|   |   | 

LG Bu Telefonu İle Rekor Kırdı!

Güney Kore firması LG, son 5 yılın en iyi çeyreğine imza atarak akıllı telefon satışlarında kendi rekorunu kırmayı başardı.

LG Bu Telefonu İle Rekor Kırdı!

Koreli telefon üreticileri deyince ilk olmasa bile (çünkü ilk sırada Samsung var), ikinci sırada akımıza gelen isim LG oluyor genelde. Samsung ve Apple’ın küresel akıllı telefon pazarı hakimiyet yarışını biraz arkadan takip ediyor LG. Ama durum hiç de fena gözükmüyor, çünkü LG son beş yılın en iyi akıllı telefon satış miktarını yakaladı ve karı yükseldi.
 
Son çeyrek finans raporunu açıklayan LG, 16.8 milyon akıllı cihaz satış rakamı ve 450 milyon kar ilan etti. Bu rakam geçen senenin aynı döneminin iki katı kadar. Bu başarıda akıllı telefon bölümünün ve LG G3 modelinin çok büyük payı var, geçen seneye göre satışlar %39 artmış durumda. Ama LG hala hem Kore’de, hem de dünya çapında Samsung dışında HTC ve Xiaomi gibi büyük teknoloji firmaları ile kapışıyor.
 
Bu güzel rakamlara rağmen, LG’nin beyaz eşya ve klima bölümünden pek iyi haberler gelmiyor. Ev cihazları bölümü geçen seneye göre daha düşük kar yaparken, klima bölümü ise 2.44 milyon dolar zarar açıkladı. Firmanın popüler LCD modelleri sayesinde TV ve ev elektroniği bölümünde %5 kar artışı gözlemlenirken, yakın dönemde üst seviye 4K çözünürlüklü TV satışlarında da artış bekleniyor. Milliyet

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer