|   |   | 

Mobil Yazılımların Hayatımıza Kattıkları

Akıllı cep telefonlarında bulunan uygulamaların ve bunlara benzer mobil yazılımların hayatımıza ne gibi faydalar sağlıyor?

Mobil Yazılımların Hayatımıza Kattıkları

Teknolojinin ilerlemesinden oldukça etkilenen sektörlerden biriside cep telefonu sektörüdür. Eskilerde bu sektörün üstüne pek düşülmezdi. Çünkü bilgisayarlar bulunmaktaydı. Fakat bilgisayarlar zamanla geliştirildi ve yerine laptoplar geldi. Bu gelişimin arkasında ise insanların küçük ama işlevsel eşyaları araması bulunmaktaydı. Bunun farkına varan cep telefonu firmaları bilgisayarlardan esinlenerek küçük ama işlevsel akıllı telefonları çıkardı. Şuan günümüze bir akıllı telefon çoğu bilgisayar ile aynı işlemleri yapabilmektedir. Hatta son çıkan akıllı telefonlar çoğu bilgisayarlardan daha iyi özelliklere sahiptirler. Bu özellikleri ile insanların oldukça ilgisini çekmektedirler. Mobil yazılımların hayatımıza kattıkları da düşünülürse akıllı cep telefonları oldukça fonksiyonel olmuşturlar ve yaşantımızı oldukça iyi yönde etkilemiştirler.

Mobil yazılımlar her geçen gün yenilenmektedir ve oldukça yararlıdırlar. Örneğin bir navigasyon yazılımı sayesinde şuan yol bulmak çok daha kolaylaşmıştır. İnsanlar cep telefonlarından gidecekleri yönü söyleyerek yol tarifini öğrenebilirler. Eskiden sora sora zar zor bulunan yerler cep telefonlarındaki navigasyon sistemi ile çok rahat bir şekilde bulunabilmektedir. Bunun ile birlikte artık cep telefonları internete de girebilmektedir. Bunu sağlayan yeni yazılımlar ve uygulamalar çıkmaktadır. Bu sayede insanlar önemli işlemlerini akıllı cep telefonları ile halledebilmektedirler. Bu özellikleri içinde barındıran akıllı cep telefonları insanların ihtiyacı olan eşyalar arasına girmeyi başarmıştır. Mobil yazılımların hayatımıza kattıkları giderek de artmaktadır. Çünkü sürekli olarak geliştirilmektedir. Şuan insanlar kendileri bile şahsi olarak kendi telefonları için yeni yazılımlar çıkartmaktadır. Buda teknolojinin ne kadar ilerlediğinin bir göstergesidir.

Mobil yazılımlar sayesinde telefonlar çok daha kullanışlı hale gelmiştir. İnternete bağlanabilen akıllı cep telefonları, cep telefonu faturalarının düşmesinde de büyük etki sağlamıştır. Eskiden mesajlaşma için ayrı para, konuşma için ayrı para verirdik. Fakat yeni çıkan yazılımlar sayesinde artık bu şekilde para ödememize gerek yoktur. İnternetten indirebileceğimiz uygulamalar sayesinde bedavaya hem mesaj çekebilirsiniz hem de konuşabilirsiniz. Akıllı cep telefonlarının özellikleri insanların cep telefonlarını daha fazla kullanmasını sağlamıştır. Hayatımızı zorlaştıran pek çok iş artık çok rahat bir şekilde internet üzerinden cep telefonları aracılığı ile halledilebilmektedir.

Mobil yazılımların hayatımıza kattıkları biz fark etmeden fazlalaşmaktadır. Örneğin artık boş vakitlerinizi bile eğlenceli hale getirmek mümkündür. Akıllı cep telefonlara yüklenen yazılımlar bilgisayar oyunlarının bile cep telefonlarında çalışmasını mümkün kılmıştır. Bu özellikleri insanlar tarafından oldukça beğenilmektedir. Artık boş vakitlerinde insanlar akıllı cep telefonlarında oyun oynayarak keyifli vakit geçirebilmektedir. Tüm bu özellikleri insanların çok daha rahat bir yaşam sağlaması için tasarlanmıştır. Bunun yanı sıra örneğin fatura ödeme işlemlerinizi bile artık akıllı cep telefonları ile yapabilmektesiniz. Firmalarda gelişen bu teknolojinin farkında olduklarından dolayı cep telefonlarına özel sistemler kurmaktadır. Çünkü akıllı cep telefonlarındaki yazılımlar oldukça işe yarar hale gelmiştir ve insanlar bu yazılımları kullanmayı daha çok tercih etmektedir.

Mobil yazılımlar her geçen gün güncellenmektedir. Bu sayede herhangi bir sorun çıktığında hemen giderilmektedir. Çünkü bu yazılımlar artık insanların hayatında büyük öneme sahip olabilmektedir. Bu yazılımlarda çıkabilecek herhangi bir sorun hayatlarının aksamasına neden olabilmektedir. Bu yüzden de yazılımlar sürekli olarak kontrol edilmektedir. Herhangi bir sorun çıktığında ise yazılımı yapan firma tarafından hemen onarılmaktadır.

 

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer