|   |   |  Lens Yapı, Evim Türkiye ile gurbetçileri hedefledi

Lens Yapı, Evim Türkiye ile gurbetçileri hedefledi

Lens İstanbul ve Ataşehir Modern projeleriyle Anadolu Yakası’nın en büyük markalı konut proje üreticisi firma konumuna gelen Lens Yapı, 8-10 Şubat 2019 tarihlerinde Almanya’da düzenlenecek olan Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’yla gurbetçilere yüzde 20+5 indirim avantajlarıyla gurbetçiye satış payını artıracak.

Lens Yapı, Evim Türkiye ile gurbetçileri hedefledi

3. köprü, Gebze köprüsü, Sabiha Gökçen havalimanı gibi İstanbul’un önemli bağlantı yolları üzerinde Lens İstanbul ve Ataşehir Modern projelerini gerçekleştiren Lens Yapı, satışlarındaki gurbetçi payını da arttıracak. Almanya’nın Düsseldorf şehrinde 8-10 Şubat tarihleri arasında ilk defa düzenlenecek olan Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na katılacak olan Lens Yapı, Lens İstanbul ve Ataşehir Modern projeleriyle A-103 nolu stantta yerini alacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Lens Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mert Kutlu, “Daha önce yapılan konut kampanyalarında gördük ki Almanya, Fransa, İngiltere gibi Avrupa ülkelerinde yaşayan Türk vatandaşları bu kampanyalardan yararlandılar. Konut aldıkları bölgeler ise Anadolu Yakası’nda Kartal, Pendik, Kurtköy, Tuzla, Avrupa Yakası’nda ise üçüncü havalimanının çevresinde gelişen bölgeler olduğunu gözlemledik. Yurt dışında yaşayan 10 milyon Türk vatandaşını göz önünde bulundurursak, ne kadar önemli bir potansiyele sahip olduğumuzu da anlayabiliriz. Öngörümüz şudur ki, şu anda her projedeki satışların yüzde 10-30 arası yurt dışında yaşayan Türklere yapılmaktadır.” derken, gurbetçilerin Türkiye’de mülk sahibi olma çalışmalarını hızlandırdıklarını ve projelerinden daha çok 1+1 ve 2+1 konut tercih ettiklerini belirtiyor. Fuar nedeniyle %20+5 indirim avantajından oluşan bir kampanya hazırladıklarını da sözlerine ekleyen Kutlu, Lens İstanbul projesinde fiyatların 63.000 eurodan Ataşehir Modern’de ise 92.000 eurodan başladığını söylüyor.

Avrupa’da satış ofisleri geliyor

Ataşehir Modern ve Lens İstanbul projelerinin İstanbul’un ulaşım kesişim noktalarında yer almasından dolayı çok fazla talep gördüğünü ve KDV’nin sıfırlanmasının gurbetçiler için bir fırsat olduğunu dile getiren Kutlu, “Yıl sonuna kadar teslimatlarını gerçekleşeceğimiz, 1162 daireden ve 85 ticari alandan oluşan Lens İstanbul projemizin şimdiye kadar yüzde 80 satışını tamamladık ve satışlarımıza baktığımız zaman ise yüzde 20’sini yurt dışında yaşayan Türklere gerçekleştirdik. Özellikle tatil dönemi nedeniyle geldikleri haziran ve temmuz aylarında satışlarımızda yüzde 50’lik bir artış yaşadık diyebiliriz. Evim Türkiye Fuarı’nın yüksek bir ilgi göreceğine ve yüksek yatırım potansiyeli barındırdığına inanıyoruz. Yakın gelecekte gurbetçi vatandaşlarımızla projelerimizi buluşturmak adına yerel satış ve tanıtım ofisleri açmak şirket hedeflerimiz arasında yer almaktadır” açıklamalarında bulunuyor.

Konut edinmek için fırsat

Lens İstanbul projesinin yer aldığı Kurtköy’de konut satış fiyatlarının bir yılda yüzde 20, 5 yılda yüzde 100’ün üzerinde arttığını belirten Kutlu, 5 yıl önce metrekaresi bin 500 TL olan konut fiyatlarının 5 bin TL’ye dayandığını sözlerine ekliyor. Kadıköy ve Üsküdar metrosunu birbirine entegre edecek Sabiha Gökçen-Kurtköy Metro hattı durağının 2020 yılında açılmasıyla daha da değerlenecek Lens İstanbul’da, Yenişehir durağı ise Lens İstanbul projesinin tam içine açılıyor. Lens İstanbul Türkiye’nin en büyük semt çarşısını da içinde bulunduruyor. Ticari alanlarda Türkiye’nin önde gelen perakende markaları açılışla birlikte yer alacak. Ataşehir Modern projesini de fuarda ilk kez gurbetçilerin beğenisine sunacaklarını söyleyen Kutlu, modern bir hayatın izlerini taşıyan Ataşehir Modern’de ise 43 katlı Flex Kule, 35 katlı Balance Kule ve 25 katlı Grand Kule bulunduğunu ve projenin 979 daireden ve 10.000 metrekare olan 44 adet ticari alandan oluştuğunu da belirtiyor.

Emlak Haberleri

Etiketler
Lensistanbul Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • 10 Yıllık Konut Kredisinin 5 Yılı And Pastel’den
  10 Yıllık Konut Kredisinin 5 Yılı And Pastel’den

  Anadolu Grubu’nun gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren şirketi AND Gayrimenkul, İstanbul Kartal’da inşa ettiği ve Temmuz 2018’de yaşamın başladığı projesi AND Pastel’de yüzde 20 peşin indirime ek yüzde 0,59 faiz oranı ile konut kredi süresini yarıya indiren kampanyasını duyurdu.

 • Oturduğunuz bina sağlam mı? Bu 7 maddeye dikkat!
  Oturduğunuz bina sağlam mı? Bu 7 maddeye dikkat!

  İstanbul Kartal'da geçtiğimiz günlerde çöken bina ve Marmara Bölgesi’nde yaşanan deprem olaylarının ardından vatandaşlar oturdukları konutların sağlam olup olmadığını anlamak için çeşitli yollara başvurmaya başladı.

 • Venezia’da ofisler değerleniyor
  Venezia’da ofisler değerleniyor

  Gürsoy Yatırım Ortaklığı imzasıyla Gaziosmanpaşa’da yer alan Venezia Ofisler, 1.800 TL’den başlayan kiralarla yeni sahiplerini bekliyor. Venezia Mega Outlet’e komşu olan ofisler, alışveriş merkezi ile iç içe olmanın avantajları ile dikkat çekiyor.

 • 11. AYD Alışveriş Ekonomisi Zirvesi 5 Mart’ta yapılacak
  11. AYD Alışveriş Ekonomisi Zirvesi 5 Mart’ta yapılacak

  Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) tarafından Soysal iş birliği ile düzenlenen XI. AYD Alışveriş Ekonomisi Zirvesi bu sene Cem Yılmaz’dan Cem Boyner’e, Prof. Dr. Özgür Demirtaş’tan İsmail Gülle ve Murat Özyeğin’e kadar ekonomi ve perakende sektörü ile eğlence dünyasının önde gelen isimlerini ağırlayacak.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.