|   |   |  MOSDER, MÜSİAD’ın Mesleki Eğitim Projesi'ni destekliyor

MOSDER, MÜSİAD’ın Mesleki Eğitim Projesi'ni destekliyor

MÜSİAD Mobilya ve Orman Ürünleri Sektör Kurulu ve T.C Milli Eğitim Bakanlığı İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleşen “Atalar Mesleki Teknik Anadolu Lisesi MÜSİAD Mobilya ve Tasarım Bölümü” açılışında MOSDER (Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği) Genel Sekreteri Güray Gürses’de hazır bulundu.

MOSDER, MÜSİAD’ın Mesleki Eğitim Projesi'ni destekliyor

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, mesleki eğitimin güçlenmesi için çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Şu an tüm dünyada, özellikle Kuzey Avrupa, Orta Avrupa olmak üzere Uzak Doğu'nun mesleki eğitimde nereye geldiğiyle alakalı çalışmalarımızı yaptık, bitirdik. Hedefimiz, artık meslek liselerini diğer liselerden daha cazip hale getirmek üzerinedir.” dedi.

“MOSDER, gençlere güveniyor”

Mesleki eğitimin mobilya sektörü için oldukça önemli olduğunu belirten MOSDER Genel SekreteriGüray Gürses; “Dernek olarak, biz de geleceğin tasarımcı adayı gençlerimizi Türkiye ekonomisinin lokomotif güçlerinden biri olan mobilya sektörüne kazandırmayı amaçlayan çalışmalar yürütüyoruz. Her sene geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması ile gençleri sektöre kazandırmak adına teşvik ediyoruz” diye ifade etti.

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

  • Yangına 60 dakika dayanımlı çelik kapı!
    Yangına 60 dakika dayanımlı çelik kapı!

    Mutfak, banyo ve kapı sektörüne yön veren Aslandağ Grubu bünyesinde yer alan Okey Porte’ye ait “Safe Entry” modeli, Türkiye’nin yangına 60 dakika dayanımlı tek çelik kapısı olarak hayat kurtarıyor.

  • Radisson Blu Trabzon’a Hotelya imzası
    Radisson Blu Trabzon’a Hotelya imzası

    Otel, AVM, hastane, restoran, ofis, cafe ve mağazalar için hareketli ve sabit mobilya üretimi yapan Hotelya, 69 ülkede 300’den fazla otel ile faaliyet gösteren ve dünyanın en önemli üst segment otel markalarından biri olan Radisson Blu’nun Trabzon’daki ilk oteline yüzlerce farklı ürünüyle damgasını vurdu.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.