|   |   | 

KULLAR İnşaat Sektöründeki Projelerini ve Hedeflerini Anlattı

KULLAR; inşaat, tekstil ve enerji alanlarında faaliyetlerini sürdüren Türkiye’nin köklü gruplarından biridir. Yer aldığı sektörlerde daima öncü çalışmalara imza atan KULLAR, 43 yıl önce çıktığı yolda iz bırakan kilometre taşları ile sağlam bir şirket yapısı oluşturuyor.

KULLAR İnşaat Sektöründeki Projelerini ve Hedeflerini Anlattı

Hedefini ve stratejilerini çok net belirleyen KULLAR araştırma ve geliştirme çalışmalarına önem veren, yenilikçi, çevreye ve insan yaşamına duyarlı, topluma karşı sorumlu bir çalışma anlayışı ile yoluna devam ediyor.  Ayrıca bilgili ve deneyimli insan kaynağı ve güçlü finansal kaynakları ile KULLAR,yer aldığı bütün sektörlerde lider olmayı hedefliyor.

Yönetim Kurulu Başkanlığını İbrahim Kul’ un yürüttüğü KULLAR Ailesi’ nde, İlkan Kul Tekstil Grubundan sorumlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı,  Ali Kulise Gayrimenkul ve Enerji’ den sorumlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevlerini yürütmektedirler.

KULLAR Tekstil Grubu olarak 1980 yılı itibariyle faaliyet gösteren,örme kumaş üretimi konusunda ülkemizin sayılı tekstil firmalarından biridir. Grup bünyesindeki tekstil şirketleriyle yıllık 8.000 ton kumaş üretim kapasitesiyle yıllık 150.000.000 USD ciroya sahiptir.

İKLİMYA Elektrik Üretim A.Ş. ile Erzurum-Tortum’da 28.000.000 USD ‘lik bir yatırımla hizmete giren hidroelektrik enerji üretim tesislerinde yıllık 22 MGV elektrik üretimi yapılmaktadır.

Bir aile şirketi olan KULLAR İnşaat, tekstil sektöründeki birikimlerini arsa yatırımlarına dönüştürmüş ve 2007 yılı itibariyle arsa portföyünü gayrimenkul projeleri olarak hayata geçirmeye başlamıştır. KULLAR İnşaat’ ın 2007 itibariyle kendi arsalarında geliştirdiği projelerde bitmiş ve bütün harcamaları tamamlanmış gayrimenkul portföyünün banka ekspertiz değeri 250.000.000 USD’ dir.

KULLAR İnşaat arsa satın alımlarıyla gayrimenkul portföyünü geliştirmektedir. Firmanın portföyündeki arsaların 250.000 m2 inşaat alanı kapasitesi mevcuttur.

KULLAR İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi ve Gayrimenkul Grup Başkanı Ali KUL şirket hedeflerinişu şekilde ifade etmektedir:

“KULLAR İnşaat olarak hiçbir finansman kullanmadan, tamamen kendi öz sermayemizle ve kendi mülkiyetimizdeki arsalarda geliştirdiğimiz 300.000 m2 büyüklüğünde 4 projemizi hataya geçirdik. 2007 itibariyle yapımına başladığımız projelerimizle Beylikdüzü ve Büyükçekmece-Mimarsinan bölgesinde LAVİNYA ismiyle önemli bir marka değeri yarattık. LAVİNYA markası ile bu bölgelerin yaşam merkezi haline gelmesinde önemli rol oynadık. Önümüzdeki dönem için amacımızBeylikdüzü ve Büyükçekmece bölgelerinde mülkiyetimize aldığımız arsalarda geliştirdiğimiz projelerimizi tamamlamak ve şehir merkezinde, Avcılar ve Topkapı bölgelerinde geliştirme çalışmalarını yürüttüğümüz projeleri hayata geçirerek markamızı tüm İstanbul’ da tanınır hale getirmektir.” 

KULLAR İnşaat’ın bugüne kadar tamamlamış olduğu projeleri

GinzaLavinya Park - Beylikdüzü

Arsa sahibinin KULLAR İnşaat olduğu, yükleniciliği KULLAR İnşaat ve Keleşoğlu Adi Ortaklığı tarafından yapılan GinzaLavinya Park Projesi 2011 senesinde tamamlandı. Proje 20.150 m2 arsa alanı, 98.836 m2 toplam inşaat alanı ile 150.000.000 USD yatırım değerine sahiptir. 441 adet bağımsız bölümden oluşan projede 230 adet konut, 162 adet ofis ve 49 adet mağaza yer almaktadır. Sosyal donatıları; açık ve kapalı yüzme havuzu, fitness, sauna ve SPA bulunuyor.

Lavinya Park – Mimarsinan

Arsa sahibinin KULLAR İnşaat olduğu, yükleniciliği KULLAR tarafından yapılan Lavinya Park Projesi 2010 senesinde tamamlandı. 8.300 m2 arsa alanı üzerinde toplam 20.000 m2 inşaat alanı ile 25.000.000 USD yatırım değerine sahip olan projede 108 adet konut, 14 dükkân ve 1 adet büyük mağaza yer almaktadır. Projede yüzme havuzu, fitness salonu, tenis kortu, 2 adet çocuk parkı, oyun alanları, yürüyüş parkuru ve sosyal tesis bulunuyor.

Otoport AVM – Haramidere

KULLAR İnşaat’ın arsa sahibi olduğu, yükleniciliği KULLAR İnşaat ve Gül İnşaat Adi Ortaklığı tarafındanyapılan proje21.000 m2 arsa alanı üzerinde 126.000 m2 toplam inşaat alanından oluşmaktadır.Otomotiv sektörünün bir araya geldiği proje Türkiye’nin ilk ve öncü otomobilAVM’sidir. 2013 yılında tamamlanan projede 258 dükkân, Go-Kart pisti, kidsshop, banka şubeleri, noter, cafe ve restaurantlar yer alıyor. Projenin yatırım değeri 200.000.000 USD’ dir.

Vetro City – Beylikdüzü

KULLARİnşaat’ın arsa sahibi ve yüklenici olduğu proje Beylikdüzü E-5 üzerinde, 6.700 m2 arsa alanı üzerinde 54.000 m2 toplam inşaat alanından oluşuyor. 2014 yılında tamamlanan proje 245 adet konut ve 5.000 m2 çarşı alanından oluşuyor. 60.000.000 USD yatırım değerine sahip olan projede toplantı salonu, açık-kapalı yüzme havuzu, asansör, otopark, güvenlik, fitness, sauna, teras katında yüzme havuzu ve güneşlenme alanı bulunuyor.

KULLAR İnşaat’ın devam eden projeleri

KULLAR İnşaat 2014 yılında İLF İş Ortaklığı çatısı altında Hastur A.Ş. ve Faik Yılmaz Gayrimenkul A.Ş. şirketleri ile birlikte ortak projelere imza atmaya başladı.

İLF iş ortaklığı; KULLARİnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim KUL, Hastur A.Ş. Yönetim Kurulu BaşkanıLatif Karaali ve Faik Yılmaz Gayrimenkul A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Faik Yılmaz tarafından yönetiliyor. Her biri kendi sektörünün duayenlerinden olan üç ortak birlikte gayrimenkul yatırımlarına devam ediyor. 

Lavinya Marmara-1 – Mimarsinan

KULLAR İnşaat – Hastur A.Ş. – Faik Yılmaz Gayrimenkul A.Ş. arsa sahibi ve yüklenici firma olduğu proje Büyükçekmece Batıköy sahilinde, 8.500 m2 arsa alanı üzerinde toplam 20.000 m2 inşaat alanı ile yapımına devam ediyor.2016 yılında tamamlanması planlanan proje 50.000.000 USD yatırım değerine sahiptir. 115 adet konut ve 17 adet dükkânın yer aldığı projede fitnesscenter, sauna, masaj ve buhar odaları, şok duş odaları, Türk hamamı, yarı açık – yarı kapalı yüzme havuzu, çocuk havuzu ve çocuk oyun parkı bulunuyor.

Şirket Haberleri

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • Pana Yatırım Holding Sermaye Piyasalarında
  Pana Yatırım Holding Sermaye Piyasalarında

  İstanbul'da düzenlenen toplantıda Pana Yatırım Holding'in 2017 ve 2018 yatırım hedefleri, sermaye piyasalarına giriş süreci, kısa ve uzun vadede ekonomik stratejileri paylaşıldı.

 • Hasanoğlu, İnşaat Ekonomisi Zirvesi’ne katılacak
  Hasanoğlu, İnşaat Ekonomisi Zirvesi’ne katılacak

  2. İnşaat Ekonomisi Zirvesi, 19 Ekim 2017'de Boğaziçi Üniversitesi’nde “Kazançlı Yapılar İnşa Etme Sanatı” temasıyla gerçekleşecek. İnşaat sektöründe 25 yıla yakın bir süredir yenilikçi birçok projeye imza atan Hasanoğlu İnşaat zirvede, silver sponsor olarak yer alacak.

 • Coldwell Banker, Türkiye’de 130 ofise ulaştı!
  Coldwell Banker, Türkiye’de 130 ofise ulaştı!

  49 ülkede 3.500 ofis ve 86 bin gayrimenkul danışmanıyla yılda 250 milyar dolarlık gayrimenkul satışına aracılık eden Coldwell Banker, Türkiye’de de zirveye emin adımlarla yürüyor. Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş “Türkiye’de 4 yılda 130 ofis ve 1.500 gayrimenkul profesörüne ulaştık. 1906’dan bu yana edindiğimiz 111 yıllık tecrübeyi ofislerimizi aktarıyoruz” dedi.

 • International Property Awards’da Royal Group'a iki birincilik!
  International Property Awards’da Royal Group'a iki birincilik!

  Hızlı büyümesiyle inşaat sektöründe yıldız markalar arasında yerini alan Royal Group, kırılması zor bir rekora imza attı. Royal Group,Kartal’da kentsel dönüşüm çerçevesinde başladığı ilk projesinden de ikinci projesinden de dünyanın en prestijli emlak ödülleri olan International Property Awards’da 2 Avrupa birinciliği aldı.

 • Atmaca Gayrimenkul’den 30 Milyon TL’lik Satış
  Atmaca Gayrimenkul’den 30 Milyon TL’lik Satış

  Gayrimenkul sektöründe yüzlerce aile ev sahibi yapan, Bahçeşehir’in değişiminde ve gelişiminde büyük pay sahibi olan Atmaca Gayrimenkul, imza attığı yeni projeleriyle gayrimenkul sektöründe fark yaratırken sunduğu başarılı satış performansıyla da dikkat çekiyor.

 • ERA Gayrimenkul'den girişimci adaylarına kazancın sırrı
  ERA Gayrimenkul'den girişimci adaylarına kazancın sırrı

  Her yıl yüzlerce girişimcinin katıldığı ve sektörün önemli organizasyonlarından biri olan ‘Bayim Olur Musun Fuarı’ bu yıl da iş kurmak isteyenler için fırsat yaratacak. Girişimci adaylarının buluşma noktası olan fuara katılan ERA Gayrimenkul de kendi işini kurmak isteyenlere franchise sektörünün avantajlarını anlatacak.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer