|   |   |  MIPIM 2020 kapılarını açmaya hazırlanıyor

MIPIM 2020 kapılarını açmaya hazırlanıyor

Türkiye temsilciliğini ALKAŞ’ın yaptığı 10-13 Mart 2020 tarihleri arasında Fransa’nın Cannes şehrinde bu yıl 31. Kez düzenlenecek dünya gayrimenkul sektörünün en seçkin fuarı MIPIM 2020 için geri sayım başladı.

MIPIM 2020 kapılarını açmaya hazırlanıyor

“Gelecek İnsandır” temasıyla 100 ülkeden, 600 şehir ve yerel yönetim ile 6.380 yatırımcıyı bir araya getirecek olan fuar, gayrimenkulün tüm alt sektörleriyle birlikte toplam 26.800 üst düzey temsilciye ev sahipliği yapacak.

Dünyanın dört bir yanından gayrimenkul sektöründeki yatırımların paylaşıldığı, günde 1 milyonu aşkın kartvizit alışverişinin yapıldığı MIPIM Fuarında bu yıl da İstanbul Ticaret Odası’nın öncülüğünde kurulacak İstanbul Çadırı’nda, Emlak Konut, İBB İstanbul İmar İnşaat A.Ş. ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD)’nin de katılımıyla, yabancı katılımcılara Türkiye’deki yatırım potansiyeli ve fırsatları anlatılacak.

Gayrimenkul yatırımcılarının en büyük buluşma noktası sayılan MIPIM’in bu yıl konukları arasında T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yanısıra İngiltere İmar ve İskan Bakanı Ester McVey gibi diğer şehir ve ülkelerin bakanlıkları, belediyeleri ve yatırım ajanslarının üst düzey temsilcileri bulunuyor.

Alanında uzman 480 konuşmacının söz alacağı, sektör temsilcilerinin katılımıyla 130 oturumun gerçekleşeceği ve dünya gayrimenkul sektörünün nabzının tutulduğu MIPIM’in öne çıkan konuşmacılarından biri de Apple Kurucu Ortağı Steve Wozniak olacak.

MIPIM’de, uluslararası belediye başkanlarının katılımıyla gerçekleşecek politik liderler zirvesinin yanı sıra, “PropTech” için ayrılmış özel gün, lojistik günü, liderler kahvaltısı, inovasyon forumu, fuar alanında otel ve turizme ayrılmış özel bir alanda gerçekleşen oturumlar gibi pek çok networking etkinliğine yer verilecek.

2008’den beri MIPIM’in Türkiye temsilciliğini yürüten Alkaş Genel Müdürü Yonca Aközer, doğru yatırımcının Türkiye’ye gelmesinin beklendiği bu dönemde MIPIM’in öneminin daha da arttığını vurgulayarak şunları söyledi: “Türkiye’deki gayrimenkul potansiyelinin aktarıldığı uluslararası gayrimenkul sektörünün en büyük buluşması MIPIM’de geçen yıl 206 kurum ve kuruluşla katılarak 4 bin 326 B2B görüşmeye imza attık. Bu sene de aynı rakamlara ulaşmayı hedefliyoruz. Hemen hemen her yıl Çevre ve Şehircilik Bakanlığı MIPIM’e gelerek Türkiye’yi temsil ediyor. Bakanlıklarımızın ve belediyelerimizin fuarda temsiliyeti bizler için çok kıymetli. Kendisinin verdiği destek ile dünya çapındaki bu yatırım platformunu Türkiye’ye taşımaya yönelik hazırlıklara devam ediyoruz

Bu yılın teması “Gelecek İnsandır”

Teknolojik gelişmelerin hızla ilerlediği dijitalleşmenin hemen her alanda arttığı bu dönemde geleceğin konusunun “insan” olduğuna dikkat çeken Yonca Aközer, “Tüm dünyada teknoloji hızla gelişiyor ve her sektör gibi gayrimenkul de yaşadığımız şehirler de bu değişimden payını alıyor. Çağımızda artık insanı odak noktasına alan akıllı şehirler konuşuluyor. MIPIM’de bu yılın teması “gelecek insandır” olarak belirlendi. Bu tema çerçevesinde öncelikli amacımız gayrimenkul sektörünün ve şehirlerin ‘insan’ faktörünü ön plana aldıkları sosyal ve kültürel  yönü gelişmiş konut, yaşam alanları ve turizm projelerine yer vermeleri yönünde farkındalık oluşturmak”  dedi.

Şehirlerimizi Tanıtacağız 

Uluslararası gayrimenkul sektörünün buluştuğu MIPIM’de her yıl olduğu gibi bu yıl da İstanbul Ticaret Odası öncülüğünde 6. Kez İstanbul çadırının kurulacağını ve yabancı yatırımcılara İstanbul’u tanıtacaklarını ifade eden Yonca Aközer, B2B toplantılar, Türkiye Oturumu, Türkiye’deki yatırım fırsatlarının tanıtıldığı Focus On Turkey vb networking çalışmalarının da olacağını belirtti.

 Türkiye gayrimenkul sektörünün yanı sıra belediye temsiliyetlerinin de bu fuarda çok büyük bir önem taşıdığına inanıyoruz, Türkiye’de birçok şehrimizde çok değerli gayrimenkul projelerimiz yer alıyor diyen Yonca Aközer, “Dünyadan 600 şehir ve yerel yönetimin katılım sağladığı, aynı zamanda uluslararası fon ve yatırımcıların bir araya geldiği bu fuarda şehirlerimizi de projeleriyle fuarda yer almaya davet ediyoruz.“

Rakamlarla MIPIM 2020

26.800 Katılımcı

100        Ülke

600        Şehir  ve Yerel Yönetim

6.380    Yatırımcı

4.100    CEO & Yönetim kurulu başkanı

3.800    Firmanın stant ile katılımı

130        Oturum

480        Konuşmacı

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Akıllı şehirler elektrikte yüzde 50 tasarruf ettiriyor
  Akıllı şehirler elektrikte yüzde 50 tasarruf ettiriyor

  Gelişen teknoloji, kullandığımız aletlerden evlere hatta şehirlere kadar birçok alışkanlığı değiştiriyor. Akıllı şehirler de son yıllarda öne çıkan ve insanların hayatını kolaylaştırmanın yanında ciddi tasarruf imkanı sunan uygulamalardan biri.

 • Ege büyük balkon istiyor Doğu’ya tek mutfak yetmiyor
  Ege büyük balkon istiyor Doğu’ya tek mutfak yetmiyor

  Hafele Türkiye tarafından yayınlanan “Konutta Bölgelere Göre Kullanıcı Alışkanlıkları” araştırması, yedi farklı bölgede konut yatırımcılarının tercihlerini ve mevcut tüketici alışkanlarını ortaya koydu.

 • Plazalardaki boşluk oranı son 10 yılın en yüksek seviyesinde.
  Plazalardaki boşluk oranı son 10 yılın en yüksek seviyesinde.

  2019 yılı İstanbul’da son on yılın en düşük ofis kira ortalamalarının görüldüğü dönem oldu. Düşen fiyatlara rağmen Beşiktaş, Levent, Maslak hattını kapsayan Merkezi İş Alanındaki A sınıfı binalarda ofis boşluk oranı %32,7’ye ulaşarak son on yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.