|   |   |  Mamak’ta kentsel dönüşüm kapsamında 548 konutun ihalesi yapıldı

Mamak’ta kentsel dönüşüm kapsamında 548 konutun ihalesi yapıldı

Sağlıksız ve afetlere karşı riskli alanları yaşanılabilir alanlara dönüştüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Ankara’nın Mamak İlçesi’nde Kentsel Dönüşüm ve Gelişim projelerine hızla devam ediliyor.

Mamak’ta kentsel dönüşüm kapsamında 548 konutun ihalesi yapıldı

Ankara’nın Mamak İlçesi’nde Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında 7. Etap’ta inşa edilecek 548 konutun ihalesi yapıldı. 18 Şubat, Pazartesi günü gerçekleştirilen ihale kapsamında ayrıca altyapı ve çevre düzenleme işi yer alıyor.
 
Yükseklikleri zemin+3, zemin+4 ve zemin+5 olan projedeki konutların72’si 2+1, 476’sı ise 3+1 planında inşa edilecek. Konutların cephe tasarımlarında modern mimari anlayış hâkim kılındı.
 
Kentsel dönüşüm projelerini bölgelerin sosyolojik boyutunu da düşünerek gerçekleştiren TOKİ,  vatandaşların günlük yaşamına ait sosyo-kültürel özelliklerini dikkate alan çok yönlü bir tasarım kurguluyor. Kentsel dönüşüm projelerinin olduğu kent bölgelerinde yaşayanların ve kent kullanıcılarının yaşam tarzlarına ve beklentilerine cevap veren projeler yapıyor. Çevre düzenlemeleri, donatı alanlarıyla sosyal ihtiyaçlara da yanıt veriyor. 0-5 yaş okul öncesi çocuk grubundan üniversite gençliğine, kadınlardan erkeklere, tüm nüfus profillerine dönük ihtiyaç ve beklentileri düşünülerek gerçekleştirilen kentsel dönüşüm ve gelişim projeleriyle riskli alanlar yeni yerleşim alanlarına dönüşüyor.

Kentsel Dönüşüm Haberleri

Etiketler

Kentsel Dönüşüm Kategorisindeki diğer haberler

 • Nihat Şen: “deprem kapıda! binalar ise depreme hazır değil!”
  Nihat Şen: “deprem kapıda! binalar ise depreme hazır değil!”

  17 Ağustos 1999 depreminin üzerinden tam 20 yıl geçti. Deprem sonrası hazırlanan 6306 sayılı “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun”la birlikte İstanbul’un çeşitli lokasyonları büyük bir şantiye alanına dönüştü.

 • İstanbul Esenler’de kentsel dönüşüm başlıyor
  İstanbul Esenler’de kentsel dönüşüm başlıyor

  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul’un Esenler İlçesi Güney Proje Alanı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 1. Etap 1. Bölge kapsamında inşa edilecek 531 konutun ihalesi gerçekleştirildi.

 • Kentsel dönüşümde yeni vizyon
  Kentsel dönüşümde yeni vizyon

  Barış Aydın: “Yatay mimari, geleceğin kentlerine en iyi hazırlık olacak. Yatay mimari kültürel değerlerimizi de geleneklerimizi de daha güçlü yaşamamızı sağlayacak”

 • Rize Hemşin’de Kentsel Dönüşüm başlıyor
  Rize Hemşin’de Kentsel Dönüşüm başlıyor

  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, Rize’nin Hemşin İlçesi’nde “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” kapsamında inşa edilecek 106 konutun ihalesi yapıldı.

 • Sanatsal Fikirtepe Eylemi yasal izne takıldı
  Sanatsal Fikirtepe Eylemi yasal izne takıldı

  Seslerini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na duyurabilmek amacıyla yeni yıla sanatsal bir kampanya ile giren Fikirtepe Kentsel Dönüşüm mağdurları, Kadıköy Süreyya Operası önünde ‘Leke Fikirtepe’ isimli enstalasyon’un açılışını yapacaklardı ama valilikten yasal izin verilmeyen yarım kaldı.

 • Tomtom Mahallesindeki dönüşüm hızlanıyor
  Tomtom Mahallesindeki dönüşüm hızlanıyor

  Yenilenen binaları, yeni açılan cafe ve butikleri, tasarım ve sanata öncülük eden etkinliklerin yanı sıra Türkiye’de ilk kez hayata geçen mahalle tanıtım platformu Tomtom Designhood, düzenlenen toplantı ile davetlilere tanıtıldı.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.