|   |  Mehmet Yalçıntepe Kimdir?
Mehmet Yalçıntepe

Mehmet Yalçıntepe

  • Adı : Mehmet

  • Soyadı : Yalçıntepe

  • Şirket : Yalçıntepe Group

  • Kategori : Yönetim Kurulu Başkanı

  • Doğum Tarihi : 1965

  • Pozisyon : Yönetim Kurulu Başkanı

  • Faaliyet Alanları : İnşaat

Mehmet Yalçıntepe Biyografisi

Mehmet Yalçıntepe, 1965 yılında Çankırı’nın llgaz ilçesinde doğmuştur. İstanbul’a 1983 yılında gelen Mehmet Yalçıntepe, 1989 yılında Yalçın Demir Profil İnşaat şirketini kurmuştur. Bu şekilde demir ve profil saç satışı yapmaya başlayarak ticaret hayatına girmiştir. İnşaat sektörüne ise adımını 2005 kurduğu Yalçıntepe İnşaat şirketi ile girmiştir.

Mehmet Yalçıntepe, bugün Yalçıntepe Group Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Bu arada Esenyurt Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (ESİDER) bir üyesidir. Evli ve beş çocuk babası olan Mehmet Yalçıntepe, sivil toplum kuruluşlarının önemine inanmaktadır.

Yalçıntepe Group, gayrimenkul sektörüne önce Yeşil Ilgaz inşaat şirketi ile ilk adımını attı. Bu şirket Esenyurt Bölgesi’nde yüzün üzerinde münferit konut ve işyerine yaptı. Bugün de faaliyetlerini yine bölgesel anlamda konut ve ticari bina olarak devam ettiriyor. Bu şirket ile birlikte Yalçın Demir Profil İnşaat şirketi de, ekonomik gelişmeler paralelinde ve hızla büyüdüler. Sonunda bu iki şirket, değişen ekonomik koşullara uyum sağlamak ve gayrimenkul sektöründe etkinliğini kurumsal olarak da artırabilmek için Yalçıntepe İnşaat Taahhüt Demir Gıda Turizm şirketini kurdular. Bu son şirket, bazen kendi başına bazen de bazı projelerde grup dışından değişik şirketler ile ortak olarak gayrimenkul sektöründe farklı projeler geliştirdi. Bu şekilde bilgi ve deneyim kazanarak daha büyük projelere yöneldiler. Maximoon projesi bu çabaların sonucunda ortaya çıkmıştır. Yalçıntepe Group’un Esenyurt’ta başladığı Maximoon projesi Avrupa’nın en modern şehir yaşamlarından birini sunacak.

Yalçıntepe Group, kentsel dönüşüm çalışmaları ile de ilgileniyor. Esenyurt ve diğer bölgelerde büyük çaplı siteler yapmayı planladıklarını söyleyen Mehmet Yalçıntepe, bir proje bitmeden bir başka projeye başlamayı prensip olarak kabul etmediklerini, projeleri sırası ile arka arkaya hayata geçirmek istediklerini ve bütün projeleri kendi öz kaynakları ile yapmaya çalıştıklarını dile getiriyor.

Yalçıntepe Group, kentsel dönüşüme konu olan bölgelerde hazırlıklarına devam ediyor. Şirket B gelir grubunu hedef seçiyor. Bu yüzden de yüksek fiyatlı konut inşaatı gerektiren arazilerden uzak duruyor. Yeni yapılacak sitelerde yeşil alan daha fazla yer tutacak ve konutlar akıllı ev teknolojisi ile yapılacak. Mehmet Yaçıntepe, akıllı ev üretiminin bir sosyal sorumluluk işi olduğunu söylüyor. Konut üretmenin tek başına yeterli olmadığına, hem konut sahiplerine hem de ülke ekonomisine katkı sağlayacak tasarruflu evler üretmenin gerekli olduğuna inanıyor.

Mehmet Yalçıntepe, bugün için İstanbul dışında konut yapmayı planlamıyor. İnişli çıkışlı ekonomik konjonktürde en kazançlı yatırımın gayrimenkul olduğunu vurguluyor. Maximoon projesine sadece yerel değil uluslararası yatırımcıların da ilgi göstermesini buna örnek olarak gösteriyor.

 

Yalçıntepe Group Projeleri

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.