|   |   | 

Maslak Bina Kalitesi Olarak İstanbul'un En Gelişmiş Noktası

Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı, "Bizden sonraki Maslak, bambaşka bir Maslak olacak. Maslak’a ilk nefesini verdiğimizi düşünüyorum..."

Maslak Bina Kalitesi Olarak İstanbul'un En Gelişmiş Noktası

BAY İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi olarak 42 Maslak projesinin gelişimini nasıl görüyorsunuz?

Maslak, geçmişte fabrikalar bölgesi olarak anılırdı ve Nişantaşı'ndan Maslak'a gelmek şehir dışına çıkmak anlamına gelirdi. Zaman içerisinde Maslak'ın, İstanbul ve Türkiye'nin gelişimiyle birlikte en hızlı büyüyen iş merkezlerinden biri olduğu görüldü. Maslak şu an bina kalitesi olarak İstanbul'un en gelişmiş bölgesi. Aslında araziyi ilk aldığımızda hedefimiz yine ofis yapmaktı ama bölgeyi iyice değerlendirip analiz ettiğimizde, İstanbul'un merkezine ne kadar yakın olduğunu gözlemledik. Bu bağlamda buraya bir Karma Proje yapmaya karar verdik. Karma Proje derken buraya bir yaşam katmanız lazım; sadece "işte konut yaptım, alışveriş merkezi yaptım, ofis yaptım" demekle olmuyor. Biz projeye de bölgeye de bir değer katacak fikir ve konseptler geliştirdik. Bizden sonraki Maslak, bambaşka bir Maslak olacak. Maslak'a ilk nefesini verdiğimizi düşünüyorum.

İnsanların Maslak'a olan ilgisi bizim sayemizde değişti. Benzer projeler çevrede var ama onlarla bizim aramızda bir vizyon ve misyon farkı var. Bizim yerimiz bu bölgenin merkezi ve biz hakikatten Maslak'ın kalbi olacağız.

Hedef kitlenize tam olarak yaşam vaadiniz nedir?

Artful Living aslında projemizi geliştirirken, bölgeye bizim nasıl bir katkımız olur düşüncesiyle ortaya attığımız bir yaklaşım. Önce sanat dedik, çağdaş sanat dedik. İstanbul'un aslında yeni şehri Maslak ve Levent. Bu yeni şehrin, geleceğin, çağdaş sanatın yeni merkezi olabileceğini öngördük. Maslak, iş dünyası ile iş binalarıyla baktığınızda bu yaklaşıma çok uygun bir bölge. Dünyada bunun örneklerini çok görüyoruz. Londra'da, New York'ta ve Dubai'de iş bölgeleri zamanla sanatla iç içe olan yaşam bölgeleri haline dönüştü.

Biz de sanat konseptini sadece söylemimizde kullanır olmak istemedik; projemize hem mimari hem de sanat değeri kattık. Bu yüzden sürekli mimarlarımızla ve proje mimarlarımızla sanat yaklaşımını tartıştık ve genel bir prensip yapı oluşturduk. Projenin içerisinde bu yaşam vaatlerini uygulayabileceğimiz alanlar tespit ettik. Fiziki olarak sanatın bu projede nasıl yerleşeceği, konumlanacağı, mimariden öte hangi noktalarda yaşam bulacağı, hangi noktalarda yaşayan insanlara dokunacağını tasarladık. Sanatla bir yol planı yaptık.

Ayrıca 42 Maslak'ta yeme, içme, eğlence merkezi yaratarak da, projenin profiline uygun duruşuna sanat konseptiyle uyumlu bir alan yaratıyoruz. Burası sadece Maslak'ta lokasyon olarak merkezde değil. Maslak'ın kalbi de olacak. Yani katma değeri yüksek olan yaşam alanları burada bir arada oluşacak.

Farklı konut projelerinize göre kampanyalarınız nelerdir? Konut almak isteyenlere ne gibi fırsatlar sunuyorsunuz?

İstanbul'un merkezindeki Maslak'ın en önemli projesi 42 Maslak, 4 ana konsepti ve 5 farklı yaşam alanını bir araya getiriyor. Bu farklı konseptler birbirlerini destekleyerek projenin değerini arttırıyor. Bay İnşaat, 42 Maslak Projesi ile 950 milyon TL'lik yatırımı hayata geçiriyor. 42 Maslak Projesi, Türkiye'nin köklü finans kurumu İş Bankası iş birliğiyle yüzde 25 peşinat ve 24 aya dek yüzde 0 faiz avantajı içeren özel finansman olanağı sunuyor. Bunun yanı sıra Türkiye'de ilk olma özelliğine sahip "Extended Stay" isimli yatırım modeli de işletme opsiyonu olarak sunuluyor. İş adamlarına kısa dönemli ofis Kiralama olanağı sağlıyor. Bay İnşaat – 42 Maslak, yatırımcılara ve konut sahiplerine hukuki yaptırımları yerine getirilmiş ve iskânları alınmış şekilde teslim ediliyor. İlk olarak Nisan 2013'te 42 Maslak'taki 2. ve 3. blok yatay ofislerin iskânları alındı ve anahtar teslimleri yapılmaya başlandı.

 42 Maslak’tan bahsederken aynı zamanda içerisinde ofis projesi de olan bir projeden bahsediyoruz. İstanbul’a son yıllarda yabancıların etkisi ve iş merkezlerini İstanbul’a taşımalarıyla birlikte ofis projelerine olan talepte de artış oldu. 42 Maslak’a bu açıdan gelen talepler nasıl?

Son yıllara kadar İstanbul'da ofis stokunda pek çok eksiklikler vardı. Biz de bu eksiği gördük ama bu eksiği farklı bir yaşam modeliyle sunmak istedik yani hem ofis hem yaşam alanı bir arada olsun istedik. İstanbul'un halen çok büyük bir ofis eksikliği var. Yabancı firmaların Türkiye'ye etkisi çok artıyor ama dediğim gibi Türkiye'deki bürokratik engellerden ötürü bu mekânların bu binaların genel olarak bir ruhsat sorunu var. Hâlbuki 42 Maslak projemizde bütün hukuki altyapılar ve bütün güvenlik prosedürler tamamlanmış olduğu için yabancıların gerçekten çok ilgi gösterdiği bir proje. Nitekim yabancıların Türkiye ile kurduğu ortaklık ile beraber TURCAS Petrol bizimle bir alışveriş yaptı ve genel merkezlerini projemize taşıyacaklar. Ofislerimize olan talep bizi şu an da çok memnun ediyor. Özellikle yabancılardan gelen birçok talep var ve bunun daha da artacağına inanıyoruz.
 
Her katta balkonumuz var pencerelerimiz açılabiliyor dediniz ama ‘penthouse’larınızdan hiç bahsetmediniz?

New York'ta yaşamış bir insan olarak, tabii ki penthouse kavramını dünyaya yayan New York'tur diyebilirim. Her yüksek kulenin bir tacı vardır. Mimarımızla konuşurken ben "bizim tacımız penthouselar olsun" dedim ve projemizin tacı ‘penthouse'umuz oldu. Tabii bizim tacımız biraz görkemli oldu, iki kulemizde toplam 16 tane penthouse var. Kriter olarak bir penthouse da olması gereken tüm özellikleri sunduk. Penthouse genelde bir binada yer alan dairelerden daha farklıdır ve en yüksekte olandır. Biz projemizde yine bu özellikleri koyduk; normal evlere göre daha büyük teraslar ve 8 metre yüksek tavanı olan özel mekânlar yaptık. Ayrıca bütün ‘penthouse'ların özel asansörü olsun dedik; 31. kata ayrı bir asansör servisi bağladık, çoğuna özel havuz koyduk. İstanbul'da kule az olduğu için adetleri arttırdık. Bir kulede bir penthouse yerine birden çok yarattık. Bunları Türkiye'nin seçkin insanlarına şu an da sunuyoruz.

42’nin anlamı nedir?

Projemizin adının Türkçe olmasını istedik. 42 sihirli bir rakam olarak geçer, 6 ile 7 gibi iki şanslı rakamın çarpımıdır. 42 Maslak projemizin kat sayısı da 42. Ne tesadüftür ki, şehrin gelişim aksını boydan boya geçerek Maslak'a gelen otobüs de 42 numaralı. Google'da 42 yazıp arayın, hayatın anlamına dair bilgilerle karşılaşacaksınız.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Konut Alırken Bunlara Dikkat Ediyor Musunuz?
  Konut Alırken Bunlara Dikkat Ediyor Musunuz?

  İnsanın hayatı boyunca yapacağı önemli işlerin ilk sırasında kendisine ait bir ev almak geliyor. Gün içerisinde maruz kalınan tüm yorgunluk, koşturmaca ve çalışma hayatımızda sarf edilen fiziksel ve zihinsel yorgunluğa karşı rahatlayabileceğimiz yaşam alanıdır evlerimiz. Peki! bu kadar dikkat edip, çabalayarak edineceğimiz evimizi satınalırken de aynı dikkati gösteriyor muyuz acaba?

 • Sea Homes Yaza Hazır
  Sea Homes Yaza Hazır

  Çeşme Paşalimanı’nda yer alan ayrıcalıklı yaşam projesi Sea Homes, benzersiz manzaralı daireleri ve yüksek standartla sunduğu yeniliklerle yazı karşılıyor.

 • Yanık Ülke Konutları Tamamlandı
  Yanık Ülke Konutları Tamamlandı

  Manisa Büyükşehir Belediyesinin tarihi Kula evlerinin satın alınması ve turizme kazandırılması çalışmaları kapsamında evleri alınan hak sahiplerinin yerleşeceği Yanık Ülke Konutları Projesi, tamamlandı.

 • İpotekli Konut Satışlarına Dikkat
  İpotekli Konut Satışlarına Dikkat

  Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, uygun faiz oranları ile erken yaşta konut sahibi olabilmenin kolaylaştığını belirterek, bu durumun ipotekli satışların payını gün geçtikçe artırdığını söyledi.

 • Yazlık Ev Alacakların Gözde Bölgeleri Hangileri?
  Yazlık Ev Alacakların Gözde Bölgeleri Hangileri?

  Yaz mevsiminin geç gelmesine rağmen yazlık bölgelerde hareketliliğin başladığına dikkat çeken ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, bu yıl en çok talep gören yazlık bölgeler arasında Antalya, Didim ve İzmir’in yer aldığını söyledi.

 • Artık Kiralar da Sigortalanıyor
  Artık Kiralar da Sigortalanıyor

  Herhangi bir sebeple kiranın ödenememesi durumunda mülk sahiplerinin haklarını koruyan kira sigortası, Türkiye’de aktif olarak kullanılmaya başlandı.

 • Sani Şener Körfez Bölgesi’nin En Güçlü 10 Lideri Arasında
  Sani Şener Körfez Bölgesi’nin En Güçlü 10 Lideri Arasında

  TAV Grubu CEO’su Sani Şener, endüstrinin prestijli yayınlarından Construction Week tarafından hazırlanan ve Körfez Bölgesi’nin en etkili 100 iş insanının açıklandığı listede yedinci sırada yer aldı. Şener, son üç yıldır listede ilk 10 arasına giren tek Türk iş insanı oldu.

 • İnşaat Temizliği Nasıl Yapılır?
  İnşaat Temizliği Nasıl Yapılır?

  Daha önce kimsenin yaşamadığı yeni bir eve taşınmadan önce, normalden daha derinlemesine bir temizlik yapmanız gerekir. Peki inşaat temizliği olarak da adlandırılan bu temizliğin püf noktalarını biliyor musunuz?

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer