|   |   |  MOSDER, MÜSİAD’ın Mesleki Eğitim Projesi'ni destekliyor

MOSDER, MÜSİAD’ın Mesleki Eğitim Projesi'ni destekliyor

MÜSİAD Mobilya ve Orman Ürünleri Sektör Kurulu ve T.C Milli Eğitim Bakanlığı İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleşen “Atalar Mesleki Teknik Anadolu Lisesi MÜSİAD Mobilya ve Tasarım Bölümü” açılışında MOSDER (Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği) Genel Sekreteri Güray Gürses’de hazır bulundu.

MOSDER, MÜSİAD’ın Mesleki Eğitim Projesi'ni destekliyor

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, mesleki eğitimin güçlenmesi için çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Şu an tüm dünyada, özellikle Kuzey Avrupa, Orta Avrupa olmak üzere Uzak Doğu'nun mesleki eğitimde nereye geldiğiyle alakalı çalışmalarımızı yaptık, bitirdik. Hedefimiz, artık meslek liselerini diğer liselerden daha cazip hale getirmek üzerinedir.” dedi.

“MOSDER, gençlere güveniyor”

Mesleki eğitimin mobilya sektörü için oldukça önemli olduğunu belirten MOSDER Genel SekreteriGüray Gürses; “Dernek olarak, biz de geleceğin tasarımcı adayı gençlerimizi Türkiye ekonomisinin lokomotif güçlerinden biri olan mobilya sektörüne kazandırmayı amaçlayan çalışmalar yürütüyoruz. Her sene geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması ile gençleri sektöre kazandırmak adına teşvik ediyoruz” diye ifade etti.

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

  • Türkiye’de Oteller Değerleniyor
    Türkiye’de Oteller Değerleniyor

    Türkiye’nin turizm sektöründe geldiği son aşamaya değerlendiren EVA Gayrimenkul Değerleme Lisanslı Değerleme Uzmanı Onur Çelik, ülkeye gelen ziyaretçi sayısının 2014 yılında 41.627.246 ziyaretçi ile maksimum seviyeye ulaştığını, yaşanan çeşitli olumsuz etkenler nedeniyle birkaç yıl geriye doğru bir gidiş olmasının ardından 2017 yılında turizmin yeniden yükselişe geçtiğini belirtti.

  • İstanbul yaşam maliyetinde dünyada 154’üncü sırada
    İstanbul yaşam maliyetinde dünyada 154’üncü sırada

    Mercer tarafından her yıl gerçekleştirilen yaşam maliyeti araştırması’nın 2019 sonuçları açıklandı. Bu sene 25’incisi gerçekleştirilen araştırmaya göre 154’üncü sırada yer alan istanbul, mobil (expat) çalışanlar için cazip bir merkez olmayı sürdürüyor.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.