|   |   |  Küçük mutfakları verimli kullanma önerileri

Küçük mutfakları verimli kullanma önerileri

Küçük mutfakları işlevsel hale getirmek, akıllı dekorasyon fikirleriyle mümkün.

Küçük mutfakları verimli kullanma önerileri

 

Mutfaklar evlerin belki de en önemli mekanlarıdır. Yemeğin yapıldığı ve çok fazla zaman geçirilen kısımlardan birisidir. Birçok insan mutfakları sadece yemek pişirmek için değil aynı zamanda boş vakitlerini geçirmek için de yaşam alanı olarak kullanırlar. Hal böyleyken mutfakların dekorasyonu önem kazanıyor.

Küçük metrekareli mutfaklarda işlevsel dekorasyon duvarların rengiyle başlar. Mutfağın geniş ve aydınlık görünmesi ve ferahlık hissini vermesi için beyaz veya açık renkler tercih edilebilir. Kullanılan perdelerin de açık renkli olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Store perde seçeneği de küçük mutfaklar için yerinde olacaktır.

Küçük mutfaklarda depolamanın önemi ortaya çıkmaktadır. Tabandan tavana kadar dolap seçenekleri değerlendirilebilir. Ayrıca akıllı raflar ve seperatörler bu tip küçük alanlarda önem kazanmaktadır. Ayrıca duvarlardaki boş alanlarda askılar veya minik raflar da hem alan kazandıracak hem de mutfağa sıcaklık katacaktır.

Mutfak tezgahının kullanımı da mutfağın alanını arttırmanıza yardımcı olacaktır. L formundaki mutfak tezgahları kullanım alanını arttıracaktır. Ayrıca tezgah düzenli olması alan genişliğini hissetmenize yardımcı olacaktır. Dolayısıyla tezgahın hem düzenli tutulması hem de üzerine konulması gereken gereçleri küçük raflar marifetiyle tezgahın yakınında ancak yer kaplamayan şekilde konumlandırılması önemlidir.

 

Dekorasyon Haberleri

Etiketler

Dekorasyon Kategorisindeki diğer haberler

 • Çiniciliği canlandıran Karoistanbul, çini karoları ile büyülüyor
  Çiniciliği canlandıran Karoistanbul, çini karoları ile büyülüyor

  Bir zamanların zarif zanaatlarından çiniciliği yeniden hayata döndüren ve sanatçı dokunuşu ile dünya çapında beğeni kazanan çini karolar üreten Karoistanbul, benzersiz ürünleriyle yoğun ilgi görüyor. Mimarların ve restoratörlerin projelerinde yer verdiği Karoistanbul çinileri, yeni konut projeleri, yazlık ve butik otel gibi küçük işletmelerin zemin ve duvar dekorasyonunda da fark yaratıyor.

 • L’unica'dan modern bahçe şömineleri
  L’unica'dan modern bahçe şömineleri

  Estetik, kaliteli ve fonksiyonel bahçe mobilyaları ile dikkat çeken L’unica, dünyaca ünlü Happy Cocooning Şömine Masaları’nı şömine tutkunlarıyla buluşturuyor.

 • Banyo Dekorasyonunda Duvar Kağıdı Kullanılır Mı?
  Banyo Dekorasyonunda Duvar Kağıdı Kullanılır Mı?

  Son yıllarda renk ve desen seçenekleri ile göz dolduran duvar kağıtları ile ilgili en çok merak edilen konuların başında nemin fazla olduğu yerlerde kullanılıp kullanılamayacağıdır. İşte, duvar kağıtları ile ilgili merak ettikleriniz…

 • Fonksiyonelliğin şıklıkla buluşması: Isvea COVO
  Fonksiyonelliğin şıklıkla buluşması: Isvea COVO

  Vitrifiye seramik, banyo ürünlerinde İtalya'nın lider markası ISVEA, en yeni serilerinden Covo ile banyolardaki tasarım anlayışına farklı bir boyut getiriyor. Covo, her ayrıntısı en ince detayına kadar düşünülmüş kusursuz bir seri…

 • Praktiker’le bahçelere yazın enerjisi geliyor!
  Praktiker’le bahçelere yazın enerjisi geliyor!

  Yapı marketi sektörünün lider markası Praktiker, herkesin zevkine ve bütçesine hitap eden yüzlerce ürün seçeneğiyle bahçelerinizi yaza hazırlamanızda yardımcı oluyor. Balkon ve bahçe mobilyasından sofra takımlarına, oturma gruplarından salıncaklara kadar çeşit çeşit ürünlerle, baktığınız her köşede yazın enerjisini Praktiker’le hissedeceksiniz.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.