|   |   |  Kuzeyşehir Bir Fırsat

Kuzeyşehir Bir Fırsat

Yücesoy Mühendislik’in Menemen’de yaşama geçirdiği Kuzeyşehir’de düzenlenen özel gece renkli görüntülere sahne oldu. 300’e yakın konuğun katıldığı gecede, “200 milyonluk yatırım Kuzeyşehir’e katılan kazanacak” vurgusu yapıldı.

Kuzeyşehir Bir Fırsat

Kuzeyşehir projesiyle hem yatırımcılara hem de konut sahibi olmak isteyenlere büyük fırsat yarattıklarını söyleyen Yücesoy Mühendislik Yönetim Kurulu Üyesi Evren Gökçöl, Menemen’de nitelikli konut ihtiyacına cevap vermek için yeni projeler ürettiklerini belirtti. Eğitim, ticaret ve sanayi projelerinin giderek yoğunlaştığı bir bölgede yer alan Kuzeyşehir projesinin, Menemen Atatürk Mahallesi’nde 30 bin metrekare alan üzerinde yapımının sürdüğünü belirten Gökçöl, projenin gerek sosyal donatıları, gerekse de inşaat kalitesi açısından yoğun talep görmesinden büyük memnuniyet duyduklarını kaydetti. 

‘En avantajlı nokta’

30 bin metrekare arazi üzerinde 400 konuttan oluşan Kuzeyşehir Projesi’ne bu yıl içinde 250 konut daha ilave edileceğini belirten Gökçöl, “Proje ilerleyen aşamada ek inşaat alanlarının açılmasıyla birlikte bin konuta ulaşacak. Toplam 150 milyon liralık yatırımla yola çıkan Kuzeyşehir Projesi, 250 konutun ilave edilmesiyle birlikte 200 milyon liralık yatırım kapasitesine ulaşacak. Proje her ay yaklaşık yüzde 2 değer kazanıyor. Aralık 2018’de evlerin teslimiyle birlikte minimum yüzde 55 değer kazanmış olacak. Projedeki konutların şimdiden yüzde 50’sinden fazlası satıldı” diye konuştu. 

Yücesoy Kuzeyşehir’in İzmir’in en avantajlı noktalarından biri olduğuna dikkat çeken Evren Gökçöl, şöyle devam etti: “Çevre Yolu, İZBAN, Çanakkale Otoyolu ve Manisa şehir merkezine doğrudan ulaşım sağlayan İzmir-Manisa yolu bu bölgeden geçiyor. Menemen Plastik Organize Sanayi Bölgesi’ne de komşu bir konumda olan Yücesoy Kuzeyşehir’in sakinleri, bu sayede İzmir Karşıyaka ve Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ne 25 dakikada ulaşıyor. Ayrıca İzmir sanayisinin kalbi konumundaki Aliağa, Yücesoy Kuzeyşehir’in yanı başında yer alıyor. Menemen İZBAN durağından hiç aktarma yapmadan 22 dakikada Karşıyaka, 40 dakikada Alsancak ve 70 dakikada havalimanına gidilebilecek.”

Milliyet

Emlak Haberleri

Etiketler
İzmir Kuzeyşehir Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • İhracat pazarlarında güven, Haziran ayında yükselen tek alan oldu
  İhracat pazarlarında güven, Haziran ayında yükselen tek alan oldu

  Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Haziran ayı sonuçları açıklandı. Gerilemenin Haziran ayında da devam ettiği Bileşik Endeks’in ikinci çeyrek verilerine göre, inşaat malzemeleri sanayisi bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,7 küçüldü.

 • Vadikoru’da erken teslimat sevinci
  Vadikoru’da erken teslimat sevinci

  Ayazağa bölgesine damgasını vuran Invest İnşaat, Vadikoru’da teslimatı 6 ay öne çekerek projeden konut alan ailelere sürpriz yaptı. Yetkililerden anahtarlarını teslim alan aileler Vadikoru sitesinde dairelerine erken kavuşmanın heyecanını yaşadı.

 • E-İpotek Kullanımı Yaygınlaştı
  E-İpotek Kullanımı Yaygınlaştı

  E-ipotek uygulamasının kullanımı gün geçtikçe daha da yaygınlaşıyor. Konuyla ilgili bilgi veren Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, bu yolla Nisan ayında 22 bin 461 adet ipotek işleminin tamamlandığını belirtti.

 • 2019’da kapanan inşaat şirketi sayısı yüzde 23 arttı.
  2019’da kapanan inşaat şirketi sayısı yüzde 23 arttı.

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) verilerine göre 2019’un ilk 5 ayında 2.820 inşaat şirketi kapandı. Uzmanlar, 2018’in aynı dönemine göre kapanan inşaat şirketi sayısında görülen %23’lük artışta en büyük payın, sektördeki maliyet artışlarının konut fiyatlarına yansıtılamaması olduğunu belirtiyor.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.