|   |   | 

Leventlıfe Residence II ve Leventlıfe Office İçin Start Verildi

Baray İnşaat, İmaj İnşaat ve Svot Yapı tarafından yaşama geçirilen LeventLIFE projesinden sonra LeventLIFE Residence II ve LeventLIFE Office için de start verildi. Projenin Pazarlama Müdürü Ali Şener, küçük ayrıntılarla büyük farklar yarattıklarını anlattı...

Leventlıfe Residence II ve Leventlıfe Office İçin Start Verildi

İstanbul’un iş ve yaşam merkezi olarak bilinen Levent’te yükselen LeventLIFE, Baray İnşaat, İmaj İnşaat ve Svot Yapı tarafından 100 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçiyor. İki kule şeklinde yükselen proje, 144 rezidans ve 64 ofisten oluşuyor. A+ ofis ve rezidans ayrıcalığına sahip LeventLIFE’ta teslimler 2016 yılı sonunda başlıyor.

Projenin konutlardan oluşan kısmı olan LeventLIFE Residence II, A+ konseptten oluşan 144 rezidans daire ile yaşayanlarına şehrin merkezinde bulunması, kolay ulaşımı ve estetik mimarisiyle gerçek lüksü yaşatmaya hazırlanıyor. Konforlu rezidans hizmetiyle Levent’te yükselen LeventLIFE Residence II’de, 58 metrekareden 232 metrekareye kadar farklı tercihlere hitap eden 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve Penthouse konut seçenekleri yer alıyor. 3 ay önce 375 bin dolardan satışa çıkan projede fiyatlar şu an 420 bin dolardan başlamaktadır. Proje banka kredisine de uygun. Teslimi 2016 yılı sonunda yapılacak alanların yüzde 50’si satıldı. 

A+ OFİSLER REZİDANSLARA KOMŞU
LeventLIFE Residence II’nin yanında iş hayatının kalbi olmaya aday bir kule daha yükseliyor. LeventLIFE Office dünya standartlarında çalışmak, kendilerine hareket kolaylığı sağlamak ve şehir yaşantısından kopmak istemeyen şirketler için tasarlandı. 

LEED Gold Sertifikası kriterlerine göre hazırlanan proje toplam 24 kattan oluşuyor. 107 metrekare ile 1000 metrekare arasında değişen ofis alternatiflerinin sunulduğu proje, A+ ofis ayrıcalığına sahip 64 ofisten oluşan oluşuyor ve 2016 yılı sonunda teslim ediliyor. Banka kredisine uygun. 772 bin dolardan  3 ay önce satışa çıkan LeventLIFE Office’te satış fiyatları şu an 850 bin dolardan başlıyor.

Projede, kafe ve restoranlar, iş stresinden uzaklaşmak isteyenler için de sosyal alanlar unutulmadı. Proje, içerisinde yer alan yüzme havuzu, fitness salonu, sauna, buhar odası ile sosyal yaşam imkanları ile aynı zamanda bir yaşam alanı.

DOĞAL HAVALANDIRMA AVANTAJI
Açılabilen pencerelerle doğal havalandırma sağlanması projenin en önemli özelliklerinden biri. Dış cephede kullanılan renkli cam paneller mevcut. Cam paneller yazın sıcağı kışın soğuğu minumumda tutuyor. Ayrıca  ses izolasyonu sağlıyor. Kat bahçeleriyle yeşil alanların yaratıldığı projede yağmur suyu toplanarak peyzaj alanlarında değerlendiriliyor. 

Bu projenin ayrıcalığı nedir?
LeventLIFE projesi ikinci adım bir proje. İki kule yapıyoruz. Biri rezidans, biri de ofis. Levent çok değerli bir bölge. Birçok inşaat şirketinin bulunmak istediği bir yer. Yaklaşık 30 adet bankanın genel müdürlüğü Levent'te. Bunlardan biri de bizim binamızı komple almak istedi. Ancak biz komple satış düşünmediğimiz için satmadık.

Ayrıcalık ne katabiliriz diye düşündük. Çalıştığımız binalarda pencereler açılmıyor, aynı hava içeride dönüp duruyor. Biz ofiste tüm camların açılmasını istedik, tüm katlarda camları açma lüksüne sahipsiniz. O da yetmedi ayrıcalık olarak en güzel şeyi ekledik. Ofis kulemiz için LEED Gold Sertifikasına başvurduk. Binanın bir kısmını biz de ofis olarak kullanacağız. ‘En iyi şartlarda nasıl çalışırız'ı masaya yatırdığımızda sigara problemi ve kapalı alanlarda çalışanların çeşitli hastalıkları öne çıkıyor. Ofislerin önünde insanlar hava almak, ya da sigara içmek için çıktığında çirkin görüntü oluşuyor. Her ofis katında 23 metrekare kat bahçesi var. Hava almak isteyenler rahatlıkla kullanabilecek. 

Kentsel dönüşüm çalışmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Kentsel dönüşümün çok daha farklı gitmesini istiyoruz. Artık bir binayı yıkıp dönüştürmesinler. Adayı dönüştürsünler. Herkesin bir bahçesi olsun, herkesin bir çocuk parkı olsun. Eski kargacık burgacık binaları yıkıp yerine yenisini yapıyorlar, sokak akışı da düzelmiyor, altyapı da. Yıldız Savaşları gibi herkes dönüp duruyor park yeri bulamadığı için. 

Aynı projede rezidans ve ofis kuleleri yapma kararını nasıl aldınız?
Rezidans ve ofis kulesi yapmamızın sebebi, ilk yaptığımız LeventLIFE projemizi rezidans olarak yapmamıza rağmen, çoğunluğun ofis olarak kullanması. Çünkü ihtiyaç bölgede bu yönde. Yurtdışından gelen yöneticiler ofisleriyle evlerinin yakın olmasını istiyorlar. Son dönemde ayrıca global şirketler, sık sık gelen misafirleri için otel ihtiyacı duyuyor. Kaliteli otellerde İstanbul'da yer bulmak artık zor olmaya başladı. Bu sebeple büyük şirketler rezidans satın alıp, burayı üst düzey yöneticiler için kullanıyorlar. İşleri bitince de satıp, otel masrafından kurtulmuş oluyorlar. 

Fiyatlarınızdan bahseder misiniz?
Ofislerimizin yarısını satışa çıkarıyoruz, yarısını da kendimiz için ayırıyoruz. Rezidans tarafında ise tamamını satıyoruz. Yüzde 53 oranında sattık. Metrekaresi 6.000 - 6.500 dolar ortalamasında. LeventLIFE 1'de 4.000 dolardan sattığımız projede de bu rakama gelindi. Bittiğinde projede fiyatların 7.000 - 8.000 dolara dayanacağını öngörüyoruz. Ofislerin satışına ise 8.000 dolardan başladık. Topraktan satın alan yatırımcı kazanacak. Ofis tarafında da Levent bölgesinde yapıp satan pek yok. Genellikte kuleleri holdingler kendi başlarına yapıyorlar ya da blok satın alıyorlar. Ancak şu an 1000 metrekare tam kat bir ofis Levent'te pek bulunmuyor. Bu sebeple satış kaygısı olmayan bir proje. 

Yeni projelerinizden bahseder misiniz?
Tarabya'da 15 bin metrekare alanda projeye başlıyoruz. Bölgenin en büyük projesi. Sürekli daha iyi ne yapabiliriz diye düşünüyoruz.  Bu yılın sonuna doğru başlayacağız. Orada doğal bir eğim var, bahçelerde bol bol su kullanmayı ve yeşil alan oluşturmayı düşünüyoruz. 

Tarabya'nın ismi Therapia'dan geliyor. Havasının çok temiz olmasından dolayı tedavi ve şifa anlamında gelen bu ad konulmuş. Projemiz, ormanın yanıbaşında olacak. Bu projede çocuklardan ve aslında şehir hayatında nelerden yoksun kaldıklarından yola çıkıyoruz. Çocuklar televizyon, bilgisayar oyunları, ebeveynlerinin telefonları ve tabletleri ile vakit geçiriyorlar. Sokağı bilmiyorlar, gerçek arkadaşlıklardan uzaklar. Biz de çocuklara sahip olması gereken her şeyi vermek istiyoruz bu projede. Yaz ve kış oynayabilecekleri , arkadaşlıklar kurabilecekleri oyun alanları, yapıyoruz. 

