|   |   |  Konut alırken tuzağa düşmeyin!

Konut alırken tuzağa düşmeyin!

Konut alırken nelere dikkat etmeli, hangi hususları gözden kaçırmamalı?

Konut alırken tuzağa düşmeyin!

 

Konut fiyatları yükselmeye devam ediyor. Fiyat artışına rağmen ev hayalini gerçekleştirmek isteyenler farklı seçenekleri değerlendirerek ev sahibi olmaya çalışıyor. Ancak ev alım sürecinde bazı noktalar gözden kaçırıldığı zaman ev alma hayali kabusa dönüşebiliyor. Bunun için ev almayı planlayanların kendilerini bekleyen tehlikelere karşı uyanık olması ve bu tehlikelere karşı önlem alması gerekiyor.

Konut alırken bu hususlara dikkat edin!

Ev satın alma sürecinde alıcıları bazı tehlikeler bekliyor. Özellikle ilk kez ev alacaklar dolandırılıyor ya da kandırılıyor. 100 metrekare olarak satın alınan ev 80 metrekare çıkıyor. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için de ev almayı planlayanların dikkatli olması, karar aşamasında iyi araştırma yapması ve bazı noktalara dikkat etmesi gerekiyor.

Peki konut alırken nelere dikkat etmeli, hangi hususları gözden kaçırmamalı?

 • İlk kez ev alacakların dikkat edilmesi gerekenler konusunda duyarlı davranması gerekiyor. Öncelikle satın alınacak evin tapusunun ve iskânının olup olmadığı öğrenilmeli. Bunun için ilgili belediye ve tapu dairesinde araştırma yapılmalı.
 • Evin net ve brüt metrekaresi öğrenilmeli. Gerekirse bizzat ölçüm yapılmalı. Yoksa 100 metrekare olarak satın aldığınız ev 80 metrekare çıkabilir.
 • Doğru fiyatlanmış evi bulmak da önemlidir. Bunun için fiyat konusunda detaylı bir araştırma yapmalı, evin doğru fiyatını tespit etmeli.  
 • Ev alırken dolandırıcılardan korunmak için satıcının gerçekten o evin sahibi olup olmadığı kontrol edilmeli.  

 

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • GRED, Türkiye’nin Seçkin Projelerini Yurtdışında Tanıtmaya Hazırlanıyor
  GRED, Türkiye’nin Seçkin Projelerini Yurtdışında Tanıtmaya Hazırlanıyor

  Türk yatırımcılara yurtdışında konut ve perakende gayrimenkul edinme konularında danışmanlık ve aracılık hizmetleri sunan GRED, resmi iş ortağı olduğu Knight Frank ile birlikte düzenlediği The Global ShowCase (Global Vitrin) projesi kapsamındaki urbanLAB toplantısının üçüncü ayağını New York özelinde gerçekleştirdi.

 • Deprem ekonomiyi de sarsacak
  Deprem ekonomiyi de sarsacak

  EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, Türkiye nüfusunun %95’inden fazlasının farklı derecelerde deprem riski taşıyan bölgeler içinde yer aldığını belirterek, beklenen büyük depremin çok sayıda can ve mal kaybına yol açacağını, ülke ekonomisine etkisinin ise telafi edilemez ölçülere varacağını kaydetti.

 • Ant Yapı’nın Antwell Projesi kapılarını açıyor
  Ant Yapı’nın Antwell Projesi kapılarını açıyor

  Ant Yapı’nın, Çamlıca eteklerinde hayata geçirdiği iyi yaşam evleri Antwell’in örnek daireleri tamamlandı. Sakinlerinin yaşamını kolaylaştıracak olanaklara sahip üç farklı daire seçeneğinin bulunduğu proje; konforlu, güvenli, sosyal ve sağlıklı yeni bir yaşam alanı sunuyor.

 • Mimaride yeni yaklaşım: Ağacın izinde yeşil yapılaşma!
  Mimaride yeni yaklaşım: Ağacın izinde yeşil yapılaşma!

  Dünyada gün geçtikçe artan bir farkındalıkla yayılan çevre hassasiyeti mimariye de yansıdı… Dünyaca ünlü mimarlar yeni projelerinde ağacın ve doğanın izini sürerken, farklı ülkelerdeki çok sayıda konut projesinde artık yüksek yapılarda da geniş yeşil alan yaratan tasarımlar görmek mümkün.

 • Web Tapu Sistemi Güncellendi
  Web Tapu Sistemi Güncellendi

  Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı “Web-Tapu, vatandaşların taşınmazlarını tapu müdürlüklerine gitmeden internet ortamında yönetebildikleri, taşınmazların tapu kayıt ve konum bilgilerini görüntüleyebildikleri bir sistemdir. Sistem ile gerek vatandaşlarımızın yanı sıra, emlakçılık faaliyetlerinde bulunan kişiler açısından önemli yenilikler hayata geçirildi” dedi.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.