|   |   | 

Mekanını Arayan Birey Fotoğraf Yarışmasında...

Mimarlar Derneği 1927, "Bireyini Yitiren Mimarlık, Mekanını Arayan Birey" konulu bir fotoğraf yarışması düzenliyor.

Mekanını Arayan Birey Fotoğraf Yarışmasında...

Mimarlar Derneği 1927'nin düzenlediği fotoğraf yarışmasına katılacak eserler için son teslim tarihi 6 Ekim 2017.

Yarışmanın duyurusunda her geçen gün giderek artan bir aidiyet sorunu yaşandığına dikkat çekilerek, bireye duygusal anlamda bağlanabileceği mekanlar yerine kimliksiz ve belleksiz yerler sunan mimarlık disiplinine dikkat çekildi.

1927- Mimarlar Derneği, 90. yıl teması olan "Mimarlığı Yeniden Düşünmek" kapsamında, bu soruna dikkat çekerek bu konuda tartışma açmak amacıyla fotoğraf yarışmasının konusunu "BİREYini yitiren MİMARLIK; MEKANını arayan BİREY" olarak belirledi.

Yarışmaya; Türkiye ve yurt dışında eğitim veren üniversitelerin lisans ve yüksek lisans öğrencileriyle 2017 yılı itibari ile mezun olanlar katılabilecek.

Yarışmaya gönderilecek eserin; daha önce başka bir yarışmada derece ve ödül almamış olması gerekiyor.

Ödüllendirilen ve yayınlanmaya/sergilenmeye değer bulunan eserlerin yayın ve kullanım hakkı 1927- Mimarlar Derneği'ne ait olacak.

Yarışma katılım için son tarih 06 Ekim 2017. Yarışmanın toplam ödülü ise 6 bin TL olacak.

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • Türk turizmciler'den 2018'de yüzde 50 büyüme hedefi
  Türk turizmciler'den 2018'de yüzde 50 büyüme hedefi

  Türk turizmciler 2018 yılından umutlu olduklarını söyledi. Turizmci Mete Vardar, " 2018 yılı için yüzde 50 büyüme oranı belirledik. 1 Ocak 2018 itibariyle hayata geçireceğimiz teknoloji yatırımıyla 31 yıllık planlar dahilinde global bir turizm şirket olma yolunda büyük adım attık. Sadece Jolly için değil, Türk turizmi için de yeni bir güzergâh oluşturan bu yatırımla dünya çapına taşıyacağız” dedi.

 • Türkiye’nin Peyzaj Politikaları Masaya Yatırılıyor
  Türkiye’nin Peyzaj Politikaları Masaya Yatırılıyor

  Türkiye Peyzajları Ulusal Konferansı’nın bu yılki başlığı “Peyzaj Politikaları” olacak. Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanları Konseyi (PEMKON) tarafından ikincisi düzenlenen konferans, İTÜ Taşkışla Kampüsü’nde yapılacak.

 • Dünyaca ünlü finans devleri Boğaziçi Zirvesi’nde buluşacak
  Dünyaca ünlü finans devleri Boğaziçi Zirvesi’nde buluşacak

  Bu yıl 28-30 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenecek 8'inci Boğaziçi Zirvesi, yurt dışı siyaset ve iş dünyasından ünlü isimlere ev sahipliği yapacak. Zirveye, Wellcome Trust, EBRD ve ICBC gibi Avrupa, Asya ve Uzak Doğu’dan global ölçekte banka ve vakıfların üst düzey yöneticileri de katılacak.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer