|   |   | 

Mimar Pastacıdan Çarpıcı Projeler

Mimarlık dışında pastane şefi olarak çalışan Dinara Kasko'nun yarattığı pastalar değme mimari projelerle yarışıyor. Görselliği ve lezzetiyle çarpıcı bir bütün olan pastaları yapmak, Kasko'nun asıl mesleği haline dönüşmüş.

Mimar Pastacıdan Çarpıcı Projeler

Ukraynalı mimar, pastane şefi Dinara Kasko, mimarlık eğitiminin getirdiği tasarım yeteneğini etkileyici güzellikte ve lezzette çarpıcı pasta projeleri yaratmak için kullanıyor. Kasko'nun yaptığı kompleks, geometrik şekilli pastaları izlemek de yemek kadar keyifli.

Kasko'nun tatlıları ve pastaları mimari bir karakter taşıyor ve 3D yazıcı ile ürettiği silikon kalıplar kullanarak onları şekillendiriyor. Çok titiz bir çalışmayla kalıplar yardımıyla şekillenen pastalarını dolduran ve lezzetlendiren Kasko'nun elinden çıkan tatlılar birer mimari esere benziyor.

Mimar, tasarımcı ve 3D grafikçi olan Dinara Kasko, tüm bu bilgisini ve yeteneklerini tutkusu olan pastacılıkta birleştirmiş. Pastacılık öğrenmeye ve üretmeye başladığı dönemden itibaren nasıl bir farklılık yaratabileceğini düşünen Kasko, mesleki bilgisini yeni uğraşıyla birleştirmiş.

Modern mimariden ilham alan pastalar

Dinara Kasko'nun tanıtım ve satış yaptığı internet sitesinde ayrıca, ürettiği tatlıların tarifleri de yer alıyor. 28 yaşındaki mimar, pastacı Kasko, ilhamını modern mimari, sanat ve doğadan aldığını aynı zamanda çevresindeki tüm objelerin onun için ilham kaynağı olabildiğini belirtiliyor.

Üretim sürecine basit geometrik şekilli bazı tatlılar yaparak başladığını aktaran Kasko, daha sonra bu basit yapıların geliştiğini, daha ayrıntılı ve estetik tasarımlara dönüştüğünü ifade ediyor.

Yeni tarifler, tatlar, dokular ve lezzetlerin peşinde olduğunu belirten pastacı ve mimar Dinara Kasko, bu arayışta, tasarımlarının da gelişerek çeşitleneceğinden emin. Kasko, siyah beyaz ve kırmızı renge özel bir ilgisi olduğunu da belirttiği internet sitesinde, pastalarının satışı dışında yürüttüğü projelerle ilgili bilgi de veriyor. Kasko, dünyanın çeşitli ülkelerinde derslere katılarak, pastacılık öğrenmek isteyenlerle deneyimlerini paylaşıyor.

Teknolojik gelişmeler ve giderek yaygınlaşan yeni teknolojiler, artık mutfak, aşçılık ve pastacılık gibi farklı alanlarda da kullanılmaya başlandı. Bu kapsamda, ünlü bazı tatlı ustaları ya da stüdyoları, çeşitli ve çarpıcı formlarda pastalar üretiyor ya da müşterilerin siparişlerine göre olmayacak tasarımları hayata geçiriyor.

 

Gündem Haberleri

Etiketler Dinara Kasko

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • Manisa'da hava kirliliğine karşı denetimler artırıldı
  Manisa'da hava kirliliğine karşı denetimler artırıldı

  Türkiye’de havası en kirli 5 şehirden biri olan Manisa’da Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada sanayi tesisleri ve işletmelerde gerekli denetimlerin yapıldığı ve kurallara uymayanlar hakkında idari işlemler uygulandığı açıklandı.

 • Hollanda’nın Çılgın Projesi
  Hollanda’nın Çılgın Projesi

  Hollandalı mimarlık firması PLP Mimarlık, kendi çılgın projesini açıkladı. Kentlerdeki araç trafiğinin tamamen yeraltına alınmasını öngören CarTube projesi, futuristik bir proje olarak yorumlandı.

 • 16. İstanbul Mutfak Günleri Şubat ayında
  16. İstanbul Mutfak Günleri Şubat ayında

  30 ülkeden 450’si yabancı olmak üzere 2100 yarışmacı aşçının 75 kategoride yarışacağı ve bu yıl 16. Kez kapılarını açacak Uluslararası Mutfak Günleri’ne sayılı günler kaldı.

 • Prysmıan Group Türkiye’nin Erzurum’daki CPR seminerine yoğun ilgi
  Prysmıan Group Türkiye’nin Erzurum’daki CPR seminerine yoğun ilgi

  Avrupa Yapı Malzemeleri Yönetmeliği’nin kablolar için kanunen zorunlu olmasından sonra, Prysmian Group Türkiye, düzenlediği seminerlerle sektörü bilgilendirmeye devam ediyor. 2017 yılını CPR çalışmalarıyla yoğun bir şekilde geçiren firmanın, 2018 yılı CPR seminerlerinde ilk durağı Bölge A-Takımı Yetkili Satıcısı Timur Elektrik’in desteği ile Erzurum oldu.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer