|   |  Korkmaz Grup Firması
Korkmaz Grup

Korkmaz Grup

  • Kuruluş Tarihi : 1970

  • Proje Sayısı : 1

Korkmaz Grup, konut, ofis ve residence projeleri, Korkmaz Grup hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve Korkmaz Grup ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

Korkmaz Grup Hakkında

Tarihçe

Korkmaz grup’un temelleri 1970 yılında H.Mehmet Korkmaz tarafından Kayseri’de atılmıştır. Kayseri merkezde otel işletmeciliği yapılırken canlı hayvan ticareti ve inşaat taahhüt işleri yürütülmüştür. O dönemde civar il ve ilçelerde sulama kanalları, içme suyu şebekeleri, ayaklı su depoları, resmi hizmet binaları v.b. birçok projeye imza atılmıştır.1980’lerden itibaren Şadi Korkmaz, Ekrem Korkmaz ve Ali Atilla Korkmaz ikinci kuşak olarak işlere beraber devam etmişlerdir. Korkmaz inşaat şirketinin yanı sıra ambalaj sektöründe faaliyet göstermek üzere Erciyes Kutu ve Ambalaj A.Ş.(Erkut A.Ş.) kurulmuştur. Bu sektörden çıkınca Erkut A.Ş. inşaat firması Korkmaz Ailesinin bünyesinde devam etmiştir.

2000’li yıllara kadar birçok proje ve yatırım bu şirket üzerinden yürütülmüştür. Daha sonra iş alanlarının büyümesi ve farklı sektör zorunluluğu nedeniyle korkmaz kardeşlerin şirket hisseleri değişime uğramıştır. Korkmaz grup Ali Atilla Korkmaz yönetiminde devam kararı almıştır.

Bugün grubumuz inşaat, taahhüt, gayrı menkul projeleri, mühendislik hizmetleri, maden sektöründe faaliyetlerini sürdürüyor olup birçok stratejik ortaklık ve yatırım gerçekleştirmiştir.1993 Senesinde Amerika’nın önemli süt  firmalarından olan Servrıte Food Tech ile ortaklık yapmıştır. O günkü Konjonktürde ve ortamda yatırım tamamlanamamıştır.

Bugün hala kendini korumakta ve önümüzdeki dönemde Türkiye’de tarım-zirai alanında yatırımı tamamlama kararı almıştır. Bir diğer uluslar arası ortaklık ise dünyanın en büyük petrol şirketlerinden olan ve Yedi Kız Kardeşler olarak anılan gurubun bir üyesi Gulf Oil ile Türkiye ve Türk-i Cumhuriyetler için 2002 yılında  distribütörlük anlaşmaları yapmıştır. Bu sektörde faaliyet gösteren başka bir gruba hisselerin satışı ile sektörden çıkılmıştır. Şirket ana faaliyet konularında devam etmektedir. Ali Atilla Korkmaz’ ın bireysel yürüttüğü büyük gayrimenkul projeleri mevcuttur. Türkiye genelinde çeşitli büyüklükteki projelerin hem üreticisi hem de çoğu zaman uygulayıcısı olmuştur.

     Yönetim kurulu başkanımız, Ali Atilla Korkmaz Kayseri genç iş adamları derneği kurucusu olup başkanlığını 4 yıl yürütmüştür. Ayrıca Türkiye genç iş adamları bileşkesi olan Tügik kurucu üyesidir. Konut sektöründe Kayseri’ nin yerleşim akslarının yerlerini belirleyen Kayseri konut üretim ve yapı kooperatifleri birliğinin kurulmasını sağlamıştır. Ankara’nın ve Türkiye’nin ilk merkez birliği olan Türkiye yapı kooperatifleri merkez birliği (Türk Konut) kurucu üyesidir. Ankara Çay Yolu projesinin mimarlarındandır.

Telefon: 0352 222 9377
Fax: 0352 222 9419
Email: info@korkmazgrup.com.tr
Adres: Hunat Mah. Ertuğrul Cad. Korkmaz-Üçler Merkezi Kat: 4 No: 5 Melikgazi / KAYSERİ

Korkmaz Grup Projeler Haritası

Korkmaz Grup Projeleri

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.