|   |   |  Küçük mutfakları verimli kullanma önerileri

Küçük mutfakları verimli kullanma önerileri

Küçük mutfakları işlevsel hale getirmek, akıllı dekorasyon fikirleriyle mümkün.

Küçük mutfakları verimli kullanma önerileri

 

Mutfaklar evlerin belki de en önemli mekanlarıdır. Yemeğin yapıldığı ve çok fazla zaman geçirilen kısımlardan birisidir. Birçok insan mutfakları sadece yemek pişirmek için değil aynı zamanda boş vakitlerini geçirmek için de yaşam alanı olarak kullanırlar. Hal böyleyken mutfakların dekorasyonu önem kazanıyor.

Küçük metrekareli mutfaklarda işlevsel dekorasyon duvarların rengiyle başlar. Mutfağın geniş ve aydınlık görünmesi ve ferahlık hissini vermesi için beyaz veya açık renkler tercih edilebilir. Kullanılan perdelerin de açık renkli olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Store perde seçeneği de küçük mutfaklar için yerinde olacaktır.

Küçük mutfaklarda depolamanın önemi ortaya çıkmaktadır. Tabandan tavana kadar dolap seçenekleri değerlendirilebilir. Ayrıca akıllı raflar ve seperatörler bu tip küçük alanlarda önem kazanmaktadır. Ayrıca duvarlardaki boş alanlarda askılar veya minik raflar da hem alan kazandıracak hem de mutfağa sıcaklık katacaktır.

Mutfak tezgahının kullanımı da mutfağın alanını arttırmanıza yardımcı olacaktır. L formundaki mutfak tezgahları kullanım alanını arttıracaktır. Ayrıca tezgah düzenli olması alan genişliğini hissetmenize yardımcı olacaktır. Dolayısıyla tezgahın hem düzenli tutulması hem de üzerine konulması gereken gereçleri küçük raflar marifetiyle tezgahın yakınında ancak yer kaplamayan şekilde konumlandırılması önemlidir.

 

Dekorasyon Haberleri

Etiketler

Dekorasyon Kategorisindeki diğer haberler

 • Çocuk Odasında Çalışma Alanı Hazırlarken Nelere Dikkat Etmeli?
  Çocuk Odasında Çalışma Alanı Hazırlarken Nelere Dikkat Etmeli?

  Çocuğunuzun fiziksel ve mental gelişiminde yaşadığı, ders çalıştığı alanın büyük bir önem taşıdığını unutmayın. Bursa çıkışlı f2ms Grup Mimarlarından Mimar Figen Erdağ Demircan; “Çocuk odalarında çalışma alanları mutlaka hem huzurlu, hem de ona hitap eden bir tarzda düzenlenmelidir.” diyor.

 • Sonbahara özel dekorasyon fikirleri
  Sonbahara özel dekorasyon fikirleri

  Sonbaharın toprak renklerini eve davet etmek için en güzel fırsat olduğunu ifade eden EvimiTasarla.net‘in kurucuları Ebru Tamer ve Banu Hatipoğlu, yaşam alanlarında sonbaharı çağrıştıran bir dekorasyon oluşturmanın kişileri ruhsal açıdan mevsim dönüşüne hazırladığını, sonbahara özel dekorasyon fikirleriyle bu mevsimin güzel ve dingin enerjisinden yararlanmanın mümkün olduğunu kaydediyor.

 • 1+0 daireler için dekorasyon önerileri
  1+0 daireler için dekorasyon önerileri

  1+0 daireler son dönemde özellikle beyaz yaka bekarlar için popüler bir seçenek olmaya başladı. Bu konutların dekorasyonunda mekanı verimli kullanmak önemli.

 • Minimalist Bir Evi Nasıl Yaratırsınız?
  Minimalist Bir Evi Nasıl Yaratırsınız?

  Hayatımızın hızı ve kargaşası giderek artarken, bir çoğumuz daha doğal ve minimalist yaşam tarzları kurmak için çabalıyoruz. Daha sade, minimal bir tarzı evinize de yansıtmanız için neler yapabilirsiniz?

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.