|   |   | 

Konya Bilim Merkezi Açıldı

TÜBİTAK desteğiyle inşa edilen ilk bilim merkezi olan Konya Bilim Merkezi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle hizmete açıldı.

Konya Bilim Merkezi Açıldı

TÜBİTAK tarafından 2016 yılı itibariyle tüm büyükşehirlerde, 2023’e kadar ise 81 ile bilim merkezi kurulacak. 1 milyar liralık bütçe ile gerçekleştirilecek proje kapsamında; belediyeler bilim merkezlerinin binalarını hazırlarken, TÜBİTAK ise donanım, içerik, eğitim ve denetim çalışmalarını yürütecek. Bilime olan ilgi ve merakın artırılması, teknolojinin daha doğru kullanılması amacıyla kurulacak olan bilim merkezlerinin ilki Konya’da hizmete açıldı.

 
Modern binası ve uluslararası standartlardaki donanımı ile dikkat çeken Konya Bilim Merkezi’nin açılışını Başbakan Erdoğan gerçekleştirdi. Törende bir konuşma yapan Erdoğan, Türkiye'nin bilim merkezleri noktasında ilk bilim merkezini bugün Konya'da açtıklarını söyleyerek, “Bu konuda yerel yönetim olarak Konya Büyükşehir Belediyesi’nin devletle işbirliği halinde bu eseri bu kadar kısa zamanda bitirmiş olması anlamlıdır. Laf başka bir şey icraat başka bir şey. İnanıyorum ki her geçen gün milletin lafa değil icraata prim verdiğini gösterecektir” dedi.
 
Gençlere seslenen Başbakan Erdoğan, şunları söyledi: "Sizlere çok teşekkür ediyorum. Aydınlık yarınlarımızın teminatı sizlersiniz. Bir olacağız beraber olacağız. Kardeş olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Hep beraber Türkiye olacağız. Bilim Merkezi artık sizin hizmetinizdedir."
 
Başbakan Erdoğan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Vali Muammer Erol, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve diğer protokol üyeleriyle kurdeleyi kesti.
 
Erdoğan, açılışın ardından Konya Bilim Merkezi'ni gezerek yetkililerden bilgi aldı.
 

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer