|   | 
Mesa

Mesa

 • Kuruluş Tarihi : 1969

 • Proje Sayısı : 27

Mesa, konut, ofis ve residence projeleri, Mesa hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve Mesa ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

Mesa Hakkında

1969 yılından bugüne MESA; yapılarını, çevresiyle birlikte kurgulayan bir anlayışla sektöründeki pek çok “ilk”i gerçekleştirmiştir. Toplu konut yaklaşımını temelinden değiştiren MESA, “konutta marka” kavramını yaratmıştır.
 
9.000.000 m2 alan üzerinde konuşlanmış 80.000’den fazla konut; altyapı, çevre düzenlemesi ve tasarımı da dahil olmak üzere üretimin her aşaması MESA imzası taşımaktadır.
 
Bugün 4.000 kişiye ulaşan zengin kadrosu ile, 45 yılı aşkın deneyimi ve istikrarlı yapısı ile inşaat sektöründe başarısını sürdürmektedir. Yıllar içinde genişlettiği üretim ve yatırım alanları ile, konutta yarattığı marka kavramının ötesine geçip, bir “yaşam markası” haline gelmiştir.
 
MESA, hem girişimci hem de yüklenici olarak; yurtiçinde ve yurtdışında büyük konut sitelerinin yanı sıra, her tür yapının teknik ve sosyal tesislerini, altyapılarını inşa etmekte, çevre ve peyzaj düzenlemelerini gerçekleştirmektedir. Büyük kapasiteli iş ve alışveriş merkezleri, turizm ve spor tesisleri, sağlık ve kültür merkezleri, okullar, şehir parkları, büro binaları, sanayi tesisleri ve daha birçok yapıyı inşa etmektedir. Holding şirketleri, bu işlevi en güvenilir şekilde yerine getirmek amacıyla, planlama, tasarım ve yapımın her alanında ve aşamasında görev almaktadır. Diğer yandan, başta tünel kalıp olmak üzere, inşaat sektöründe kullanılan çelik kalıp, çelik hasır, doğrama ve prefabrik eleman gibi birçok yapı bileşeninin üretimini de gerçekleştirmektedir. Yüksek MESA kalitesindeki bu ürünler, kanıtlanmış rekabet güçleriyle hem iç hem de dış pazarda aranan ürünler haline gelmiştir.
 
MESA, inşa ettiği binaları, sahiplerine özel garanti ile teslim etmektedir. Kurduğu Müşteri Hizmetleri birimi eliyle, kullanım aşamasında çıkabilecek kusurları gidererek hizmete yeni bir boyut katmaktadır. Türkiye’de konut sektörüne kazandırdığı “Tünel Kalıp Teknolojisi’’, “Müşteri Hizmetleri Birimi”, ‘’Konut Siteleri Hizmet ve Bakım Şirketleri’’ gibi ilk’lere imza atmış olan MESA, yeni sektörlere adım atarken, geçmiş başarılarından güç alarak ilk günden bu yana koruduğu ilkelerinin sağlamlığına şimdi daha da çok inanmaktadır.
 
Yönetim Kurulu Mesajı

Daha nitelikli yaşamların özlemiyle yola çıktığımız 1969’dan bu yana, geçen her yıl MESA’ya, başarı ve gurur dolu bir tarih, inşaat sektörüne ise geleceği getirdi. Yıllardır heyecanla süren bu yolculuk, bugün gelinen noktada, MESA’nın yaşama ne kadar çok değer kattığını ve değiştirdiği binlerce yaşamı anlatıyor. Gayrimenkulde ve inşaatta yarattığı marka kavramıyla yıllar önce sektörün bugününü belirleyen MESA için “artık bir yaşam markası” diyebilme gücünü bize veriyor.
 
MESA, çağdaş ve seçkin yapılarıyla kentlerin haritasını ve sektörün dinamiklerini belirliyor. MESA bu işlevi en güvenilir şekilde yerine getirmek amacıyla, bir yandan planlama, tasarım ve yapımın her alanı ve aşamasında görev alıyor; diğer yandan, inşaat sektöründe kullanılan bazı yapı bileşenlerinin üretimini gerçekleştiriyor.
 
MESA; 45 yıllık deneyimi, elde ettiği başarılarının büyüklüğü, insana ve bilgiye verdiği değerle tüm taahhütlerini gerçekleştirmeye ve yatırımlarını geliştirerek yaşamın pekçok alanında sürdürülebilir değerler üretmeye devam ediyor.
 
1969'dan beri koruduğu değerleri ve ilkeleri ile yolculuğunu tüm hızıyla sürdürüyor. Ulaştığı her durakta, yeni bir hedefe doğru yeniden yola koyuluyor.
 
Kalite Politikası
 
Mesa Mesken San. A.Ş. altyapı, üstyapı inşaatları ve yapı bileşenleri üretiminde tasarıma, ilgili standartlara, teknik şartnamelere, idari ve mevzuat şartlarına, inşa etme teknik ve sanatının gereklerine uyar bilgi ve iletişim teknolojilerindeki yenilikleri, ürün ve üretimde kullanmaya özen gösterir.
 
Tüm çalışanların etkin katılımıyla, müşteri ihtiyaç ve imkanlarını dikkate alarak müşteri memnuniyetini sürekli kılmak için kaynakları ekonomik, etkin ve verimli bir biçimde kullanır. Ürün teslimini daima zamanında yapar. Yönetim sistemini sürekli iyileştirir.
 
Tüm bunları yaparken konusunda lider, gelişime açık, yenilikçi kimliğini geliştirmeyi, ulusal ve uluslararası rekabette MESA markasının sürdürülmesini sağlamayı amaçlar.
 
Çevre Politikası
 
Mesa Mesken San. A.Ş. yürürlükte bulunan çevreyle ilgili mevzuat ve idari düzenlemelere, kendiliğinden tabi olduğu şartlara uyarak altyapı, üstyapı inşaatları ve yapı elemanları üretiminde havanın, suyun ve toprağın kirlenmesinin önlenmesi için gerekli kaynaklarını kullanmaya özen gösterir.
 
Tasarımda ve üretimde bilinçli personel kullanarak çevre değerlerinin korunmasına ve sürdürülebilirliğin sağlanmasına, sürekli gelişme ve ilerleme anlayışı içerisinde katkıda bulunur.
Gelecek kuşaklardan ödünç aldığımız çevremizin korunması konusunda ülke çapında önder olmak ve bu konuyla ilgili çalışmalara katkıda bulunmak için her türlü gayretin içinde yer alır.
 
İSG Politikası
 
Mesa Mesken San. A.Ş. yürürlükteki İSG mevzuatına ve üyesi olduğu kuruluşların şartlarına uyarak iş sağlığı ve güvenliği için gerekli tüm önlemleri alır. Çalışanların kendi bireysel İSG sorumluluklarının farkında olmalarını, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili faaliyetlerin sürekli iyileştirilmesini sağlar.
 
Ürün ve müşteri kadar çalışanlarının memnuniyetini, yaralanmalarını, sağlık bozulmalarını önleyerek ve güvenliklerine özen göstererek sağlamak, Mesa Mesken San. A.Ş. ‘nin “önce insan” anlayışının önemli bir göstergesidir.

Tel: 0312 291 5000
Fax: 0312 240 0999
Email: info@mesa.com.tr
Adres: MESA Plaza, Koru Sitesi, Ihlamur Caddesi 2 Çayyolu 06810 Ankara / Çankaya

Mesa Projeler Haritası

Mesa Projeleri

Mesa Haberleri

 • Mesa Kozyatağı'nda ön talep toplanıyor
  Mesa

  Mesa Kozyatağı'nda ön talep toplanıyor

  MESA Mesken 2017 senesindeki yeni yatırımlarına hız verdi. Yeni projelerde art arda gelmeye başladı. Bodrum, Maltepe, Kozyatağı, Fulya ve Etiler gibi lokasyonlarda proje üretecek olan firmanın il...

 • Mesa’dan Kdv İndirimi'ne Destek
  Mesa

  Mesa’dan Kdv İndirimi'ne Destek

  Konutta kalitenin adresi MESA, Emlak GYO’nun hayata geçirdiği ve ödeme kolaylıkları sunduğu kampanyayı desteklerken, konutta KDV indiriminin de ‘doğru bir adım’ olduğunu düşünüyor. MESA Yönetim Kurulu...

 • Mesa Marmara: Kartal'da Yeni Proje
  Mesa

  Mesa Marmara: Kartal'da Yeni Proje

  Mesa’nın yüksek kalitesi ve standartlarını taşıyan Mesa Marmara, eşsiz Adalar manzarası, merkezi konumu, ulaşım kolaylıkları ve benzersiz sahil yaşamıyla sadece seçkin bir hayat değil, ayrıcalıklarla ...

 • Mesa Marmara İle Yeni Bir Sahil Yaşamı
  Mesa

  Mesa Marmara İle Yeni Bir Sahil Yaşamı

  Eşsiz Adalar manzarası, merkezi konumuyla yeni bir sahil yaşamının kapısını aralayan Mesa MARMARA, bilinen MESA kalite ve güvencesini sahil ile tekrar buluşturuyor. MESA’nın en yeni projesi Mesa MARMA...

 • Kartall MESA'da Kampanya
  Mesa

  Kartall MESA'da Kampanya

  İnşaat sektöründeki 46 yıllık köklü geçmişi ile konutun ‘kalite’ ve ‘güven ile anılan markası MESA’nın Anadolu Yakası’nın en değerli bölgelerinden Kartal’daki Kartall MESA, düzenlenen kampanya ile hem...

 • Mesa Yönetimi Daha Da Güçleniyor
  Mesa

  Mesa Yönetimi Daha Da Güçleniyor

  Gayrimenkulün ‘kalite’ ve ‘güven’ ile anılan köklü markası MESA, yapılan yeni atamalarla yönetimini daha da güçlü ve efektif hale getirdi.MESA Yönetiminde Can Aynagöz, 2001 yılından bu yana sürdürdüğü...

 • Çamlıca'da Mesa Erken Teslim
  Mesa

  Çamlıca'da Mesa Erken Teslim

  Mesa tarafından Çamlıca'da inşa edilen 113 konutluk Çamlıca'da Mesaprojesi tamamlanma aşamasına geldi. Taahhüt edilen tarihten 3 ay erken olarak teslim edilecek olan projede konutların yüzde 85'i de s...

 • Çamlıca’yı Bitirdi, Yassıada’ya Başladı
  Mesa

  Çamlıca’yı Bitirdi, Yassıada’ya Başladı

  Mesa Mesken, 1960 darbesinden sonraDemokrat Partiyönetiminin yargılandığıYassıadaile Sivriada’daki projelerin müteahhiti olarak ‘Özgürlük ve Demokrasi Adası’ adı altındaki projeleri geliştirmeye başla...

daha fazla yükle

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer