|   |   |  MOSDER, MÜSİAD’ın Mesleki Eğitim Projesi'ni destekliyor

MOSDER, MÜSİAD’ın Mesleki Eğitim Projesi'ni destekliyor

MÜSİAD Mobilya ve Orman Ürünleri Sektör Kurulu ve T.C Milli Eğitim Bakanlığı İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleşen “Atalar Mesleki Teknik Anadolu Lisesi MÜSİAD Mobilya ve Tasarım Bölümü” açılışında MOSDER (Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği) Genel Sekreteri Güray Gürses’de hazır bulundu.

MOSDER, MÜSİAD’ın Mesleki Eğitim Projesi'ni destekliyor

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, mesleki eğitimin güçlenmesi için çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Şu an tüm dünyada, özellikle Kuzey Avrupa, Orta Avrupa olmak üzere Uzak Doğu'nun mesleki eğitimde nereye geldiğiyle alakalı çalışmalarımızı yaptık, bitirdik. Hedefimiz, artık meslek liselerini diğer liselerden daha cazip hale getirmek üzerinedir.” dedi.

“MOSDER, gençlere güveniyor”

Mesleki eğitimin mobilya sektörü için oldukça önemli olduğunu belirten MOSDER Genel SekreteriGüray Gürses; “Dernek olarak, biz de geleceğin tasarımcı adayı gençlerimizi Türkiye ekonomisinin lokomotif güçlerinden biri olan mobilya sektörüne kazandırmayı amaçlayan çalışmalar yürütüyoruz. Her sene geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması ile gençleri sektöre kazandırmak adına teşvik ediyoruz” diye ifade etti.

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

  • Türk müteahhitler Bağdat’a çıkarma yaptı
    Türk müteahhitler Bağdat’a çıkarma yaptı

    Irak Ticaret Bakanı Mohammed Al-Ani: “Irak’ta güvenlik tesis edildi, Türk müteahhitleri ve firmalarını bekliyoruz” dedi. Geniş bir heyetle Irak’a giden Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), Cumhurbaşkanı Berhem Salih tarafından da kabul edilecek.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.