|   |   |  Mekanını Arayan Birey Fotoğraf Yarışmasında...

Mekanını Arayan Birey Fotoğraf Yarışmasında...

Mimarlar Derneği 1927, "Bireyini Yitiren Mimarlık, Mekanını Arayan Birey" konulu bir fotoğraf yarışması düzenliyor.

Mekanını Arayan Birey Fotoğraf Yarışmasında...

Mimarlar Derneği 1927'nin düzenlediği fotoğraf yarışmasına katılacak eserler için son teslim tarihi 6 Ekim 2017.

Yarışmanın duyurusunda her geçen gün giderek artan bir aidiyet sorunu yaşandığına dikkat çekilerek, bireye duygusal anlamda bağlanabileceği mekanlar yerine kimliksiz ve belleksiz yerler sunan mimarlık disiplinine dikkat çekildi.

1927- Mimarlar Derneği, 90. yıl teması olan "Mimarlığı Yeniden Düşünmek" kapsamında, bu soruna dikkat çekerek bu konuda tartışma açmak amacıyla fotoğraf yarışmasının konusunu "BİREYini yitiren MİMARLIK; MEKANını arayan BİREY" olarak belirledi.

Yarışmaya; Türkiye ve yurt dışında eğitim veren üniversitelerin lisans ve yüksek lisans öğrencileriyle 2017 yılı itibari ile mezun olanlar katılabilecek.

Yarışmaya gönderilecek eserin; daha önce başka bir yarışmada derece ve ödül almamış olması gerekiyor.

Ödüllendirilen ve yayınlanmaya/sergilenmeye değer bulunan eserlerin yayın ve kullanım hakkı 1927- Mimarlar Derneği'ne ait olacak.

Yarışma katılım için son tarih 06 Ekim 2017. Yarışmanın toplam ödülü ise 6 bin TL olacak.

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • Yargıtay'dan milyonları ilgilendiren karar
  Yargıtay'dan milyonları ilgilendiren karar

  Evine giren kimliği belirsiz hırsızın altınlarını çaldığı ev sahibi, olayda yeterli tedbiri almayan site yönetimini sorumlu tuttu. Mahkemenin verdiği 'altınların parasını site yönetimi ödemeli' kararı Yargıtay'ca da onandı.

 • E-tebligat nedir!?
  E-tebligat nedir!?

  Elektronik Tebligat, 213 sayılı Vergi Usul Kanunu ve 456 sıra no.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği hükümlerine göre tebliği gereken belgelerin, e-Tebligat sistemi ile mükelleflerin elektronik adreslerine tebliğ edilmesidir.

 • Yerli WhatsApp geliyor
  Yerli WhatsApp geliyor

  HAVELSAN Genel Müdürü Atalay, "En ileri teknolojilerle geliştirilen milli ve kriptolu bir mesajlaşma ve görüşme platformu üzerinde çalışıyoruz. 'İletee' adını verdiğimiz platformda, WhatsApp'ın özelliklerinden daha fazlası bulunacak, bizimki çok güvenli olacak." dedi.

 • Cemil Ertem'den ÖTV indirim sinyali geldi!
  Cemil Ertem'den ÖTV indirim sinyali geldi!

  Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Başdanışmanı Cemil Ertem, yaptığı değerlendirmede "Fiyat esnekliği olmayan alanlarda ÖTV indirimleri bütçede çok olumsuz etkiye yol açmaz" derken yapılacak indirim ile ilgili de "Enflasyon beklentilerini düşürüz; temel makrodan faiz ve kura kadar olumlu etkisi olur; bunları kullanmaktan çekinilmemeli" dedi.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.