|   |  Kuyaş Gayrimenkul Firması
Kuyaş Gayrimenkul

Kuyaş Gayrimenkul

  • Kuruluş Tarihi : 1988

  • Proje Sayısı : 8

Kuyaş Gayrimenkul, konut, ofis ve residence projeleri, Kuyaş Gayrimenkul hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve Kuyaş Gayrimenkul ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

Kuyaş Gayrimenkul Hakkında

BAŞKAN'IN MESAJI

Değerli Ortaklarımız,

Kuyumcukent Topluluğu 1988 yılında başlayan kooperatif hayatını, 2005 yılında Kuyumcukent Gayrimenkul Yatırımları Anonim Şirketi ile devam ettirdi. Yeni Türk Ticaret Kanununu ilk ve yeni uygulaması olarak mevcut kooperatif şirketimiz tarafından devir alınarak ilk defa bir Halka Açık Şirketin bir kooperatif devir alması işlemini gerçekleştirildi. 

Tüm bu sürede toplam 550.000 m2 inşaat ve 3300 bağımsız bölümü kuyumculara ve sektörle ilgili tüm yatırımcılara teslim ettik. 

Kooperatif birleşmesinin devamında; Sizlerle birlikte daha önce hedeflediğimiz KUYAŞ hisselerinin 2. Ulusal Pazarda işlem görmeye başlaması için gerekli çalışmaları tamamlayıp; nitekim 12 Aralık 2013 tarihinde 2. Ulusal Pazara girerek hayallerimizi gerçekleştirme yolunda büyük bir adımı daha sizlerle beraber atmış olduk. 

2014 yılında Şirketimiz sermayesi hissedarlarımıza 15,18 kat bedelsiz hisse dağıtarak 9.072.932.-TL’ye artırılmıştır. Borsa’daki yatırımcı sayımız itibariyle kuyumcu esnafı dışında kişilerden de oldukça ilgi görmektedir. Dolayısıyla gerçek anlamda bir Halka Açık Şirketiz.

Bu kapsamda Sermaye Piyasası Kanunu gereği Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum amacıyla Yönetim Kurulu’muz içinde Bağımsız Üyeler istihdam edilmiş ve tüm pay sahiplerimiz için Bilgilendirmek üzere Yatırımcı İlişkileri Bölümü kurulmuştur. 

2014 yılı ticari açıdan mevcut stoklarımızın dışında yeni projelerin araştırıldığı, özellikle Kentsel Dönüşüm projelerinin takip edildiği bir yıl olmuştur. Özellikle İstanbul Altın Borsasına ait olacak bina ve Şirketimize ait Borsa Kule binası inşaatı için hazırlık dönemi verimli geçmiştir. Yıl içinde Emlak Konut GYO Yenibosna arsası ihalesinde 1.tur en başarılı sonucu şirketimiz sağlamıştır. 

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığına dönüşüm ve hissedarlarımıza vergi avantajlarının sağlanması amacıyla GYO dönüşüm hedefimiz devam etmektedir. Bu durum, önümüzdeki yıllarda sağlanacak karlardan vergi tasarrufu ve hissedarlarımıza temettü imkanlarının daha da artması anlamına gelmektedir. 

2015 ve izleyen yıllarda kârlı ticari projelerimizi daha da geliştirerek tüm hissedarlarımızın menfaatini artırmak temel hedefimizdir. 

Göstermiş olduğunuz güven ve destek için sizlere Yönetim Kurulu adına teşekkür ederim. 

Saygılarımla,

Sait Erdal METİNER

 

VİZYON - MİSYON

VİZYONUMUZ;

Gerçekleştirdiğimiz projelerin yanı sıra, etkin, verimli, sorumluluk sahibi, kaliteli araştırma ve sorun çözme becerisi gelişmiş, sürekli gelişen kurumsal yapımız ve iş yöntemleri – iş yapış biçimimizdeki global bakış, şeffaflık, dürüstlük, ihtiyatlılık, müşteri memnuniyeti, operasyonel ve teknolojik yetkinlik ve insan kaynağı gelişimi üzerine inşa olan yönetim anlayışımız, kurumsal değerlerimiz çerçevesinde Türkiye ekonomisine, müşterilerimize çalışanlarımıza, hissedarlarımıza, topluma ve çevreye değer katan hizmetleri tutarlı bir biçimde sürekli hayata geçirmek ve önderlik etmek.

MİSYONUMUZ;

Yatırımlarını ve kaynaklarını etkin bir biçimde değerlendirerek, şeffaflığı koruyup güvenirliği ön planda tutarak uluslararası  gelişmelere uygun  konseptlerde yaşam ve iş kalitesi standartlarını sağlayarak nitelikli gayrimenkul projelerini hayata geçirmek, sürekli gelişim anlayışımız ile gayrimenkul piyasasının gelişim alanlarını yakından takip ederek yatırım değeri sunmak.

KOOPERATİFİN KURULUŞU

Kuyumcukent; sektör mensuplarının, kuyumculuk sektörünün alt yapısını iyileştirmek, geliştirmek, insan sağlığını göz ardı etmeden takı imalatı üretim alanları oluşturmak düşüncesinden hareketle; 1988 yılında Sınırlı Sorumlu İstanbul Kuyumcu Sanatkarları Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifikurumsalıyla çalışmalarına başlamıştır.

KUYUMCUKENT WEDDING WORLD

2001 yılında başlayan inşaat 2005 yılında tamamlanmıştır. Toplam 330.000 m2 üzerinde 2500 bağımsız bölüm inşa edilmiş ve tamamının kat mülkiyeti işlemleri tamamlanarak sahiplerine teslim edilmiştir.

KUYAŞ'IN KURULUŞU

Kurumsallaşmanın yolu şirketleşmeden geçer. S.S. Sorumlu İstanbul Kuyumcu Sanatkarları Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifi 2005 yılında şirketleşerek Kuyumcukent Gayrimenkul Yatırımları A.Ş.’yi kurdu.

İVP

KUYAŞ, elindeki rezerv arazi üzerinde Kuyumcukent 2. etap inşaatına İstanbul Vizyon Park markası altında başlamış, çağdaş iş dünyasının gereksinimlerine uygun inşa ettiği ofis, atölye ve dükkanlarıyla sektörde dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

SERBEST İŞLETİM PLATFORMU VE ULUSAL PAZAR

KUYAŞ hisseleri; 2012 yılında SİP’te, 2013 yılından itibaren ise 2. Ulusal Pazar’da işlem görmeye başlamasıyla, %100’ü halka açık tek inşaat şirketi olma özelliğine sahip olmuştur.

Tel: 0850 640 0400

Fax: 0212 603 3204

Email: info@kuyas.com.tr

Adres: İstanbul Vizyon Park Merkez Plaza Kuyumcular Sk. No: 4 C-1 Blok Kat: 11 34197 İstanbul / Bahçelievler

Kuyaş Gayrimenkul Projeler Haritası

Kuyaş Gayrimenkul Projeleri

Kuyaş Gayrimenkul Haberleri

daha fazla yükle

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.