECEK
  KONUTTA SALGININ İZLERİ FAİZSİZ ELBİRLİĞİ SİSTEMİ İLE SİLİNECEK

  Cumhurbaşkanlığının himayelerinde düzenlenen dünyanın ilk online Uluslararası COVID -19 Konferansı, İstanbul merkezli olarak gerçekleştirildi. Birçok ülkeden uzman ismin, yerli ve yabancı akademisyenin katılarak salgının sosyal hayata ve iş dünyasına etkilerinin tartışıldığı online konferansta, faizsiz Elbirliği Sistemi’nin Türkiye’deki ekonomik başarısı ele alındı.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.