|   |  Köyceğiz Konut Projeleri
Belirlediğiniz kriterlerde proje bulunamadı, kriterlerinizi azaltarak tekrar deneyebilirsiniz.
Köyceğiz İlçesini Favorilerime Ekle

Köyceğiz Güncel Konut Projeleri

Köyceğiz Konut Projeleri

Tarih, doğa –göl  ve deniziyle cennet içinde bir cennet olan Köyceğiz, merkez ve civardaki toplam  850 yatak kapasiteli otel ve pansiyonu olan, doğal yapısıyla bozulmamış narenciye ağaçları ve Türkiye’de  sadece Köyceğiz’de bulunan Günlük(Sığla) ağaçları arasında, 52 km.lik alanı  olan Köyceğiz Gölü kıyısında kurulmuş harika bir tatil ve dinlence merkezidir. Akdeniz ve  Ege Bölgeleri’nin birleştiği yerde, Marmaris ile Fethiye arasında, Sarıgerme,İztuzu,Kaunos,Dalyan gibi bir çok yeryüzü cennetinin ortasında yer alıyor.

Merkez nüfusu  en son 8466 olan, Köyceğiz ilçesinin çevresi deniziyle, güzel kumsallarıyla, muhteşem gölü ile doğal güzellikleri ve tarihi zenginliğiyle bir cennet adeta. İlçede yerleşim bin yıllar önce başlamış ilk yerleşimin izleri M.Ö. 3400 yıllarına uzanıyor. Bu topraklarda İskitler, Asurlular, İyonlar, Persler, Romalılar, Menteşeoğulları ve Osmanlılar yaşamışlar.

Gölün Akdeniz’le birleştiği noktadaki Kaunos antik kenti, M.Ö binli yılların doğu Akdeniz ve Ege’nin kesişim noktasındaki en önemli liman kentlerinden biri olmuş. Bu günün Köyceğiz’i ise Osmanlılar döneminde gelişmiştir.

Köyceğiz’den 22 km.uzaklıkta 1700 metre rakımdan,50 litre/sn.lik Türk Standartlarına göre şişe suyu olabilecek özellikte  memba suyu ilçemize getirilerek halkımızın kullanımına sunulmuştur.      

Kısacası Köyceğiz; İçilebilecek suyu, Yürüyecek yolu, Gezilecek 2 km.lik yeşil bantlı

Kordonu,Yüzülebilecek Gölü (Kanalizasyon  ve Arıtma bitirilmiş) 35 takımın  yarıştığı, Uluslar arası Plaj Hentbol Turnuvalarının yapıldığı plajı, Plajın hemen bitişiğinde  en az 5000 kişinin kamp yapabileceği  Kamp alanı bulunmaktadır.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.