|   |  Mehmet Dönmez Kimdir?
Mehmet Dönmez

Mehmet Dönmez

 • Adı : Mehmet

 • Soyadı : Dönmez

 • Şirket : Uran Holding

 • Kategori : Yönetim Kurulu

 • Doğum Tarihi :

 • Pozisyon : Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

 • Faaliyet Alanları : İnşaat

Mehmet Dönmez Biyografisi

Uran Holding, 1981 yılında kurulmuş olmasına rağmen, holding temelleri ilk 1974 yılında kurulan Uran Mühendislik şirketi ile atılmıştır. Bu şirketi kuran İsmet Uran, ne yazık ki çalışanlarından biri tarafından 1995 yılında öldürülünce bütün işlerin yönetimini eşi Nermin Uran almıştır. Ve son derece başarılı bir şekilde faaliyetleri sürdürmüş, büyütmüş ve çeşitlendirmiştir. Bu çalışmalarında iki oğlunun büyük katkıları yanında, Mehmet Dönmez’in de büyük çabası olmuştur.

Mehmet Dönmez, bugün Uran Holding’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı’dır. Aynı zamanda Genel Müdür olarak da çalışmalarını sürdürmektedir. Profesyonel bir yönetici olan Mehmet Dönmez, holdingin dört ana faaliyet dalında da söz sahibidir. Ana faaliyet alanını inşaat sektörü oluşturan Uran Holding, inşaat yanında enerji, turizm ve dış ticaret pazarlama sektörlerinde de şirketleri ile faaliyet göstermektedir.

Turizm alanında Ramada İstanbul Asia otel yatırımını gerçekleştiren ve işletmesini üstlenene Uran Holding, ayrıca yine işletimi altında bulunan Grand Prestige Side Hotel’e ilave yatırımlara girişmiştir. Bu arada alternatif turizm kanallarından olan termal turizm ile ilgili otel yatırımı planlamaktadır.

Mehmet Dönmez, Uran Otel şirketinin İstanbul Tarabya’da inşaatı devam eden otel yatırımına devam edeceğini söylemekte ve bu arada İstanbul’da farklı bölgelerde farklı kapasitelerde otel yatırımı için araştırma yaptıklarını ilave etmektedir.

Mehmet Dönmez, üretim grubu içindeki şirketlerin stratejik olarak şu an sadece Uransan inşaat şirketi şantiyelerinde faaliyet gösterdiğini söylemektedir. Ancak Cezayir ve Libya’da yeniden tesis kurulması planlanmaktadır.

Pazarlama ve dış ticaret grup firması olan Aray ise İtalya, Almanya, Kanada, Çin ve Vietnam gibi çeşitli ülkelerde birçok şirket iş makinası ve inşaat malzemesi alanlarında distribütörlük anlaşmaları yapmaya devam etmektedir. Mehmet Dönmez, bu alanda ürün çeşitliliğini arttıracaklarını söylüyor.

Mehmet Dönmez, sosyal sorumluluk projelerine de ağırlık verdiklerini ifade ediyor. Bu kapsamında Uran Vakfı faaliyet göstermektedir. Karşılıksız burs çalışmalarına ve amatör spor kulüplerinin desteklenmesine devam edilmektedir.

Bir süredir devam eden enerji sektörü ile ilgili çalışmalar da Uransan şirketi bünyesinde devam etmektedir. Özellikle güneş enerjisi projelerine ağırlık verilmiştir. Bulgaristan’da santral yatırımı çalışmaları ve ülke içinde santral projelerine başlanması planlanmaktadır.

Uran Holding, yıllar içinde ülkemizde sağlıklı bir büyüme göstererek, inşaat alanında büyük bir deneyim kazanmıştır. Gelişen iş hacmine paralel olarak şirketin faaliyetleri, mühendislik, hazır beton, tarım, turizm ve sigortacılık faaliyetleri gibi diğer alanlara da yayılmıştır. Bu şirketler arasında başı çeken genç ve dinamik bir yönetimi ile Uransan olmuştur.

Uran Holding Projeleri

Mehmet Dönmez ile İlgili Kişiler

 • Dr. Aysan Uran

  Uran Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Aysan Uran, İsmet Uran’ın büyük oğludur.

 • Nermin Uran

  Uran Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı olan Nermin Uran, oğulları Arcan ve Aysan Uran ile birlikte Uran Holding’i yönetmektedir.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.