|   |  Mehmet Gül Kimdir?
Mehmet Gül

Mehmet Gül

 • Adı : Mehmet

 • Soyadı : Gül

 • Şirket : Gülsan Holding

 • Kategori : Yönetim Kurulu

 • Doğum Tarihi : 1948

 • Pozisyon : Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

 • Faaliyet Alanları : İnşaat

Mehmet Gül Biyografisi

Gülsan Holding’in temelleri 1946 yılında Aziz Gül tarafından Elazığ’da atılmıştır. Aziz Gül’ün ölümünden sonra şirket üç oğlu tarafından, Şefik Gül, Mehmet Gül ve Refik Gül tarafından devralınmıştır. Kardeşlerin büyük olanı Şefik Gül’ün idaresinde şirket 1980’li yıllarda merkezini Ankara’ya taşımış, daha sonra da İstanbul ofislerini açmışlar.

Mehmet Gül 1948 yılında Elazığ’da doğmuştur. Orta öğrenimini takiben, bugün Yıldız Teknik Üniversitesi olarak bilinen, o zamanki İstanbul Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi’ne girmiş ve buradan 1970 yılında İnşaat Mühendisi olarak mezun olmuştur.

Okulu bitirir bitirmez de iki abisi ile birlikte çalışma hayatına atılmıştır. 1980 yılında şantiye ve inşaat işlerinin çok yoğun olduğu İstanbul’a gelmiştir. Bugün Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak çalışmaya devam etmektedir.

Mehmet Gül, evlidir ve iki çocuğu bulunmaktadır.

Gülsan Şirketler Grubu’nun temel değerleri olan uzmanlaşmak, farklılaşmak ve yenilikçi ve sürdürülebilir olmak ilkelerine kardeşleri gibi sıkı sıkıya bağlı olan Mehmet Gül, İstanbul’a geldikten sonra Gülsan Holding’in ülke boyutuna taşınmasında önemli görevler üstlenmiştir.

Mehmet Gül, inşaat işlerinin yanında Gülsan Holding’in, yeni yapılanması paralelinde, yenilenebilir enerji, maden ve gaz beton gibi alanlarda da yatırım çalışmaları yapmasında ön ayak olmuştur. Gülsan Holding, ülkemizin büyümekte olan enerji ihtiyacının karşılanması için yeni yatırımlar yapmaktadır. Enerji sektörüne ilk adım olan Değirmenüstü HES Projesi ciddi bir dönüm noktasını teşkil etmektedir.

Misyon olarak Mehmet Gül, istikrar, güven ve kalite ilkelerine bağlı kalarak, her kademe profesyonel bir ekip ile birlikte, ülke içinde ve ülke dışında yüksek prestijli projeler üretmeyi ve ülke ekonomisine katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Uzun vadeli düşünmeyi ve uzun vadede başarılı olmayı ilke edinmiştir.

Bu bağlamda Gülsan Holding, Afganistan’da faaliyet gösteren ve büyük başarı kazanan Türk şirketlerinden biridir. Bunun bir bezerini de şu anda Güney Sudan’da gerçekleştirmeye çalışıyor.

Mehmet Gül yönetimindeki şirket, ülkemizdeki en uzun üçüncü asma köprü olan Nissibi Köprüsü inşaat projesini de yürütmektedir. Atatürk Baraj Gölü üzerinde yapılmakta olan bu köprü çok özel bir teknik gerektirmektedir ve böyle bir proje ilk defa yerli bir şirket tarafından yapılmaktadır. 610 metre uzunluktaki bu asma köprü, Adıyaman’ı Diyarbakır ve Doğu Anadolu’ya bağlayacak.

Gülsan Holding, kurulduğu günden bugüne sosyal yardımlaşma olsun, verdiği çeşitli eğitim bursları olsun ve çevre ve kültür varlıklarında gösterdiği duyarlık olsun, sosyal anlamda da oldukça duyarlı davranmakta ve geleceğe yatırım yapmaya devam etmektedir.

 

Gülsan Holding Projeleri

Mehmet Gül ile İlgili Kişiler

 • Refik Gül

  1944 Elazığ doğumlu olan Refik Gül, Gülsan Holding bünyesinde Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır. Evli olup iki çocuğu bulunmaktadır.

 • Şefik Gül

  Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Şefik Gül 1941 yılında Elazığ’da doğmuştur.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.