|   |   | 

Maillerimiz Takip Edilecek!

Emniyetten çıkan kararla artık tüm mail adresleri takip edilecek! Gerekçe mi? Yasadışı örgütlerin takibi…

Maillerimiz Takip Edilecek!

Geçtiğimiz ay tutuklanan eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Erol Demirhan’ın imzasıyla gerçekleşen bu talepte İstanbul Anadolu yakasındaki tüm mail adreslerinin izlenmesine yer verildi. Demirhan yapılan bu takibin sebebinin açık ve net olduğunu, telefon görüşmelerine yapılan takiplerin dışında artık yasa dışı örgütlerin sosyal medyayı ve mail hesaplarını kullandıklarını ve eylem planı yaptıklarını belirterek mail adreslerinin takip edilmesinin altındaki sebep olarak yasadığı örgütlerin iletişimine darbe vurmak olduğunun altı çizildi.
 
Emniyet’in yasadışı örgütlere yönelik çalışmalarında patlayıcı düzenek tedariğinden kurulumuna kadar birçok konuda e-mail takibinin örgütsel eylemleri engellemekte faydalı olduğu savunulurken 13. Ağır Ceza Mahkemesi Hakimi Gökmen Demircan’ın onayıyla İstanbul, Marmara, Trakya ve Bursa civarında yaşayan kişileri kapsayan “Hotmail” ve “Yahoo” gibi elektronik postaların incelenmesi istendi.
 
Yapılan bu talep sonucu edinilecek bilgilerin ise kişi veya kişiler hakkında delil toplamak değil istihbarat amaçlı olduğu öne sürüldü. Soruşturma dışında yapılan bu talep normal prosedürün dışında bir yöntem uygulanarak doğrudan mahkemeye sunuldu ve onandı.
 
Yapılan bu takip hakkındaki bilgilerin internet servis sağlayıcılarının internet altyapılarından online olarak alınması istenirken, yapılan takip sonucunda ise bazı gazetecilerin, polislerin e-mail hesaplarının takibe yakalandığı raporda paylaşıldı. Yapılan bu takibin terör örgütlerinden yola çıkılarak başlatılmasından sonra gazetecilerin ve emniyetten kişilerin takibe yakalanması ise akıllarda soru işaretlerine sebep oldu. Milliyet

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer