|   |   |  Manisa Yunusemre’de bin 500 konuta 8 bin 756 başvuru yapıldı

Manisa Yunusemre’de bin 500 konuta 8 bin 756 başvuru yapıldı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Manisa’nın Yunusemre İlçesi Akgedik Mahallesi’nde inşa edilen proje kapsamında 1.062 adet “Orta Gelir Grubu” konutunun hak sahipleri kura ile belirlendi.

Manisa Yunusemre’de bin 500 konuta 8 bin 756 başvuru yapıldı

 

Kura töreni dün (16 Temmuz 2018, Pazartesi günü) Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirildi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği projede 3+1 planında inşa edilen “Orta Gelir Grubu”  1.062 konuta 17’si şehit ailesi, 215’i engelli olmak üzere 5 bin 253 başvuru yapıldı.  

Kura çekiminde ev sahibi olmaya hak kazananlar büyük mutluluk yaşadı. 

17 Temmuz 2018 Salı günü (yarın) ise “Alt Gelir Grubu” kapsamında, 2+1 planında 438 konutun hak sahipleri Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda noter huzurunda kura ile belirlenecek. 

“Alt Gelir Grubu” kapsamında 438 konuta ise 4’ü şehit ailesi, 188’i engelli ve 560’ı emekli olmak üzere 3 bin 503 başvuru yapıldı.  

“Alt Gelir Grubu” konutlar %12, %20 peşinat ve 180, 240 ay vade seçenekleri ile satışa sunulacak.

Bugün ve yarın çekilecek kuralarla hak sahipliği kazanan vatandaşlarımız ilerideki bir tarihte konut belirleme kurasına katılacaklar.

Proje genelinde 1.523 adet konutun yanı sıra 12 derslikli ilköğretim okulu, 12 derslikli ortaokul, 25 dükkân ve 2 cami bulunuyor.

Mahalle konseptli projede, yerleşim alanı dükkânları, camisi, okulları, meydanları, parkları, peyzajı ve sosyal donatılarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, aynı zamanda kente değer katacak yeni bir yaşam merkezine dönüşüyor.

Konutların dış cephelerinde geleneksel mimari yapı elemanları yalın bir dille ele alınarak, projeye ait mimari bir kimlik oluşturuldu. Bahçe, rekreasyon ve oyun alanları gibi ihtiyaçların karşılanması için alanda iç avlular, yapılar arasında kalan yeşil alanlar fonksiyel hale getirildi. 

 

 

Toki Haberleri

Etiketler

Toki Kategorisindeki diğer haberler

  • Balıkesir Karesi’de yapılacak bin konutun sahipleri belirlendi
    Balıkesir Karesi’de yapılacak bin konutun sahipleri belirlendi

    Balıkesir Merkez Karesi’de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından hayata geçirilecek bin konut için hak sahipleri çekilen kura ile belirlendi. Kuranın kendine çıktığını gören vatandaşlar sevinç gözyaşları döktü.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.