|   |   |  Küçük mutfakları verimli kullanma önerileri

Küçük mutfakları verimli kullanma önerileri

Küçük mutfakları işlevsel hale getirmek, akıllı dekorasyon fikirleriyle mümkün.

Küçük mutfakları verimli kullanma önerileri

 

Mutfaklar evlerin belki de en önemli mekanlarıdır. Yemeğin yapıldığı ve çok fazla zaman geçirilen kısımlardan birisidir. Birçok insan mutfakları sadece yemek pişirmek için değil aynı zamanda boş vakitlerini geçirmek için de yaşam alanı olarak kullanırlar. Hal böyleyken mutfakların dekorasyonu önem kazanıyor.

Küçük metrekareli mutfaklarda işlevsel dekorasyon duvarların rengiyle başlar. Mutfağın geniş ve aydınlık görünmesi ve ferahlık hissini vermesi için beyaz veya açık renkler tercih edilebilir. Kullanılan perdelerin de açık renkli olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Store perde seçeneği de küçük mutfaklar için yerinde olacaktır.

Küçük mutfaklarda depolamanın önemi ortaya çıkmaktadır. Tabandan tavana kadar dolap seçenekleri değerlendirilebilir. Ayrıca akıllı raflar ve seperatörler bu tip küçük alanlarda önem kazanmaktadır. Ayrıca duvarlardaki boş alanlarda askılar veya minik raflar da hem alan kazandıracak hem de mutfağa sıcaklık katacaktır.

Mutfak tezgahının kullanımı da mutfağın alanını arttırmanıza yardımcı olacaktır. L formundaki mutfak tezgahları kullanım alanını arttıracaktır. Ayrıca tezgah düzenli olması alan genişliğini hissetmenize yardımcı olacaktır. Dolayısıyla tezgahın hem düzenli tutulması hem de üzerine konulması gereken gereçleri küçük raflar marifetiyle tezgahın yakınında ancak yer kaplamayan şekilde konumlandırılması önemlidir.

 

Dekorasyon Haberleri

Etiketler

Dekorasyon Kategorisindeki diğer haberler

 • Tresette ile mutfaklarda Akdeniz esintisi başlıyor
  Tresette ile mutfaklarda Akdeniz esintisi başlıyor

  “İlham veren mutfaklar” sloganıyla hazır mutfak sektöründe iddiasını ortaya koyan Tresette Mutfak, yeni serisi “Dünya Klasikleri” ile lüks segmentte sınırları zorluyor. Serinin göz alıcı modellerinden Akdenizli “Tresette Mare”, İtalyan mutfağının tüm samimiyetini evinizin en özel bölümüne taşıyacak.

 • 2018 yazına özel 9 önemli dekorasyon önerisi
  2018 yazına özel 9 önemli dekorasyon önerisi

  Bursa çıkışlı firma F2Ms Grup Mimarlarından Figen Erdağ Demircan 2018 yaz dekorasyon trendleri hakkında bilgi verdi. Mimar Erdağ; floral desenlerin ve büyük baskılı duvar kağıtlarının bu sezonun en çok rağbet gören trendleri arasında olduğunu ifade etti.

 • Yüksek Tavanlı Evlerde Dekorasyon
  Yüksek Tavanlı Evlerde Dekorasyon

  Yüksek tavanlı evler, son derece ferah ve estetik bir kullanım alanı sunar. Yüksek tavanlı bir daireye sahipseniz, dekorasyon için size fikir verecek bazı önerileri sizin için biraraya getirdik.

 • İki kişilik kanepeden köşe koltuğa uzanan serüven
  İki kişilik kanepeden köşe koltuğa uzanan serüven

  Fark yaratan şık bahçelere konforlu ve estetik mobilyalarıyla imza atan L’unica, yalın tarzını dış mekanlara da yansıtmak isteyenlere Belçikalı Oasiq’in şeffaflığı, hafifliği ve modülerliğiyle öne çıkan Riad köşe takımını sunuyor.

 • En Güzel Bahçe, Balkon - Teras Yarışması sonuçlandı
  En Güzel Bahçe, Balkon - Teras Yarışması sonuçlandı

  Bodrum Belediyesi'nin destekleriyle Bodrum Çevre Platformu ve Peyzaj Mimarları Odası Muğla İl Temsilciliği tarafından düzenlenen “Bodrum’un En Güzel Bahçe, Balkon-Teras Yarışması”nda dereceye girenler ödüllerini aldı.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.