|   |   |  Küçük mutfakları verimli kullanma önerileri

Küçük mutfakları verimli kullanma önerileri

Küçük mutfakları işlevsel hale getirmek, akıllı dekorasyon fikirleriyle mümkün.

Küçük mutfakları verimli kullanma önerileri

 

Mutfaklar evlerin belki de en önemli mekanlarıdır. Yemeğin yapıldığı ve çok fazla zaman geçirilen kısımlardan birisidir. Birçok insan mutfakları sadece yemek pişirmek için değil aynı zamanda boş vakitlerini geçirmek için de yaşam alanı olarak kullanırlar. Hal böyleyken mutfakların dekorasyonu önem kazanıyor.

Küçük metrekareli mutfaklarda işlevsel dekorasyon duvarların rengiyle başlar. Mutfağın geniş ve aydınlık görünmesi ve ferahlık hissini vermesi için beyaz veya açık renkler tercih edilebilir. Kullanılan perdelerin de açık renkli olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Store perde seçeneği de küçük mutfaklar için yerinde olacaktır.

Küçük mutfaklarda depolamanın önemi ortaya çıkmaktadır. Tabandan tavana kadar dolap seçenekleri değerlendirilebilir. Ayrıca akıllı raflar ve seperatörler bu tip küçük alanlarda önem kazanmaktadır. Ayrıca duvarlardaki boş alanlarda askılar veya minik raflar da hem alan kazandıracak hem de mutfağa sıcaklık katacaktır.

Mutfak tezgahının kullanımı da mutfağın alanını arttırmanıza yardımcı olacaktır. L formundaki mutfak tezgahları kullanım alanını arttıracaktır. Ayrıca tezgah düzenli olması alan genişliğini hissetmenize yardımcı olacaktır. Dolayısıyla tezgahın hem düzenli tutulması hem de üzerine konulması gereken gereçleri küçük raflar marifetiyle tezgahın yakınında ancak yer kaplamayan şekilde konumlandırılması önemlidir.

 

Dekorasyon Haberleri

Etiketler

Dekorasyon Kategorisindeki diğer haberler

 • 2019’un banyo trendleri!
  2019’un banyo trendleri!

  Banyo dekorasyonu geçmişten günümüze büyük bir değişim içerisinde. 2019’un banyolarında tasarım odaklı ürünler yükselişe geçerken fonksiyonellik, teknolojik ve ekolojik yaklaşım bu mekanlar için değişimi kaçınılmaz kılıyor.

 • Yeni yılda dekorasyonunuz hatasız olsun
  Yeni yılda dekorasyonunuz hatasız olsun

  Yeni yıl, yeni planları ve yeni enerjileri de beraberinde getiriyor. Yeni yılda en çok vakit geçirdiğimiz mekanlarda kusursuz bir dekorasyon tasarımı gerçekleştirmek isteyenler araştırmalara çoktan başladı.

 • 2019 mobilya trendleri açıklandı
  2019 mobilya trendleri açıklandı

  Değişen yaşam koşulları, nüfus yoğunluğu derken çoğu insan yaşam alanlarında daha sade, şık ve doğal renklere yönelmeye başladı.

 • 2019 banyolarında ultra incelik var
  2019 banyolarında ultra incelik var

  2019 banyo trendleri belirlendi. Yumuşak geçişli, geometrik ve ince hatlar önümüzdeki dönem banyolarına damgasını vuracak. Ideal Standard’ın Ipalyss Serisi, sahip olduğu Diametec teknolojisi ve ultra inceliği ile “hafif tasarım” trendine uygun yeni yıl banyoları için tasarlandı.

 • Banyolarda siyahın asaleti
  Banyolarda siyahın asaleti

  Banyolarda siyahın asaleti... Dekorasyonda değişen trendler, moda ve tüketim alışkanlıklarıyla birlikte siyaha evimizin birçok bölümünde daha fazla yer vermeye başladık.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.