|   |  Fethiye Konut Projeleri
Fethiye İlçesini Favorilerime Ekle

Fethiye Güncel Konut Projeleri

Fethiye Konut Projeleri
  • 1

Fethiye Konut Projeleri

Fethiye, Muğla ilinin 12 ilçesinden birisidir.

Kentin eski adı Meğri'dir. Bu adın, Rumların "uzak diyar" anlamına gelen Makri adlandırmasından türediği düşünülmektedir.

Fethiye özellikle turizm açısından gelişmiş bir yerleşim alanıdır. Muğla'nın en büyük ilçesi ve Muğla merkezde dahil olmak üzere en büyük yüzölçümüne ve yerleşim alanına sahip ilçedir.

Yüzölçümü 3.059 km²'dir. Doğu ve Güneydoğu'su Antalya ili, güneyi, güneybatısı ve batısı Akdeniz, kuzeybatısı Dalaman ilçesi, kuzeyi Denizli ve Burdur illeriyle çevrilidir.

Muğla Fethiye Gayrimenkul Yatırım Analizi

Fethiye Konut (Ev) Satış Fiyatları

Muğla Fethiye’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 4 yılda % 75 oranında bir artış göstermiştir.

2012 yılında 124.000 TL seviyesinde olan Fethiye satılık konut fiyatları, 2016 yılının son çeyreğine kadar artarak 217.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Fethiye Konut (Ev) Kira Fiyatları

Muğla Fethiye’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 4 yılda % 48 oranında bir artış göstermiştir.

2012 yılında 614 TL seviyesinde olan Fethiye kiralık konut fiyatları, 2016 yılının son çeyreğine kadar artarak 911 TL seviyesine ulaşmıştır.

Fethiye Yatırım Geri Dönüş Süresi

Muğla Fethiye’de yaklaşık olarak 147.800 kişi yaşamaktadır. Fethiye’deki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 yaş ile 49 yaş aralığındadır. Fethiye’de yaşayanların yüzde 67’lik kısmı evli kalan yüzde 33’lük kısmı ise bekârdır. Fethiye bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (A) olarak nitelendirilen üst gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

Muğla Fethiye’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 20 yıl olduğu belirlenmiştir.

Fethiye’de Ulaşım

Ulaşım genellikle karayolu ile yapılmaktadır ancak Dalaman Havalimanının ilçeye olan 55 km uzaklığı hava yolu ile ulaşımı oldukça kolaylaştırmıştır.

Deniz yolu ile tarifeli ulaşım yoktur. Ancak yaz aylarında Yunanistan’ın Rodos Adası’na feribot seferleri düzenlenmektedir. Ayrıca yaz ayları boyunca Fethiye-Kaş,Fethiye-Marmaris,Fethiye-Bodrum yönlerine Mavi Yolculuk turları ve körfez içindeki adalara günübirlik turlar düzenlenmektedir.

Fethiye’deki Konut Projeleri

Fethiye’de birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Fethiye’de bulunan 10’ye yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.