|   |  Mehmet Nazif Günal Kimdir?
Mehmet Nazif Günal

Mehmet Nazif Günal

  • Adı : Mehmet Nazif

  • Soyadı : Günal

  • Şirket : Mng Holding

  • Kategori : Firma Sahibi

  • Doğum Tarihi : 1948

  • Pozisyon : Yönetim Kurulu Başkanı

  • Faaliyet Alanları : İnşaat

Mehmet Nazif Günal Biyografisi

Mehmet Nazif Günal, 1948 yılında Artvin’in Arhavi ilçesinde doğmuştur. Yüksek öğrenimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde yapmıştır. Bu okuldan 1971 yılında inşaat mühendisi olarak mezun olmuştur. Aslında daha 14 yaşındayken çeşitli inşaat şantiyelerinde çalışmıştır. Yüksek eğitimi sırasında da inşaat sektöründe taşeron olarak çalışmıştır. Okuldan inşaat mühendisi olarak mezun olduktan sonra da Mehmet Nazif Günal, 1976 yılına kadar bir inşaat firmasında şantiye şefi ve inşaat müdürü olarak görev almıştır. Bu arada aynı okulda yüksek lisansını tamamlamıştır.

Mehmet Nazif Günal, ilk şirketini 1976 yılında kurmuştur. Bugün ise yedi farklı sektörde faaliyet gösteren MNG Şirketler Topluluğu’nun kurucusu ve sahibidir. MNG Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Mehmet Nazif Günal, evlidir ve üç çocuğu vardır. Çocukları da inşaat mühendisi olarak aile mesleği müteahhitliği sürdürmektedirler. Müteahhitlik onlar için bir yaşam biçimidir.

MNG Şirketler Topluluğu’nun temelinde Günal İnşaat ve MAPA İnşaat şirketleri var. Bu şirketler dünya standartlarında inşaat hizmetleri sağlayan şirketlerdir ve bina ve altyapı taahhüt işleri konularında uzmandır. Sonradan ülke içinde ve ülke dışında hava taşımacılığı, ülke içinde kargo taşımacılığı, otel yatırımları ve yönetimi, enerji üretimi ve pazarlaması, finans ve medya olmak üzere faaliyetlerini genişletmiştir.

MNG Şirketler Topluluğu aynı zamanda mekanik, elektrik ve sıhhi tesisat kurulumları, jeoteknik ve temel kazık işleri ve mimari tasarım hizmetleri alanlarında da uzman yüklenici firmaları bünyesinde katmıştır.

Mehmet Nazif Günal, World of Wonders (WOW) markası altında, İstanbul, Antalya ve Bodrum’da turizm alanında ülke çapında öncü faaliyetlerini sürdürdüklerini açıklıyor. Bunun yanında finans sektörlerinde MNG Faktoring ile ve medya sektörinde ulusal yayın kanalı TV8 ile faaliyet gösterdiklerini söylüyor.

Mehmet Nazif Günal, kargo taşımacılığı sektöründe de büyümeye devam edeceklerini açıklıyor. Mülkiyeti kendilerine ait olan MNG Havayolları şirketi, ülkemizin en büyük hava yolu kargo kapasitesine sahip bir şirkettir. Şirketin bünyesinde on tane kargo uçağı bulunuyor. Ayrıca MNG Kargo şirketinin ülke genelindeki şube sayısı 750’ye yakındır. Personel sayısı 7000’in üzerindedir. Araç sayısı 2000 civarındadır.

Mehmet Nazif Günal, grupta 20 bin kişinin çalıştığını söylüyor. MNG Şirketler Topluluğu, Libya, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Cezayir ve Bulgaristan’da toplam çeşitli inşaat işlerini ve ülkemizdeki taahhütleri yerine getiriyor.

Mehmet Nazif Günal, iş dünyası tarafından mütevaziliği ve hoşgörüsü ile tanınıyor. Kendisi medyada çok fazla yer almamaktadır.

 

Mng Holding Projeleri

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.