Tarabya'daki projemiz bir kentsel dönüşüm projesi. 2012'den bu yana üzerinde çalıştığımız bir proje. Enerjiyi doğru kullanmak, toprak kullanım şeklimizin verimli olması, yeşil alanlarımızın olması gibi detaylara önem veriyoruz. Bu projede karbon salınımını azaltmak için payımıza düşeni, sorumlu olduğumuz kısmı çeşitli şekillerde gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bu alanda ada bazında bir kentsel dönüşüm sonucunda çöplerin toplanması 1 ya da 2 çöp merkezi ile çözülecek. Böylelikle en azından çöp toplama vb. çalışmalarda karbon salınımı minimize olacak. Kent bazında bunun uygulandığını düşünürseniz hem mazot tüketimi azalacak hem de karbon salınımı azalacak. Bu da daha temiz havalı bir şehir demek.

Kentsel dönüşümün ada bazında yapılması gerektiğine inanıyoruz. Halihazırdaki çarpıklığın yenilenmesi, ülke ekonomisine ve nitelikli yaşam alanlarının oluşmasına negatif etkisi bulunmaktadır.

Tarabya projesinde metro avantajımız var. Hacıosman'dan sonraki durak Ferahevler olacak. Metroya eriştiğiniz anda heryere rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Kaldı ki bir kaç tane kaçış noktası var Ferahevler'den. Üçüncü köprü ve ikinci köprü çok yakın. Aynı şeyler Levent projesi için de geçerli. Lokasyon iyi olunca proje zaten sahibini buluyor. Ancak biz klasik bir şirket olmadığımız için farklılıklar yaratmaya çalışıyoruz. Tarabya projesinde de minimum 4.000 dolardan başlayacak fiyatlar. 

LeventLIFE projelerinin devamı gelecek mi?
Bölgede LeventLIFE projelerinin devamı olacak, ayrıca otel projesi de yapılacak. Bankaların, uluslararası şirketlerin artık evi haline gelen Levent, çok uzun yıllar değerini artırmaya devam edecektir. 

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Sektörde yeni desteklere ve güven artırıcı önlemlere ihtiyaç var!
  Sektörde yeni desteklere ve güven artırıcı önlemlere ihtiyaç var!

  İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Eylül ayını 99,99 puan ile kapattı. Böylece Bileşik Endeks 4’üncü yılında yine başlangıcındaki 100 puan seviyesinde gerçekleşti. Son aylarda yaşanan toparlanma ile sektörün Eylül ayında soluklandığının belirtildiği Bileşik Endeks’te; toparlanmanın yeniden başlaması için yeni desteklere ve güven artırıcı önlemlere ihtiyaç olduğu vurgulandı.

 • Mimari Fikir Yarışmasında 35 Projeye Ödül
  Mimari Fikir Yarışmasında 35 Projeye Ödül

  Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ve iştirak şirketi Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) tarafından ’Mahalle’ teması ile düzenlenen 7 İklim 7 Bölge Ulusal Mimari Kentsel Tasarım Fikir Yarışması sonuçlandı. Yarışmanın ödül töreni 19 Ekim Perşembe günü yapılacak.

 • Ankara Golfkent arsaları satışta!
  Ankara Golfkent arsaları satışta!

  Ankara’nın yeni yaşam merkezi Golfkent’te konut, ticari, eğitim, sağlık tesis imarlı arsalar satışa sunuldu. 1 milyon 260 bin metrekarelik alan ve 2.640 konutu ile Türkiye’nin en büyük kentsel tasarımına sahip proje, 700 bin metrekare yeşil alana sahip.

 • Tapuları Kilitlemek Mümkün
  Tapuları Kilitlemek Mümkün

  E-devlet kimlik doğrulama sistemi üzerinden uygulamaya alınan sistem üzerinde tapuyu kilitlemenin mümkün olduğunu söyleyen Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, "Artık malikler taşınmazları üzerinde tapu müdürlüğüne bizzat gelmeden tasarruf yapılmamasını talep edebiliyor" dedi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer