|   |   | 

Mimar Pastacıdan Çarpıcı Projeler

Mimarlık dışında pastane şefi olarak çalışan Dinara Kasko'nun yarattığı pastalar değme mimari projelerle yarışıyor. Görselliği ve lezzetiyle çarpıcı bir bütün olan pastaları yapmak, Kasko'nun asıl mesleği haline dönüşmüş.

Mimar Pastacıdan Çarpıcı Projeler

Ukraynalı mimar, pastane şefi Dinara Kasko, mimarlık eğitiminin getirdiği tasarım yeteneğini etkileyici güzellikte ve lezzette çarpıcı pasta projeleri yaratmak için kullanıyor. Kasko'nun yaptığı kompleks, geometrik şekilli pastaları izlemek de yemek kadar keyifli.

Kasko'nun tatlıları ve pastaları mimari bir karakter taşıyor ve 3D yazıcı ile ürettiği silikon kalıplar kullanarak onları şekillendiriyor. Çok titiz bir çalışmayla kalıplar yardımıyla şekillenen pastalarını dolduran ve lezzetlendiren Kasko'nun elinden çıkan tatlılar birer mimari esere benziyor.

Mimar, tasarımcı ve 3D grafikçi olan Dinara Kasko, tüm bu bilgisini ve yeteneklerini tutkusu olan pastacılıkta birleştirmiş. Pastacılık öğrenmeye ve üretmeye başladığı dönemden itibaren nasıl bir farklılık yaratabileceğini düşünen Kasko, mesleki bilgisini yeni uğraşıyla birleştirmiş.

Modern mimariden ilham alan pastalar

Dinara Kasko'nun tanıtım ve satış yaptığı internet sitesinde ayrıca, ürettiği tatlıların tarifleri de yer alıyor. 28 yaşındaki mimar, pastacı Kasko, ilhamını modern mimari, sanat ve doğadan aldığını aynı zamanda çevresindeki tüm objelerin onun için ilham kaynağı olabildiğini belirtiliyor.

Üretim sürecine basit geometrik şekilli bazı tatlılar yaparak başladığını aktaran Kasko, daha sonra bu basit yapıların geliştiğini, daha ayrıntılı ve estetik tasarımlara dönüştüğünü ifade ediyor.

Yeni tarifler, tatlar, dokular ve lezzetlerin peşinde olduğunu belirten pastacı ve mimar Dinara Kasko, bu arayışta, tasarımlarının da gelişerek çeşitleneceğinden emin. Kasko, siyah beyaz ve kırmızı renge özel bir ilgisi olduğunu da belirttiği internet sitesinde, pastalarının satışı dışında yürüttüğü projelerle ilgili bilgi de veriyor. Kasko, dünyanın çeşitli ülkelerinde derslere katılarak, pastacılık öğrenmek isteyenlerle deneyimlerini paylaşıyor.

Teknolojik gelişmeler ve giderek yaygınlaşan yeni teknolojiler, artık mutfak, aşçılık ve pastacılık gibi farklı alanlarda da kullanılmaya başlandı. Bu kapsamda, ünlü bazı tatlı ustaları ya da stüdyoları, çeşitli ve çarpıcı formlarda pastalar üretiyor ya da müşterilerin siparişlerine göre olmayacak tasarımları hayata geçiriyor.

 

Gündem Haberleri

Etiketler Dinara Kasko

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • Saman yüklü kamyon yandı
  Saman yüklü kamyon yandı

  Sakarya’nın Kocaali ilçesinde, seyir halindeki saman yüklü kamyonun sürücüsünün attığı sigara izmariti neticesi çıkan yangında kamyon alev alev yandı.

 • Antalya için korkutan tsunami uyarısı
  Antalya için korkutan tsunami uyarısı

  Jeoloji Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ali Keleş, Antalya’da yaşanabilecek büyük bir depremde Bodrum’daki tsunamiden daha büyüğünün yaşanabileceğini söyledi.

 • Altın kız Gamze Eskişehir'e geldi
  Altın kız Gamze Eskişehir'e geldi

  Samsun 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları'nda karatede bayanlar 68 kiloda altın madalya kazanan Gamze Keresteci Eskişehir'de karşılandı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer