|   |   |  Merzifon'a İş Yaşam Merkezi Yarışması

Merzifon'a İş Yaşam Merkezi Yarışması

Merzifon'da kent merkezinin canlanmasına katkı yapması amaçlanan iş ve yaşam merkezinin tasarımı için yarışma düzenlendi. Merzifon Belediyesi, yarışma ile kentin sosyo kültürel ve ekonomik yaşamını güçlendirmeyi amaçlıyor.

Merzifon'a İş Yaşam Merkezi Yarışması

Merzifon Belediyesi, kent merkezinde kurulacak iş ve yaşam merkezinin mimari tasarımı için yarışma düzenledi. Kent merkezinin canlanmasına katkıda bulunacak çağdaş bir iş ve yaşam merkezi elde edilmesi için yarışmaya proje teslimi için son tarih 7 Kasım 2017.

Yarışmanın amacı, kentin sosyo - kültürel ve ekonomik yaşamını güçlendirecek ve kent merkezinin canlanmasına katkıda bulunacak çağdaş bir iş ve yaşam merkezinin kazandırılması.

Tasarım yarışması, özgün ve nitelikli tasarım yaklaşımlarının, günümüz mimarisine de ışık tutabilecek işlevsel ve yenilikçi çözümlerin öne çıkarılmasını; kamusal açık alan kullanımını, mimarlık ve tüm mühendislik alanlarında çağdaş, ekonomik ve sosyal sürdürülebilir çözümleri, çevresel, iklim ve insan faktörlerinden etkilenerek, kentsel yaşam kalitesini artıracak çağdaş bir çevre ve mimari anlayışı ortaya koyan, güzel sanatları teşvik eden proje ve müelliflerin saptanmasını amaçlıyor.

İmar Planında tanımlanan yapı adasında ticaret ve yaşam-boyu eğitimi destekleyen karma kullanımlı bir iş ve yaşam merkezinin tasarlanmasının talep edildiği yarışmaya konu olan alan ilçe merkezinde ana yaya arterine (Hal Sokak) yakınlığı nedeniyle, yoğun kullanılan alışveriş, buluşma-ve dağılma işlevlerinin yer aldığı bir bölgenin yakınında konumlanıyor.

Yarışmanın ödülleri sırasıyla 50 bin, 30 bin ve 20 bin TL olacak. Ayrıca, beş mansiyon ödülüne 10 biner lira verilecek. Yarışma ile ilgili bilgiler Merzifon Belediyesinin internet sitesinden alınabilir.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

  • Torbalı'da İmar Barışı için masa kuruldu
    Torbalı'da İmar Barışı için masa kuruldu

    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilen ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygulamaya sokulan imar barışı için resmi başvurular başladı. Torbalı Belediyesi, Başkan Görmez’in talimatı ile kendi bünyesinde kurduğu imar barışı masası ile ilçe halkına danışmanlık ve teknik destek hizmeti veriyor.

  • Konutta talep tabana yayıldı
    Konutta talep tabana yayıldı

    Konutder Yönetim Kurulu Başkanı ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, aylık konut satış istatistiklerini değerlendirdi.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.