|   |   |  Kristal Yapı, yenilikçi ürün ve çözümlerini UNICERA’da tüketicilerle buluşturdu

Kristal Yapı, yenilikçi ürün ve çözümlerini UNICERA’da tüketicilerle buluşturdu

Seramik uygulamalarına yönelik çözümler sunan Kristal Yapı’nın, dünyada ilk kez Türk mühendisleri tarafından geliştirilen yeni ürünü Smart Wedge (Akıllı Takoz) UNICERA da büyük ilgi gördü.

Kristal Yapı, yenilikçi ürün ve çözümlerini UNICERA’da tüketicilerle buluşturdu

Sektöre yeni bir soluk getirdiklerini belirten Kristal Yapı İhracat Müdürü Ali Kara, “Hem ustaların iş hayatını kolaylaştıracak, hem uygulama sürecini hızlandıracak hem de mükemmeli yakalamalarını sağlayacak  Akıllı Takoz ile sadece Türkiye ve Avrupa değil Amerika pazarına da girmeyi hedefliyoruz’’ dedi.

Yapı sektöründe geliştirdiği ürünler ve yenilikçi anlayış ile seramik kaplama ustalarının vazgeçilmez yardımcısı olan Kristal Yapı, 5-9 Şubat 2019 tarihlerinde CNR Expo Yeşilköy’de düzenlenen UNICERA İstanbul Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nda, yüksek kalite ve sayısız seçenek sunan ürün gamını tüketici ve sektör profesyonelleri ile buluşturdu.

Kristal Yapı, fuarda dünyada ilk kez geliştirilen “Smart Wedge’i (Akıllı Takoz) sektörle tanıştırdı. Seramik uygulaması sırasında ustaların, işini kolaylaştıran, hızlandıran Smart Wedge aynı zamanda mükemmel sonuç alınmasını da garantiliyor.

“Amacımız tüm seramik uygulayıcılarının işlerini kolaylaştırmak’’

Kristal Yapı İhracat Müdürü Ali Kara, geliştirilen bu ürünle seramik uygulamalarında yepyeni bir dönem başlatacaklarını belirterek, “Türkiye ve Avrupa pazarının ardından hedefimiz Amerika pazarında da etkili olmak” dedi.

Unicera Fuarı’nda çok olumlu tepkiler aldıklarını belirten Kara, Smart Wedge ‘Akıllı Takoz’ ürünümüzü

Türkiye’deki tüm seramik uygulayıcısı ustalarımıza ulaştırmak istiyoruz. 15 yıldır Almanya yapı sektörünün en büyük markalardan biriyle Avrupa pazarında faaliyet gösteriyoruz.

Şimdi hedefimizi bir adım daha ileri taşıyarak, “Smart Wedge’le Amerika pazarına girmeye kararlıyız. Özellikle Amerikan ustalarının iş yapış tarzına ve disiplinine çok uygun olduğunu düşündüğümüz Smart Wedge, pratik uygulama yöntemiyle kısa sürede hızla yayılacağını değerlendiriyoruz’’ diye konuştu.

Sektörün ihtiyaçlarına uygun çözümler sunmak için araştırma geliştirme çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini vurgulayan Ali Kara ‘’Her geçen gün seramik ebatlarının büyümesi, sertliklerinin artması gibi gelişmeler uygulamada birtakım sorunları da beraberinde getiriyor.

Biz de uygulamalar esnasında yaşanılan her türlü sorunu çözmek için yaratıcı ve pratik ürünler geliştiriyoruz. Kristal olarak seramik uygulayıcısı ustalarımızla gerek sahada gerekse sosyal medyadan sürekli etkileşim halindeyiz. Bu iletişim, seramik uygulamaları esnasında ortaya çıkan sorunlara da hakim olmamızı sağlıyor. İşte ‘Akıllı Takoz’ da bu sürecin doğurduğu bir ürün oldu. Ustalarımızdan aldığımız geri bildirimler doğrultusunda, seramiklerin duvara nasıl en pratik, en hızlı ve de en önemlisi en doğru şekilde uygulanabileceği fikriyle bu ürünü yarattık” şeklinde konuştu.

‘Akıllı Takoz’ nasıl çalışıyor

Akıllı Takoz seramik duvar karosunun uygulamalarında düşey yöndeki ilk sıra zeminden belli bir yükseklikten itibaren kaplanmaya başlanır. Bu yükseklik projeye göre değişkenlik gösterir. Ustalarımız

yapıştırıcı kuruyana kadar seramik duvar karosunun ilk sırasını sabit tutabilmek ve teraziye alabilmek için seramiğin alt kenarı ile zemin arasına standart bir ölçüsü olmayan gelişi güzel kırık seramik parçaları, ahşap, beton vb atıkları yerleştirmeye çalışır.  Bu işlem seramik kaplama ustalarımızın hem çok fazla zamanını almakta hem de iş motivasyonunu düşürmektedir. İşte Akıllı Takoz’un çıkış noktası tam da burası.

Seramik duvar karosunun ilk sırası ile zemin arasındaki bu problemi hızlı, kolay ve fonksiyonellik özelliği ile tamamen ortadan kaldırmaktadır. Karo ile zemin arasındaki mesafe ne olursa olsun Akıllı Takoz istenildiği kadar boyu uzatılarak işlevini sorunsuz yerine getirmektedir. Bu anlamda dünyada bir ilk olan “Akıllı Takoz”un üstün özelikleri sayesinde tüm seramik kaplama ustalarının takım çantasında yer alacak temel bir avadanlık olacaktır.

Tek bir Akıllı Takoz zemin ile seramik alt kenarı arasındaki 1 mm’den 35 mm’;ye kadar olan mesafelerde kullanılabilmektedir. 35 mm’den daha fazla yükseklik gerekli olursa “Akılı Takoz” bir lego gibi başka bir akıllı takoz ile içi içe geçip birbirlerine kenetlenerek, yüksekliği istenildiği kadar artırılabilmektedir. Bu durumda zemin ile seramik alt kenarı arasındaki mesafe 1 mm’den 1000 mm’ye kadar olsa bile Akıllı Takoz bu mesafeyi de sorunsuzca ayarlayabilir. Bu nedenle ona Akıllı Takoz adını verdik.

Şirket Haberleri

Etiketler

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • Emlak Katılım Bankası’nın faizlere olumlu etkisi olacak
  Emlak Katılım Bankası’nın faizlere olumlu etkisi olacak

  Cathay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Alper Tuğsuz, Emlak Katılım Bankası’nın sektörün kredilendirilmesi için önemli bir hamle olduğunu belirterek son zamanda konut kredi faizlerinde yaşanan yumuşamada ihtisas bankası kurulmasının da olumlu etkisi olacağını söyledi.

 • Bahaş Holding ve Mertinox Yapı Malzemeleri güçlerini birleştirdi
  Bahaş Holding ve Mertinox Yapı Malzemeleri güçlerini birleştirdi

  İnşaat, taahhüt, sağlık, turizm, tarım ve hayvancılık, oyuncak, akaryakıt, satış ve pazarlama, savunma sanayi ve teknoloji alanlarında faaliyetlerini sürdüren Bahaş Holding, alanında söz sahibi olan 30 yıllık marka Mertinox Yapı Malzemeleri ile güçlerini birleştirdi.

 • GRED’in Yeni Konsept Ofisi Bebek’te Açıldı
  GRED’in Yeni Konsept Ofisi Bebek’te Açıldı

  Türk yatırımcılara konut ve perakende gayrimenkul konularında danışmanlık ve aracılık hizmeti veren Londra merkezli Türk Girişimi GRED (Global Real Estate Development), İstanbul’da Bebek’te yeni konsept ofisini yatırımcıların hizmete sundu.

 • ByDoping’den 2,5 milyar TL’lik 2019 hedefi
  ByDoping’den 2,5 milyar TL’lik 2019 hedefi

  Gayrimenkul sektörüne alternatif satış kanalı yaratarak “hızlı ve kaliteli satış” amacıyla 2015 yılında yüzde 100 yerli sermaye ile kurulan ByDoping, 2019 hedeflerini açıkladı.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.