|   |   |  Konutta yüzde 25 indirime ilgi büyük

Konutta yüzde 25 indirime ilgi büyük

İnşaat ve gayrimenkul sektörünün güçlü markası AB Grup İnşaat’ın hem Türkiye hem de Yunanistan’daki projelerinde yüzde 25 indirim kampanyası devam ediyor. İndirimler AB Grup İnşaat’ın İstanbul Eyüp, Nişantaşı, Yenibosna, Yunanistan’ın Atina ve İngiltere’nin Londra kentlerindeki projeleri kapsıyor. Kampanyaya ilgi ise oldukça fazla.

Konutta yüzde 25 indirime ilgi büyük

 

Durgunluk yaşayan inşaat sektörünü hareketlendirmek için hükümetin KDV ve tapu harcında indirimler yaparak elinden geleni yaptığını belirten AB Grup Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Bayrak bizde devletimizin sağladığı indirimlere maksimum derecede katkı sağlamak için yüzde 25 indirim uygulamaya karar verdik. Şu ana kadar olumlu geri dönüşler aldık ve kampanyaya ilginin yüksek olduğunu söyleyebiliriz ” dedi.


Kaçırılmayacak fırsat
Bankaların da faiz oranlarını yüzde 1’in altına çekerek hükümetin girişimine destek verdiğini belirten Bayrak, “Biz de yaptığımız yüzde 25 indirim ile İstanbul Nişantaşı’ndaki Bayrak Konakları, Eyüp’teki Esenpark Evleri, Yenibosna’daki AB Yaşam Evleri ve Bahçeşehir’deki projemizde yer alan dairelerimizi cazip fiyatlarla satışa çıkardık. Yurt dışında ise Yunanistan’ın Atina kentinde ve İngiltere’nin Başkenti Londra’daki lüks konut projelerimizde de dairelerimiz cazip fiyatlardan satılmaya başlandı” diye konuştu.


“İndirimler sektöre can suyu olacak”
Hükümetin desteğiyle vergi ve faiz oranlarında sağlanan indirimin inşaat sektörünü tekrar canlandıracağını belirten Muhsin Bayrak, “Geçtiğimiz günlerde açıklanan imar barışı, KDV ve tapu avantajlarıyla inşaat maliyetlerinde iyileştirmeye gidilmiş olacak. Yine Başbakan Sayın Binali Yıldırım’ın açıklamasıyla yürürlüğe giren yüzde 1’in altındaki konut kredisi, inşaat sektörüne büyük ivme kazandıracak böylelikle düşük faiz oranlarıyla konut alımı kolaylaştırılarak, sektördeki durgunluğun da önüne geçilecektir” diye konuştu.

 

 

 

Emlak Haberleri

Etiketler
AB Yaşam Evleri Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Lojistik Gayrimenkulde Yeni Bir Yatırım Alanı
  Lojistik Gayrimenkulde Yeni Bir Yatırım Alanı

  GİSP (Gayrimenkul İçin Strateji Platformu) tarafından düzenlenen ‘Gayrimenkul Sektöründe Lojistik Yatırımları’ konulu Yuvarlak Masa toplantısında, Lojistik yatırımlarının gayrimenkul sektörü içindeki yeri, önemi, mevcut durumu ve gelecekte yapılması gerekenler, tüm yönleri ile masaya yatırıldı.

 • Gurbetçi tatile geldi, “ev”lendi
  Gurbetçi tatile geldi, “ev”lendi

  Haziran ayıyla birlikte yurt dışında yaşayan Türkler, tatil için Türkiye’ye gelmeye başladılar. KDV indirim fırsatının devam etmesi, döviz kurundaki yükseklik, cazip ödeme koşulları gurbetçiyi yatırım aracı olarak konuta yönlendirdi.

 • İnşaatta sektöründe ciro yüzde 14 azaldı
  İnşaatta sektöründe ciro yüzde 14 azaldı

  Nisan 2019 Ciro Endeksleri acıklandı. Sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplamında takvim etkilerinden arındırılmış ciro endeksi, 2019 yılı Nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %14,9 arttı. İnşaatta ise ciro azaldı.

 • Takas Kampanyası ile eskisini getirip yenisini alacak!
  Takas Kampanyası ile eskisini getirip yenisini alacak!

  Gayrimenkul ve inşaat sektörünün yenilikçi markası İnsay Yapı, 'Ondörtüç Pendik' projesinde uyguladığı Takas Kampanyası aracılığıyla, yatırımcıları ayrıcalıklı bir fırsatla buluşturuyor. Kampanya ile, yatırımcılar eski dairelerini getirip, projeden yepyeni bir daire sahibi olabiliyor. Yatırımcıların mevcut daireleri, projeden istedikleri dairelerle takas yapılıyor.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.