|   |   |  Konut satışında KDV ve tapu harcı indiriminde son gün 31 Ekim

Konut satışında KDV ve tapu harcı indiriminde son gün 31 Ekim

Konya Genç Mali Müşavirler Platformu, konut satışlarında uygulanan Katma Değer Vergisi (KDV) ve tapu harcı indiriminden yararlanılması için son tarihin 31 Ekim 2018 olduğunu açıkladı.

Konut satışında KDV ve tapu harcı indiriminde son gün 31 Ekim

Konya Genç Mali Müşavirler Platformu’ndan yapılan açıklamada, yapılan bu düzenlemelerle konut stokunun belirli bir seviyeye düşürülmesi ve gayrimenkul sektörünün canlandırılmasının hedeflendiği kaydedildi.

Açıklamada, “Mayıs ayında yapılan düzenlemeyle konut teslimindeki yüzde 18’lik KDV oranı 31 Ekim’e kadar yüzde 8’e, tapu harcı oranı da yüzde 4’ten yüzde 3’e indirilmiştir. Tapu harcında örnek vermek gerekirse düzenlemeyle 300 bin liralık bir evin tapu masrafı 12 bin liradan 9 bin liraya düşmektedir. Daha sonra genişletilerek iş yeri satışları da kapsama dahil edildi. Yapılan indirimlerde sadece konut ve işyeri alımları için geçerli olup, arazi ve arazi alımları için geçerli değildir” denildi. 

Emlak Vergisi Haberleri

Etiketler

Emlak Vergisi Kategorisindeki diğer haberler

 • Altınordu'da vezneler hafta sonu açık olacak
  Altınordu'da vezneler hafta sonu açık olacak

  Vatandaşların, 2018 yılı ‘emlak ve iş yerlerine ait çevre temizlik vergisi’ 2’nci taksit ödemelerinde sorun yaşamaması için, Altınordu Belediyesi vezneleri hafta sonu da hizmet verecek.

 • Emlak ve çevre temizlik vergisi için son gün 30 Kasım
  Emlak ve çevre temizlik vergisi için son gün 30 Kasım

  Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi’nin 2’nci taksiti için son ödeme tarihinin 30 Kasım olduğunu hatırlatarak, Tepebaşı Belediyesi veznelerinin hafta sonları da hizmet vereceğini belirtti.

 •  Emlak vergisinde ikinci taksit ödemeleri başladı
   Emlak vergisinde ikinci taksit ödemeleri başladı

  2018 yılı emlak vergisi 2. taksit ödemeleri Şehzadeler Belediyesi veznelerinden alınmaya başladı. İsteyen vatandaşlar ödemeleri internet üzerinden online olarak yapabileceği gibi kredi kartı ya da nakit olarak 1 Kasım-30 Kasım 2018 tarihleri arasında belediye veznelerinden de yapabilecek.

 • Başkan Asya’dan vergi affı uyarısı
  Başkan Asya’dan vergi affı uyarısı

  Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 7143 sayılı kanun kapsamında vergi affından faydalanarak yapılandırma yapan vatandaşların ilk taksitlerini ödemeleri için uyarılarda bulundu.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.