|   |   | 

Led Aydınlatmaların Master Planı Hız Kazandı

Dünya genelinde LED aydınlatma uygulamalarında master plan çalışmalarının gerçekleştirilmesi hızla artıyor...

Led Aydınlatmaların Master Planı Hız Kazandı

Master plan çalışması ile gerçekleştirilen ilk led uygulaması Portekiz’in köyü Arraiolos’da uygulandı. Led teknolojisinin ve aydınlatma kontrol sisteminin kullanımı %50 oranında enerji tasarrufu sağlayacak.

Dünya çapında el sanatları ve tarihi geçmişiyle meşhur Arraiolos köyü yerel idaresinin tarihi meydanın yeniden aydınlatılması için koyduğu hedefler sürdürülebilirlik , güvenlik ve konfordu. Köyün tarihi mirasını korurken, halkın yaşam kalitesinin artmasını isteyen yerel idare, öncelikle aydınlatma tasarım şirketi ECLIPZ ile işbirliği yaptı. Portekizde, tamamen LED teknolojisine dayanan ilk büyük ölçekli aydınlatma çalışması olan ‘Arraiolos’un Tarihi Merkezi Kamusal Alan Master Aydınlatma Planı’ kontrol sistemini de içeriyor.

% 50 oranında enerji tasarrufu
LED ışıklı yeni plan, lamba başına yaklaşık %50 oranında enerji tasarrufu sağlayacak ve bakım masraflarını önemli ölçüde azaltacak. Kontrol sistemi sayesinde lambalar gece boyunca isteğe ve ihtiyaca bağlı olarak aydınlatma yapıyor. Her biri ayrı ayrı ama merkezi bir sistemden kontrol edilebilen lambalar sayesinde %30’luk ek enerji tasarrufu imkanı sağlanıyor. Yerel idareden Armando Oliviera, “Geceleri kamusal alanları kullananların sayısı azaldığında uzaktan kumanda yönetim sistemiyle enerji tasarrufu yapabileceğiz ve her lambanın enerji tüketimiyle ilgili daha ayrıntılı bilgiye sahip olabileceğiz” dedi.

Rivara – özel üretilen LED lamba
Schréder, ilgili projede sokak ve caddelerin aydınlatması için Rivara armatürünü geliştirmek üzere aydınlatma tasarımcıları Rogério Oliviera ve Eduardo Gonçalves ile birlikte çalıştı. Armatür tasarımının tarihi geçmişe uygun, çevreye entegre olduğunun altını çizen Oliviera ve Gonçalves “Renk unsuruna, armatürün mekana uyumuna , konfor yaratma konusuna ve verimli bir uygulama olmasına çok özen gösterdik” dedi. Kutu profil ve doğrusal olarak tasarlanan Rivara, sıcak beyaz renk sıcaklığında ışık veren 36 adet yüksek renksel geri verim katsayısına sahip LED ile donatıldı. Görsel konforu arttıran Rivara LED armatür , direğe monte edilebildiği gibi doğrudan duvara da uygulanabiliyor.

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer