|   |  M. Emre Çamlıbel Kimdir?
M. Emre Çamlıbel

M. Emre Çamlıbel

 • Adı : M. Emre

 • Soyadı : Çamlıbel

 • Şirket : Soyak inşaat

 • Kategori : Ceo

 • Doğum Tarihi : 1971

 • Pozisyon : Ceo

 • Faaliyet Alanları : İnşaat

M. Emre Çamlıbel Biyografisi

Başta gayrımenkul sektörü üzere çok sayıda proje yönetimi ve iş geliştirme alanında görev üstlenmiş olan M. Emre Çamlıbel, yirmi yıldan fazla süren deneyimi ile bugün Soyak Holding’de CEO olarak görev yapmaktadır.

M. Emre Çamlıbel, bu deneyimi ile Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Üyesi, Konut Yapımcıları Derneği (KONUTDER) Yönetim Kurulu Üyesi, Çevre Dostu Binalar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Kalite Derneği Üyesi, İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Üyesi ve Urban Land Institute (ULI) Türkiye İcra Komitesi Üyesi olarak da görev yapmaktadır.

1971 yılında doğan M. Emre Çamlıbel, yüksek öğrenimini İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi’nde yapmıştır. Buradan inşaat mühendisi olarak mezun olduktan sonra, ABD Boston’daki Massachusetts Institute of Technology’de (MIT) inşaat mühendisliği yüksek lisansını tamamlamıştır. Aynı zamanda M. Emre Çamlıbel, İstanbul Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde, enerji sistemleri, enerji verimliliği ve tasarrufu, sürdürülebilirlik, karbon ticareti, finansmanı ve uygulamaları konularında doktora yapmıştır.

Eğitimini tamamladıktan sonra 1992 yılında STFA şirketinde inşaat mühendisi olarak çalışma hayatına giren M. Emre Çamlıbel, daha sonra ABD’de çeşitli şirketlerde proje yöneticisi olarak çalışmış. 1998 yılında ülkeye, Soyak İnşaat’da Genel Müdür Asistanı olarak dönmüş. Soyak Holding Proje Geliştirme Koordinatörlüğü yaptıktan sonra 2001 yılında Soyak Toplu Konut Genel Müdürü olmuş.

2003 yılına gelindiğinde ise, henüz 33 yaşında iken Soyak’ın Genel Müdürü olmuş M. Emre Çamlıbel. Her zaman akademik kariyer ile profesyonel iş yaşamı arasında denge kurmaya çalıştığını söylüyor M. Emre Çamlıbel. En büyük gücü de odaklanma ve uzmanlaşmaya harcadığını söylüyor.

M. Emre Çamlıbel yönetiminde Soyak Yapı inşaat şirketi, Kalite Yönetim Sistemi, İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemi ve Çevre Yönetim Sistemi belgelerini almıştır. Yine M. Emre Çamlıbel ile birlikte Soyak Yapı, İnsana Saygı ödülünü dört kez üst üste kazanan ilk gayrimenkul şirketi olmuştur.

Bu arada Soyak Yapı, sektörde, KalDer tarafından verilen Ulusal Kalite Ödülü’nü kazanan ilk ve tek gayrimenkul şirketidir.

M. Emre Çamlıbel, 2008 yılında Soyak’da CEO olarak görev almaya başlamıştır.

Soyak Siesta, Soyak Evreka ve Soyak Evreka Rezidans projeleri onun CEO olarak üstlendiği ilk projelerdir. İzmir ve İstanbul’da yürütülen Geleceğe Bir Damla Sakla isimli sosyal sorumluluk projesi de M. Emre Çamlıbel, yönetiminde gerçekleşmiştir.

2010 yılında Soyak, onun katkıları sayesinde, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Gayrimenkul Merkezi’nin ilk ve tek Türk partneri olmuştur.

 

Soyak inşaat Projeleri

M. Emre Çamlıbel ile İlgili Kişiler

 • Yılmaz Soyak

  Yılmaz Soyak, 1932 yılında Erzincan’ın ilçelerin Refahiye’de doğmuştur. İlk öğrenimini Erzurum’da tamamladıktan sonra orta ve lise öğrenimini İstanbul’da yapmıştır.

 • Yılmaz Soyak

  1932 doğumlu Yılmaz Soyak, Soyak Holding'in kurucusu ve Onursal Başkanı'dır.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.